Roxolana

Roxolana https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25579/bmid_roxolana-Ndm-25579.jpg 4 72 26

Kniha je poutavým životopisem jedné z nejzajímavějších žen žijících v období renesance, ukrajinské zajatkyně Anastázie, která se dostane do osmanského zajetí a žije pod jmény Hürrem, Haseki a Roxolana v sultánském harému. Stala se manželkou sultána Sülejmana Nádherného a matkou jeho dětí; musí však bojovat nejen o sultánovu přízeň, ale někdy i ve víru intrik a boje o moc i o holý život. Identifikační číslo tohoto vydání knihy je 23-002-86 .... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Roksolana , 1980

mishulda
29.10.2013 5 z 5

Kdo čeká nějaké příliš velké intriky a "drby" o hlavní hrdince, bude možná zklamán. Kdo se však chce dozvědět něco o historii Turecka, potažmo téměř celé Evropy, která byla za Sulejmana dobita, bude nadšen.

beva
03.10.2013 5 z 5

Táto kniha sa mi veľmi páčila. Zháňala som ju skoro rok, ale oplatilo sa. Odporúčam všetkým, ktorí majú radi historické romantické romány.Škoda, že ju žiadne vydavateľstvo nevydalo znovu. Ďakujem čitateľovi, ktorý ju dal na uložto a tiež, kto mi dal echo, že tam si ju môžem stiahnuť.

Venezia
26.05.2013 5 z 5

Výborná kniha, autor nezaprie širokú ruskú / ukrajinskú dušu ani sympatie k svojej krajanke. Prekvapilo ma, že sultána, Hürrem a ich dcéru Mihrimah maľoval sám Tizian /a dva obrazy existujú, jeden len ako kópia/, lebo si to z Tizianovho životopisu nepamätám. Smutné je, že sa nám zo života tak zaujímavej ženy zachovali takmer len legendy a klebety. Nerozumiem, prečo knihu niektoré vydavateľstvo znovu nevydá. Nejaká dobrá duša ju dala na ulozto. Boh jej žehnaj!

Na youtube je osemdielny turecký seriál Хюррем Султан 2003 s ruským dabingom. Je celkom reálny (od kostýmov až po dej) - na rozdiel od seriálu Sultán / Velkolepé století.

Je tam aj ukrajinský seriál Роксолана, ale ten nevyzerá tak dobre.

O Roxolane sú aj tieto knihy:
C. Falconer - Hárem
J. Tralow - Roxelane (nem.)
V. Corbul, M. Burada - Roxelane et Soliman (franc.)
C. Clement - La Sultane (franc.)
C. Gold - Královny, císařovny, konkubíny
J.-M. Thibaux - Sultánka
L. Peirce - Empress of the East: How a European Slave Girl Became Queen of the Ottoman Empire (poľsky : Roksolana)
N. von Anrep - Mahidevran. Die Frau des Sultans

p.stranska
20.11.2012 5 z 5

zas můj zamilovaný Istanbul...paláce, sultáni, harém, intriky...nádhera. když si dáte tu práci a najdete si na netu portrét Roxelany ( v knize je jméno trošku změněné) a Sulejmana Nádherného, víte, o kom čtete a je to pak lahůdka

Palika
28.03.2012 5 z 5

Musím jen souhlasit z Kudrlikem ... škoda, že má jen 600 stran. Narozdíl od něj mám to štěstí a mám ji :-)

kudrlik
14.02.2012

Pěkná - skoro jsem litoval, že má jen 600 stran - to jsou jen dva dny s knížkou - dva dny jsem doma nic kromě čtení neudělal. Takže na druhou stranu dobře, že měla jen 600 stran. Bohužel jsem ji četl už dávno a dal bych ji znovu, ale nemůžu ji sehnat.