Palác lží

Palác lží https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344253/bmid_palac-lzi-h9Y-344253.png 4 1444 270

Royalové / Royalovci série

Ella Harperová překonala už spoustu problémů, které jí život přichystal. Je tvrdá, odolná a ochotná udělat, co je potřeba, aby ochránila ty, které miluje. Jenže s tajemstvími, která obklopují jejího otce a přítele, jehož život je nyní v ohrožení, se možná ani Ella nedokáže smířit. Reed Royal je zvyklý ničit všechny překážky, které mu osud staví do cesty. Nyní se to však obrátilo proti němu. Pokud chce zachránit sám sebe i dívku, kterou miluje, musí se postavit trýznivé minulosti a napravit svou pošramocenou pověst. Nikdo nevěří, že Ella dokáže v paláci Royalových přežít. Všichni jsou přesvědčeni, že je Reed zničí. Možná mají pravdu. Ella a Reed musejí společně najít způsob, jak zachránit sebe i svou rodinu, a odhalit všechna tajemství a lži, které se skrývají v paláci rodu Royalových.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

Twisted Palace , 2016

Books_by_Dee
27.02.2024 5 z 5

IG: books_by_dee

Někdy v říjnu loňského roku jsem se dala do čtení téhle naprosto úžasné série Royalové, která minulý měsíc vyšla v reedici u @nakladatelstvibaronet a proto přicházím z příspěvkem až nyní, abych Vás na sérii pořádně nalákala, protože mě série naprosto dostala, takové drama jsem už dlouho nezažila.

Knížky možná nejsou plné sexu , jak jsme u některých #baronetek naučené, ale ten „sex“ je tam ve vzduchu od prvních kapitol, ale nebojte nějaké akce s prsty a jazyky se tam konají.

Všechny tři díly jsou o jednom páru Elle a Reedovi. V prvním díle se Ella dostává do rodiny Royalů poté, co jí zemřou oba rodiče a Ella je tak nucená odejít žit ke svému poručníkovi, otci Reeda. Tihle dva se od samého začátku nesnáší, vlastně i všichni jeho bratři. POZOR – v knize je 5 sexy bratrů Royalů a u papínka Calluma bych si dala taky říct (och ty moje daddy issues).

Máme tady tedy klasickou linku od nepřátelství k lásce a donucenou blízkost, protože Ella žije v pokoji hned naproti Reedovi. Bratři ji podezírají, že spí s jejich otcem, takže ji nesnáší a byli by nejradši, kdyby od nich z domu odešla. Postupně se však nenávist změní v lásku, vždyť víme, že mezi těmito dvěma pocity bývá jen tenká linka. Není to však tak růžové, každá knížka končí pořádným cliffhangerem, takže jestli můžu doporučit, pořiďte si rovnou všechny tři díly, jinak budete naštvaný. Já jsem musela bez přestávky přečíst hned všechny tři díly, protože nešlo žít bez toho, abych věděla, jak to všechno vlastně bylo.

marianna7090
19.02.2024 3 z 5

3,5
Toto bola asi najlepšia časť z tejto pubertálnej série. Opäť som knihu prečítala v rekordne rýchlom čase, v podstate sa to číta samo. Zapáčila sa mi "detektívna" zápletka, konečne tam bolo menej trápnych momentov a chytania sa za hlavu pri niektorých rozhodnutiach postáv (najmä Reeda samozrejme). K postavám nemám nejaký vzťah, vlastne jediný kto sa mi zapáčil asi najviac, bol Easton. Ale aj k nemu by som mala pár výhrad.
Každopádne, veľmi ďakujem tejto sérii za vypnutie všetkých mojich mozgových buniek a úplný relax pri tomto príbehu.

monika0181
06.02.2024 5 z 5

Naprosto nutně jsem potřebovala vědět jak to s Reedem dopadne.
Vývoj se Stevem mě doslova šokoval. Jeho sebestřednost mě úplně paralyzovala.
Myslela jsem si, že záporné postavy známe. Ale tady se to opět zvedlo o další level.
Snažila jsem se odhalit vývoj příběhu, ale rozuzlení jsem nečekala (bohužel mi nesedlo vysvětlení, jak byla Brook nalezena a ani časově, ale nechci víc prozrazovat). Přesto se mi líbil vývoj postav, jak se v průběhu tří dílů knihy měnily.
Těším se na další díly a příběh Eastona A Gideona.

Pája699
09.01.2024 5 z 5

(SPOILER) Tihle Royalové váš zničí..nooo něco na tom bude :-D i když v mém případě v dobrém slova smyslu .-)

V tomto díle se hlavně řeší, kdo zabil Brook, kdo byl otcem jejího dítěte a Steve vstal z mrtvých. Trošku šíleně zamotané a komplikované, ale přesto neotřelé a zajímavé. Aspoň mě se tedy díl líbil :-)

Steve mě ale neskutečně štval a moc se mi nelíbil....otce roku by určo nevyhrál.....Za to Callum mě z každým dílem překvapuje víc a víc. Je to prostě zlatíčko a vážně se moc snaží vztahy se syny dát zase do pořádku. A řekla bych, že se mu to daří..

Reeda mi bylo neskutečně líto a rvalo mi srdce, když se chtěl přiznat k vraždě, kterou nespáchal. Snad každému čtenáři tohle muselo být jasný, že on vrah není .-) Ella mu byla neskutečnou oporou a o bratrech ani nemluvě.

Kdo byl skutečným vrahem nebylo pro mě ani takové velké překvapení a i jsem si ho tipla.

Zatím má tato série skvěle našlápnuto a já jsem zvědavá, co přinese další díl......s chutí do něj :-)

KajinaH722
29.11.2023 3 z 5

Tento díl je hlavně o to,aby jsme zjistili kdo je vrah Brooke a biologický otec plo,takže nic zajímavého se tam nedělo. Ale vraha jsem si typla,už od začátku a měla jsem dobré tušení. Za mě díl tedy slabší, ale číst se to dalo a tím,že je potřeba a si díl přečíst, abyste se dozvěděli pravdu.

Artep071
19.11.2023 4 z 5

Fuuu tak to bylo docela překvapení ... fajn fajn počteníčko

Nik0leta
25.10.2023 5 z 5

Uf, tak to jsem musela hodně rozdýchávat, jak to bylo celé domotané. Ale o to víc jsem byla nucená číst dál. Už dlouho se mi nestalo, abych nad knížkou přemýšlela i přes den a těšila se, až si budu moct číst. Perfektní!

uzivatel83509
09.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Třetí díl jsem četla, stejně jako ty předešlé, jedním dechem.
SPOILER: Na jednu stranu jsem chápala, že si Steve hrál na skvělého otce, který má starost o svou dceru, ale na druhou stranu mě všemi těmi zákazy a omezováním, dost štval a neměla jsem ho v lásce... Kdo zabil Brook? - měla jsem 3 podezřelé a trefila se - dokonce jsem si myslela, že to tak nějak bylo a ta osoba mě napadla jako první.. testy otcovství Broočina dítěte - pro mě překvapení! A ten konec, wau, nemohla jsem jít ani spát, jak to bylo napínavé... tohle tedy zrovna odpočinkové čtení nebylo, moje nervy :-)

Rapeh
15.04.2023 4 z 5

Příběh plný zvratů. Ella má vliv na všechny Royaly.Kniha přečtena za jedno odpoledne. Baví mne celá série a jsem zvědavá jak to celé dopadne. Krásné odpočinkové uniknutí od reality ( což knihy mají dělat).

Baaja
13.04.2023

Tenhle díl mě vůbec nebavil. Nemohla jsem se do knihy začíst. Přečetla jsem pár prvních a posledních kapitol.

Fortuna7
27.12.2022 3 z 5

Bohužel pro mě celkem zklamání :-(
Do knihy jsem se absolutně nemohla začíst, nic moc se tam nedělo a dokonce mě ani moc nezaujala romantická linka... Kniha mě vlastně bavila pouze tehdy, když se příběh odehrával ve škole.

hankapimi
21.12.2022 3 z 5

Že by nám Reed začal pomaloučku dospívat a moudřet? Že by ho už nebavilo předstírat, že je všechno v pohodě ? Že by ho dostihla karma za všechny ty holky, kterým ublížil a všechny ty kluky, které zmlátil? Je nesporné, že Ella má na něho dobrý vliv, ale necháme se překvapit...

MAU256
30.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Další příběh rodiny Royalových, tentokrát i s detektivní zápletkou. Tento díl se mi zatím asi líbil nejvíc. Jsem ráda, že "otec" Elly skončil tam, kde by měl být, vůbec se mi nezamlouval. A Ella a Reed, no co na to říct, těším se na další díly :-).

munka
30.10.2022 5 z 5

Pekný príbeh, plno zvratov a hlavne lásky. Oddychovka ako ušitá na tieto sychravé dni.

_Brunetka_
17.07.2022 5 z 5

Co k tomu říct? Tahle série nejde obkecávat do nekonečna. Zkrátka miluju každé slovo autorek. Hravě bych četla i jejich nákupní seznam, hlavně ať píšou dál a zásobují mě neustále takovými úžasnými knížkami. Jednoduše tahle série je nutnost! MILUJU TO tak moc,že by bylo zbytečné snažit se to vyjádřit slovy, nejde to. Z konce mi doslova spadla pusa a poslední stránky jsem hltala se zatajeným dechem.

Hellothere
09.07.2022

(SPOILER) Tenhle díl mě bavil mnohem víc než ten předchozí, protože ta detektivní linka tomu dávala úplně jiné grády.
Nesnáším chování Steva. Sice tam je od mnoha postav několikrát zmíněno, že jeho "rodičovské chování" je úplně normální, ale mně teda normální nepřišlo. Moji rodiče nejsou laxní, ale ani moc přísní. Prostě normální. Všechno je to o vzájemné komunikaci. Vědí, že když řeknu jdu se a sem, bude tam ten a ten, budu doma v tuhle a tuhle dobu, tak to udělám. A skoro vždy mě pustí. Když jsem si našla vážný vztah a řekla, že je tu teoretická možnost určitého aktu lásky, začalo se to řešit a mluvili jsme o tom. Jenomže Steve s Ellou o ničem nemluví. Rozhoduje se sám a jenom přikazuje nebo zakazuje. To rozhodně není správný přístup. Navíc nechápe, že čím víc se bude snažit Elle a Reedovi zakazovat stýkat, tím víc to budou dělat a bude to ještě horší. Navíc to odhalení na konci jsem tak nějak celou dobu předpokládala, protože se choval divně, neměla jsem ho ráda a celkově jsem k němu byla hodně podezíravá, přestože jsem k tomu neměla úplně důvod. Navíc jsem podvědomě i vědomě chtěla, aby udělal, co udělal a z příběhu už konečně zmizel.
Bylo mi docela líto Savanny. Sice není úplně 2x příjemná, ale co se dá dělat. Zároveň je vidět, že Gideona vážně milovala a podle mě stále miluje, rozhodně není fér, že ji podvedl a ještě se nechal vydírat jejími nahými fotkami, to vůči ní nebylo spravedlivé. Na druhou stranu chápu i jeho úhel pohledu, protože tím, že se s ní rozešel ji ochránil od zveřejnění těch aktů. Chápu, že s tím nemohl moc nic dělat, pokud nechtěl ohrozit Savannu, ale kdyby ji nepodvedl s Dinou, nemuselo se to všechno vůbec stát. Navíc je vidět, že ho Savanna vážně pořád miluje, přestože ji tak moc ranil a to mě rozesmutňuje ještě víc.
Líbí se mi, jakým způsobem je tady zobrazený první sex Reeda a Elly, protože ukazuje, že není nic špatného na tom si nějakou dobu "jenom hrát", jak tomu říka Ella, než na to "hned skočit", jak se v dnešní době lidé občas domnívají. Na druhou stranu, sex je jedním z nejčastějších způsobů, kterým řeší problémy, a to mi nepřišlo úplně v pořádku.
Dina je sice svině a byla už od začátku, ale jak se na konci zachovala, to bylo úctihodné, navíc tím utužila vztah mezi ní a Ellou, to bylo fakt děsně pěkný. Z nějakého důvodu jsem si nikdy nemyslela, že si budu přát, aby spolu ony dvě vycházely, přesto mě to na konci dělalo neskonale šťastnou.
Verdikt tedy zní: další díl, další super příběh.

tittanie
03.07.2022

Během pěti dnů jsem přečetla první tři díly série. Tento třetí díl jsem četla až do půlnoci. Musím si dát velkou pauzu mezi tímto a dalším dílem, protože mám pocit jako bych stíhala vlak a nemohla ho dohnat.
Série se mí líbí, ale prostě bych uvítala méně násilí a více slovních přestřelek, ale určitě jsem zvědavá na další díl.

Doomiiniikaa
17.06.2022 3 z 5

Tato série nebyla úplně to pravé pro mě.. samé drogy,sex,alkohol ... nic jiného se tam víceméně neřešilo. Trošku jsem čekala, že se to autorka v tomto dílu pokusí zachránit prvky detektivky, ale k tomu ne nemělo ani náznakem blízko. Kdo je vrah je jasné už od začátku, takže tento díl jsem dočetla jen abych neměla nedočtenou sérii. Celkově mi tato série nic nedala a ani se neplánuji k ní vracet.

MonaLisa42
14.04.2022 4 z 5

Pěkné ukončení celé série.
Knihu jsem začala číst ihned po přečtení minulého dílu, to ani nijak jinak nešlo.
Závěr byl dokonalý a mohla bych ho číst pořád dokola. Moc děkuji!!!

knihomolka27
08.04.2022 3 z 5

(SPOILER) Kdo by to byl čekal, že po ultimátně zvrhlé a bizardní Papírové princezně....se dočkáme celkem ucházejícího, sterilnějšího Prokletého prince, a dokonce už i celkem dospělého - v rámci možností - Paláce lží, který si tak trochu hraje na detektivku, a chvílemi se mu to i celkem daří.

Dle mého názoru je ale stále nejpovedenějším, a tedy nejneškodnějším dílem ze série...právě Prokletý princ, který je více čtivý a děj se narozdíl od trojky víc posouvá...takže pojdme na hodnocení trojky.

...
Nevím jestli se za ty tři díly autorkám změnil sexuální apetit, ale přijde mi...nebo je to vlastně zcela očividné, že tu upustil od svého zvrhlého a tamějšího já...nevím, třeba jim to dali sežrat fanoušci, nebo lidé co knížky cenzurují brečeli zoufalstvím....ale světe div se...v této knize není skoro žádný wtf sexuální scéna. A já tomu vůbec nemůžu uvěřit, nečtu náhodou jinou sérii? Ale dost už....Takže celá trojka se točí okolo vyšetřování vraždy Brook, sem tam se vyštourá nějaké to tajemství, které tak úplně šokující není. Knize určitě nejvíc škodí její zbytečně dlouhá délka. Některé postavy mají opět hodně málo prostoru...přijde mi, že to v tomto dílu platí pro všechny. Postavy se nikam moc neposouvají, a řeší se tu jenom jedna linka s Reedem a Ellou.

...
Z Elly by teda dobrý detektiv nebyl...jelikož všechno najde náhodou, nezabijou ji taky jenom náhodou atd. Jejich vztah s Reedem je tu opět především o sexu. Musím říct, že Steve byl teda pěknej zmetek, a nejvíc mě štval jak sví dceři všechno zakazoval...to teda normální nebylo. Ten konec byl takovej urychlenej a i celkem nezáživnej.

...
Podtrženo sečteno - třetí díl funguje sám za sebe za všechny ty tři knížky nejmín, je nejnudnější a zbytečně dlouhý, Detektivní zápletka je celkem zajímavá, ze všech dílů je nejdospělejší.

Ps: Reed je tu sice dospělejší, ale nechápu proč se pořád musí rvát...fakt mě to štve.