Rouhači a smíškové

Rouhači a smíškové https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27211/bmid_rouhaci-a-smiskove-63e8affeadeb6.jpg 4 2 2

Beletristicky (formou povídek) zpracované důležité epizody ze života vynikajících postav našeho národa umožňují blíže poznat nejen dobovou atmosféru, ale především vlastnosti velkých osobností různých dob a zaměření. Setkáme se zde s vynálezci Prokopem Divišem, Josefem Resslem, s bratranci Veverkovými, se statečným novinářem Karlem Havlíčkem Borovským, s Boženou Němcovou, s Antonínem Dvořákem a dalšími. Obálku s použitím dřevorytu ilustrátorky navrhl Milan Kopřiva. -- zdroj: Databáze Národní knihovny ČR --... celý text

alibaba72
07.04.2023 5 z 5

Moc pěkné čtení o osobnostech naší minulosti :-) Dozvěděl jsem se zajímavé informace a ještě se i pobavil :-)

kamibe
07.06.2015

Zase jedna knížka, kterou jsem kdysi dávno hodně ráda četla.
Usmívám se, když se na ni dívám.
Zajímavé kapitoly: Diviš - český Prométheus, Veverka a jeho zbraň proti hladu, Ressel - český Archimédes, Kočár do Brixenu, Dopisy nikdy neodeslané (O smutné paní Boženě Němcové, hledající odpočinutí u přátel), kapitola o podvůdku Brněnských, jak ošidili skladatele Rusalky, a ještě několik dalších kapitol. Všechny psány příjemným beletristickým stylem. Četbou by se mohli žáci základní školy hezky seznámit s výraznými postavami naší historie.
Dávám ji na hromádku těch, do kterých chci nahlédnout znovu.