Róza a Sam - Uloupené lupení

Róza a Sam - Uloupené lupení https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/438369/bmid_roza-a-sam-uloupene-lupeni-Wlq-438369.jpeg 4 35 7

Kdo to tu okusuje bazalku? První případ neodolatelného dua — miniaturní Rózy a její pidipandy. Jednou ráno naruší Rózino poklidné zahradničení křik. Bazalce někdo okousal listy! Ale kdo? To se musí vyšetřit! Nejdřív je potřeba vyzpovídat svědky, a když to nepomůže, musí se u bazalky držet hlídka. Jenže co to? Že by stateční hlídači usnuli? A bazalka je zase o něco víc okousaná. Pak už nezbývá než nastražit na zloděje past… Dejte svému začínajícímu čtenáři něco, co ho bude bavit. Písmenek je tu právě tak akorát, a navíc v komiksové formě, díky níž děti snadno přejdou od obrázkových knih ke skutečnému čtení. Přidejte okouzlující ústřední hrdinku, která v sobě snoubí něco z Hildy a něco z Ferdy Mravence, roztomilé výjevy zpoza lodyh a pestíků obohaťte o jednoduchou, leč nikoli primitivní detektivní zápletku, a spokojenost čtenáře je zaručena.... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Host

Poppy and Sam and the Leaf Thief , 2018

lulucinax
19.03.2024 5 z 5

Malá holčička Róza se svou pidipandou řeší záhadu.Příběh je krátký akorát na jedno uspávání a je velmi povedený. Na konci samozřejmě čeká rozuzlení a ponaučení. Mám jen jednu výtku. Konec mi přišel poměrně useknutý, uvítala bych stránku navíc.
Nicméně dětem se příběh líbil a četli jsme ho již opakovaně. Ilustrace moc pěkné a rozhodně stojí za přečtení.

Kirikou
07.01.2024 5 z 5

Róza, která žije v dýni, a její kamarád, který žije v máslové dýni, se snaží pomoci bazalce, které když spí, někdo okusuje listy. Je to opravdu milý detektivní příběh, u kterého mé děti opravdu vydržely napjatě poslouchat od začátku do konce.

bibi.r
03.04.2023 4 z 5

Knížka pro děti cca 3+.
Tohle krátké čtení jsme si docela užili a líbilo se nám všem. Odhadovali jsme, kdo by mohl být onen zločinec a děti bavilo zkoumat obrázky a hledat kdo by to mohl být.

Knihomura
02.02.2023 4 z 5

Jednoduché, pro začínající čtenáře - díky velkým písmenům a málo textu - ideální.

lucakuca
03.06.2021 5 z 5

Dočista drsná hmyzí detektivka! Nestačí chtít! Je třeba jednat a přijít věci na kloub! Kdo to byl? Kdo to udělal? Bububu!

Adrim
11.04.2021 5 z 5

Roztomilý dětský komiks, který by malý čtenář měl určitě dostat do rukou.

aydam
21.08.2020 4 z 5

Pěkný příběh s detektivní zápletkou.

detektivky pro děti

Autorovy knížky