Papírová princezna

Papírová princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324266/bmid_papirova-princezna-k1h-324266.jpg 4 2030 479

Royalové / Royalovci série

Ella Harperová se v prvé řadě snaží přežít. Spolu se svou přelétavou matkou se celý život stěhovala od města k městu, bojovala o přežití a věřila, že se na ni jednoho dne usměje štěstí. Po smrti matky ale Ella zůstala sama… Dokud se neobjevil Callum Royal. Vytrhl Ellu z chudoby a odvezl ji do svého sídla, za pěti syny, kteří ji nenávidí. Bratři Royalové jsou jeden přitažlivější než druhý, ale nikdo ji nepřitahuje tak jako Reed Royal, jenž je však odhodlaný poslat ji zpátky do slumů, ze kterých vzešla. Reed o ni nestojí. Prohlašuje, že Ella mezi Royaly nepatří. Možná má pravdu. Bohatství a luxus. Intriky a lži. Nic podobného Ella ještě nepoznala, a jestli má v paláci Royalových přežít, bude se muset naučit, jak být jednou z nich – a zůstat přitom sama sebou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Paper Princess , 2016

lvice_elaa
19.01.2023 2 z 5

Ukrutnej, ale ctive napsanej skvar. Chovani vsech postav je absolutne nepochopitelny, bohuzel ale ne proto, ze by bylo tak rafinovany, ale proto, ze je prepaleny a dementni. Celkem skoda, protoze autorcin sarkasmus me bavil.

matacita
08.01.2023 5 z 5

Milujem kazdu seriu tejto autorky. Uzasny neopakovatelny styl pisania a humoru.

Sirina
29.12.2022 5 z 5

Čekala jsem, že tohle bude knížka vyloženě jen o luxusu a manýrech, ale opak je pravda. Každá z těch postav měla vlastní problémy a vlastní bolesti. Knihu jsem přečetla za dva dny. Rozhodně to není oddechovka a taky mi přijde zařazení pro děti a mládež trochu zcestné, ale stojí za to začíst se s Royaly ;)

Edona
28.12.2022 3 z 5

Papírová princezna je vcelku fajn oddechová četba, ale tím to pro mě asi hasne. Knihu jsem četla strašně dlouho, vyloženě mě nijak nezaujala. Taky je celkem děsivá představa, že toto čtou čtrnáctileté holky. Spíše bych doporučila starším s tím, že mohou očekávat takovou moderní popelku s prvky červené knihovny. ;)

hankapimi
16.12.2022 3 z 5

Moje první knížka od E. Watt, od začátku čtivé, zajímavé. U Royalových se příběh začíná zaplétatat, každý z nich má nějakou bolest, žal a trauma, každý to řeší jiným způsobem. Chvílemi se mi zdálo, že to autorka docela přepálila, drogy, chlast, sex, hazard a bitky se řešily docela dlouho a pořád dokola... Už jsem to chtěla vzdát, ale autorka přehodila výhybku, tak mne zajímalo, co je s tou Ellou, které jsem tak fandila... Dobrá, pokouknu na druhý díl !

LussyP
15.12.2022 5 z 5

4,5/5 ⭐

- Tihle Royalové vás zničí.

Wow, pro mě dokonalý zástupce pro "tohle já nečtu". Sáhla jsem po ní úplnou náhodou, fakt jsem myslela, že je to fantasy... A víte co? Mně to ohromně bavilo, je to neuvěřitelně čtivé. Ano, je to chvílemi pitomoučké, že by to bylo moc originální taky neříkám, ale to z toho dělá dokonalou oddechovku. Ellu jsem si naprosto zamilovala, budu jí fandit i v dalších dílech, které budu muset začít hned, protože ten konec? O tom, co si prožila Ella víme už od začátku, ovšem to, co se skrývá za Royalovými zjišťujeme postupně. Odkrýváme tajemství, zrady, ale i bolesti a traumata, co se skrývají za hradbami nejen bratrů, ale i jejich otce.
Moje hlavní výtka je věk synů a Elly, přidala bych jim tak pět let, takto mi přišlo, že to bylo na to co se dělo moc.

IG: ctenislaskou

Jenny46
13.12.2022 4 z 5

Bezva odpočinková četba děkuji za doporučení oblíbené evineckY...
Anotaci jsem nečetla a nevěděla co mě čeká, i když děj předvídatelný, ale příjemné čtení.
Těším se na další díly

MAU256
19.11.2022 5 z 5

Říkal jí, ať se od něj drží dál, neposlechla, zamilovala se a teď sedí v autobuse uplakaná, se zlomeným srdcem. Ella je neuvěřitelná, po smrti své matky se snaží s padělanými doklady přežít. Jenže jednoho dne do školy zavítá Callum - boháč, který prohlašuje, že je její opatrovník. Byl to nejlepší kamarád jejího otce, odveze ji ke svým synům do svého "paláce". A právě jeden z jeho synů jí zlomí srdce.
Jenže nic není takové jaké se zdá, musela jsem začít číst druhý díl, protože jsem potřebovala vědět, co teď bude s Ellou, takže ... Knížku mohu jen doporučit.

munka
30.10.2022 5 z 5

Romantická oddychovka, ktorá sa mi dokonca páčila. Rozprávanie o chudobnej Elle vo svete bohatých . Ako to zvládla, doporučujem prečítať. Teším sa na ďalší diel.

Dela90
13.09.2022 5 z 5

(SPOILER) Anotace:
Ella se po smrti své matky snaží žít, aby přežila, chodí tančit do klubu a studuje na škole. Nikdo nemá tušení, že její matka je mrtvá. Do doby, dokud ji nenavštíví Callum Royal. Ukáže se je, že je její poručník po smrti její matky. Ella nejdřív utíká, ale posléze se nechá převést do jeho sídla, kde žijí jeho synové. Ani jeden z nich není nadšený, že mají nyní novou nevlastní sestru. A dávají to Elle dost sežrat, protože na místní škole vládnou Royalové velkou silou, mají o všem přehled a oni jsou zákon. Taky se o nich povídá, že ta dívka, která si s nimi začne tak tu úplně zničí. O tom ví, taky Belle, kterou to táhne k Reedovi. Tento život je plný luxusu, peněz, intrik a lží, dokáže se s tím Belle popasovat? A co na to řekne její srdce?

WOW! Už chápu, proč je knížka všude vyprodaná a stojí nemalé jmění. Protože tohle prostě chcete číst! Je to pecka, která Vás nutí číst dál a dál. Tohle mělo spád, příběh, grády i jiskru. Musím uznat, že ze začátku mi to trošku připomínalo knížku Hra o dědictví. Do temných bratrů jsem se okamžitě zamilovala. Je zvláštní, že lidé raději věří tomu co slyší, pomluvám a lžím, než aby se skutečně dotyčného zeptali, jak to všechno bylo. Ella, měla nehoráznou kuráž a podle mě je dost silný člověk na to, jak to všechno zvládala. Tohle byla vysloveně šikana na škole, a dost tvrdá. A přesto, všechno se dokázala vzpamatovat a jít se vztyčenou hlavou. Zákon Royalovců na škole, tak to je něco. Líbilo se mi, jak se potom všechno změnilo a bratři ji chránili. Dokonce spolu spolupracovali, ona mu otevřela srdce a on ji tak podvedl? No, sakra. Nenávidím otevřené konce, tudíž se musím brzy pustit do dalšího dílu

šneki
10.09.2022 3 z 5

Nenáročné čtení, které rychle ubíhá, ale nic speciálního. Slovní přestřelky tomu hodně pomáhají.

Fidibus
23.08.2022 1 z 5

(SPOILER) Tak tohle byl pro mne omyl, opravdu tak pro puberťáky. Líbil se mi začátek, jak se hlavní hrdinka dostala do rodiny. Pak už se to rozplizne ve vztazích s bratry, mejdanech... Žádná větší myšlenka ani děj. Ona zůstává kvůli penězům a když se konečně zamiluje... No, a další díl už nedám. I tenhle jsem dočetla silou vůle.

ronnies.library
27.07.2022 3 z 5

slyšela jsem vždycky samou chválu na Papírovou princeznu. po strašně dlouhé době jsem ji sehnala a byla jsem zklamaná. neříkám, že to není dobrý příběh, ale mně tam prostě něco nesedělo. něco mi tam přišlo strašně zvláštního a upřímně jsem opravdu zklamaná. radši nízké očekávání než být nadšená. nemyslím si, že je to něco echt wow. kdyby mi bylo o 7 let méně, tak bych to milovala a četla pořád dokola. teď už bohužel ne. mrzí mě to, ale jsem ráda, že knihu můžu poslat dál a na další díly se asi ani nechystám. pro mě to bylo zkrátka až moc dětské a naivní.

_Brunetka_
17.07.2022 5 z 5

Téhle knížky jsem se popravdě dost bála, všichni na ní pěli takovou chválu, že jsem se bála, že mě zklame. Pro jistotu jsem si tedy koupila jen první díl. Mé obavy se ale naštěstí nenaplnily. Rozhodně totiž stála za to. Je vážně špičkově napsaná, nebudete ji moct odložit. A co se týče postav, ty jsem si při čtení zamilovala, hodně mě bavilo škádlení a jiskření mezi Ellou a Reedem. Líbilo se mi také, že se příběh odehrával na střední škole a vedlejší postavy byly taky hrozně fajn. A co říct k tomu konci? Tím definitivně začala moje posedlost Royaly.

tittanie
29.06.2022

Já jsem nadšená už dlouho jsem nečetla takovou romantickou knížku, která by se mi tak líbila. Vtipné, zajímavé, jasné dobro a zlo. Jdu se pustit do dalších dílů série. Musím říct, že si nadávám, že jsem čtení odkládala. Připomíná mi to knihy od Elle Kennedy (jo já vím, že to taky psala), konkrétně její sérii Off Campus. Možná to bylo tím školním prostředí, ale to je asi stejně nejlepší.
Jo a ten konec. No listovala jsem jestli mi nechybí stránky, ale doufám, že autorka naváže přesně tam, kde skončila. :D

zp87
27.06.2022 3 z 5

To bylo - divné, bože, jak toto bylo divné.
Celé. Ale bavilo mě to, když mě to teda zrovna nerozčilovalo.
Bavila jsem se, až na to, že jsem si u čtení připadala taaak stará :D.
Callum byl hrdina pro mě, fakt že jo.

Ella ukradla občanku své mámy a prokazovala se jí, protože nebyla plnoletá. Mámě na ní bylo tolik, co teď mně (mladá ženská :D), takže když pak čtu: 'vyšel plešatící chlápek asi něco přes třicet' (...) ' Reed jakoby věděl, že mu projde, když bude staršímu chlapovi říkat, co má dělat'... Tak no tvl, to je na mě moc toto...

Fajn, takže už jen to, že postavy se chovaly jako sebestřední bezmozci, v mnohém na svůj věk až moc dospelě, kluci v šestnácti - sedmnácti řešili hlavně své závislosti a sex (s kýmkoli prakticky), asi osmnáctiletý frajer se prezentoval jako největší samec a kápo, a sexuální bůh, se zkušenostmi až na půdu (kurňa, tak žít u nás, tak v 17- necelých 18letech mu cigára ani chlast ještě neprodají, trestní odovednost má teprve max. 3 roky, na řízení auta si ještě počká, nebo teda bude teprve dělat řidičák, ale v usa je mentálně a dovednostmi někde u toho skoro důchodce třicátníka?), sedmnáctiletá holka fakt řeší jen své libido?! a samozřejmě ve druhé řadě 'dostat se na vysokou' a samozřejmě všichni Royalové jsou nádherní, mužní, s vytesanými těli a ostře řezanými čelistmi. Dokonalost sama, kam se hrabe Adonis.
No nevím, já mám na své 17-18ti leté spolužáky jiné vzpomínky, byli to tak trochu trdla, co si hlavně házeli s hakisákem, muskulaturu někteří získali, ale rozhodně až později a většina z nich bojovala hlavně s uhry ve tváři.

Čtivost se tomu rozhodně nedala upřít.
Dva dny jsem se od toho nemohla odtrhnout.
Ale dceři /neteři/mladší ségře bych radši doporučila jinou knížku. A klidně z podobného soudku, proti romanticko-erotickým romancím nic nemám, naopak.
Tady mi to dění zrovna kolem sexu až tak nevadilo, vadilo mi ovzduší kolem toho příběhu.
A zrovna 'erotická' linka - konkrétně mezi hlavními hrdiny (po nějaké době 'v paláci' ne ty všechny ujeté věci na začátku), až se někteří trochu zklidnili... Tak ta byla na knížce to nejlepší, to jediné, co mi přišlo na místě.

Zkrátka tento příběh nedává úplně zdravý náhled na život-především protože je o tak mladých lidech.
Možná kdyby jim všem bylo aspoň tak o 5 let více, bylo by to o něčem jiném. Ač jsem se nemohla odtrhnout, nevím, jestli budu shánět další díly, nebo mi stačilo...

Doomiiniikaa
09.06.2022 3 z 5

Když jsem knihu začala číst, tak s očekáváním, že se jedná o historický příběh, takže hned ze začátku jsem byla překvapená. Ikdyž byl děj moc hezký, některé části nedávaly moc smysl a neshodovalo se to se začátkem knihy. Každopádně kniha se četla hezky, hlavní postavy jsem si oblíbila a jsem zvědavá na další díly.

helenkan
03.06.2022 5 z 5

Dostala jsem chuť si to přečíst znovu. A nelituju, vrátila jsem se do mládí. Někdy je dobré utéct z reality.

Lidska_ctecka
21.05.2022 4 z 5

Drahouškové,
nevím jak vy, ale já jsem čekala příběh o princezně zasazený do historického světa. Co si budeme, dost jsem se spletla : ). Mimo překvapení týkající se děje, jsem si čtení moc užila a oblíbila si hlavní postavu hned od začátku. Líbí se mi Ellina houževnatost a že se s nikým nemaže. Přiznávám, že občas se mi chování postav nelíbilo, nebo mi přišlo moc dramatické, ale to patří ke každé knize.
Určitě doporučuji přečíst celou sérii.

Kalokaghatia
18.05.2022 4 z 5

I když už jsem trochu starší ročník a středoškolská dramata mě moc neberou, tohle se mi líbilo. Četlo se to samo, Royalovic kluci jsou sice poškození, ale sladcí a čte se o nich dobře. a hlavní hrdinka je fajn holka, která si umí jít za svým. Trochu mě zklamal konec, mám ráda happy endy, ale snad se dočkám v přístím díle.