Rozbitá

Rozbitá https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84917/mid_rozbita-8F9-84917.jpg 5 176 55

Příběh zneužívaného a odvrženého dítěte Jodie patří mezi děti, které jejich rodina zneužívá a zanedbává. Brutální sexuální zneužití, nedostatečná péče a bezohlednost k potřebám malé Jodie vedly k tomu, že úřady tuto osmiletou dívenku odebraly rodičům a hledaly pro ni náhradní rodinu. Příběh začíná ve chvíli, kdy se po čtyřech měsících náhradní péče Jodie ocitne ve své páté pěstounské rodině. Péče o Jodie není „procházkou růžovou zahradou“ a její pěstounka nenajde zázračné řešení, které by dokázalo spravit Jodiin rozbitý život. Dokáže ale prolomit její nedůvěru k dospělým a ukázat jí i to, že když ji má někdo rád, nemusí to dávat najevo sexuálním chováním. Kniha představuje náročný úkol pěstounů a adoptivních rodičů, kteří někdy dostanou do péče dítě, které se i přes jejich nejlepší snahy nedokáže vymanit z toho, co prožilo, a následky týrání či vážného zanedbávání si nese po celý život. Kniha osloví čtenáře, kteří se zajímají o skutečné příběhy s psychologickou tematikou, lidi, kteří se věnují náhradní rodinné péči, a vychovatele, kteří se starají o zneužívané a zanedbávané děti.... celý text

SuperMum
11.05.2018 5 z 5

Silný příběh podle skutečné události o sexuálně zneužívané osmileté dívce, která skončí v pěstounské péči autorky této knihy. Autorkou knihy je Cathy Glass, která se již přes dvacet let věnuje pěstounské péči a starala se tímto způsobem o více než padesát dětí.

Urbana
24.03.2018 5 z 5

Otřesný příběh dle skutečnosti, napsán pěstounkou Cathy, které osud osmileté Jodie nebyl lhostejný .... smekám před ní. Jodie byla brutálně sexuálně zneužívaná a následky tohoto týrání si nese po celý život. Její duše je naprosto rozbitá....

TamaraKrejčí
07.10.2017 5 z 5

Hvězdičky jsem dala pěstounce a jeji rodině, která udělala opravdu jen to co mohla. Otevřená náruč, pevné objetí.
Jinak z celého příběhu mám srdce a nervy nadranc. Z těch zrůd, co prý byli rodiče a z celé mašinérie lidí co mohli tento příběh zastavit o sakra dost dříve...

myšpa
10.09.2017 5 z 5

Smutná kniha, nevšímavost okolí, krutost "rodičů" a byrokracie zodpovědných úřadů. Na to vše doplatila osmiletá holčička. Před Cathy klobouk dolů.

Zorka
12.06.2017 5 z 5

Kniha, která boří mýty, že sexuálně zneužívané děti jsou tiché, zakřiknuté a na první pohled chudinky, jak je často známe z filmových pláten a některých jiných děl. Kniha, která by měla být povinnou četbou pro všechny pedagogické pracovníky a lidi pracující s dětmi. Poukazuje totiž na typické projevy sexuálně zneužívaných dětí, o kterých se zas tak často nemluví. Vřele doporučuji všem, kteří mají rádi knihy Torey Hayden, je to velmi podobný styl.

sporran
21.05.2017 4 z 5

Pěkně a poutavě napsaná kniha obzvláště, když si uvědomíme, že je z pera skutečné pěstounky. Chvíli mi trošku navázal na Jodie z knihy Torey Hayden. Velmi pěkně popsané fungování v rámci pěstounské rodiny a neuvěřitelně nepochopitelné nicnedělání úřadů v době, kdy byla Jodie na seznamu ohrožených dětí ještě u svých rodičů, poté v době, kdy se zjistilo, že byla zneužívaná a vlažný přístup v době, kdy bylo jasné, že potřebuje odbornou pomoc. Bolestně reálný příběh.

Damaj
21.03.2017 5 z 5

Kniha pro silné povahy. Šokující příběh plný bolesti a ubližování malé nevinné holčičce.

Mufa
29.01.2017 4 z 5

Pořád jsem čekala, že to nakonec dobře dopadne. Jen pro silný povahy. Je smutný, že jsou mezi námi lidi, co jsou toho vůbec schopní a jiní, co jsou placení za to, aby se to nedělo a nedělají nic..

Veruna111
28.10.2016 4 z 5

bolí z toho srdce... proč?proč? co je to za lidi....proč?proč?

zuzana3434
30.09.2016 5 z 5

Napriek rôznym neprimeraným spôsobom očividne veľmi nezvládateľnej dievčiny sa jej pestúnka snažila vždy pomôcť metódami ktoré ju nikdy nezranili viac než bola, naopak vedela vymyslieť presvedčivé argumenty aby dievčinu navigovala a motivovala ísť spôsobom ktorý bol pre ňu prospešný, za súzvuku postupného odhaľovania pozadia jej chovania ktoré bolo do vtedy skryté ako istá forma vdaky dievčaťa, ktoré sa osmelilo hovoriť o sebe. Vďaka tomu sme mali možnosť pochopiť očividne úplne nenormálne chovanie dievčiny, ktorá sa len naučila to čo jej prinášali despoticko-sadisticko-perverzný rodičia a snažila sa to tým spôsobom nevedomo udržať v rovine zvládnuteľnosti pre jej psychiku. Napriek pomerne smutnému koncu bola pre mňa krásnym príkladom možného prístupu k východe detí spôsobom ktorý nemusí na nich zanechať stigmy ako dôsledok neprimeraných výchovných postupov ku príkladu konanie postavy pestúnky, ako proti-opak chovanie jej blízkej rodiny.

Pauliienna
24.06.2016 5 z 5

Tato knížka je ukázkový příklad toho, že peklo je prázdné a ďáblové jsou mezi námi.

Dahlia
26.04.2016 4 z 5

Asi to tu bylo několikrát řečeno - téma, o kterém je potřeba mluvit. Můj obdiv má každý, kdo se do toho pustí. A kniha mne utvrdila v jednom - byrokracie je všude a nikde nefunguje.

bércoun
01.12.2015 5 z 5

Kniha pro opravdu silné povahy. Je velmi čtivá, ale plná duševní bolesti jedné malé holčičky. Příběh vypráví pěstounka, která byla její poslední nadějí. Starala se o ni rok. Ani její svatá trpělivost a 20 let zkušeností nestačili k tomu, aby spravila to, co bylo roky ničeno. Dívka v bezpečném prostředí postupně odkrývá svůj děsivý příběh, který je plný zranění, kde chybí láska a jakékoli normální lidské vztahy, které má běžné dítě.

Jirinamac
11.11.2015 5 z 5

Hrozný, co dokáže pár úchylů udělat s vlastními dětmi. 8 let páchané hrůzy a nikdo to neviděl? Škoda, že nejde si přečíst od této spisovatelky v češtině ještě jinou knihu.

tisha8409
02.07.2015 odpad!

Přijde mi to jako kniha o ztrátě času u někoho, kdo už nikdy nebude normální.

Nikuskaaa
26.06.2015 5 z 5

Knížka, která ve mě vzbudila obdiv ke všem pěstounkám. Velice zajímavá a čtivá knížka.

tisha8409
14.06.2015 odpad!

Knih o zneužívaných dětech jsem četla hodně. Buď je píší samy oběti, nebo někdo za ně. Jsou téměř stejné - okolí to ví, přesto nic nedělá, děcko tím trpí ale na druhou stranu si myslí, že to je normální a až to skoro "chce". Viník nikdy není jen jeden, ale nějak tak celá rodina a i okolí. Je nízká hranice mezi lhaním těch dětí a mezi pravdou, protože ta děcka to obvykle na potkání nikomu neříkají a to ani těm pracovnicím, které se jako kamarádky tváří.
V tomto případě bych si s holkou nevěděla rady, ale vím jedno - že bych se nesnažila lámat to přes koleno a ohrožovat tím svou rodinu.
Selhání sociálky mne nepřekvapuje asi proto, že se to tu také děje.

Janniska
08.05.2015 4 z 5

Hodně drsný,uronila sem slzu a třikrát chtěla přestat číst..fakt silný kafe...

bianca5
08.02.2015

No.......chvílemi jsem si myslela,že se u Judie ukáže nějaká bájná lhavost .....Po dočtění jsem špatná - od jejího narození se vědělo o její ohroženosti a stejně 8 let prožívala taková zvěrstva..!!

Lucik87
18.01.2015 4 z 5

Kniha naprosto vtahne do děje. Člověk se zamýšlí nad tím, jaké stopy, zničenou psychiku a neschopnost začlenit se do obyčejného života, můžou způsobit takoví tyrani...aa vice takových lidí jako je autorka této knihy.....