Rošťák Oliver

Rošťák Oliver https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85917/mid_rostak-oliver-85917.jpg 4 41 8

Rošťák Oliver série

Oliver je roztomilý šestiletý kluk – ale má potíž: vypadá jako holka. Oliverova maminka totiž zbožňuje jeho zlaté kučery až na ramena a za žádnou cenu mu je nechce dát ostříhat. Zato Oliver je nenávidí, protože ti, kdo ho neznají, ho neustále oslovují: „Ty jsi ale hezká holčička!“ Už aby si rodiče pořídili nějakou opravdovou holku! A ono se mu tohle přání vyplní. Jednoho dne maminku odvezou do porodnice, a Oliver, který má zatím počkat u sousedky, okamžitě využije příležitosti. ... celý text

Bonda
19.08.2023 3 z 5

Tematicky roztříštěná, neucelená kniha. Líbí se mi zobrazení školkové učitelky. Jinak je to pro mě mišmaš naťuknutých předmětů: nový sourozenec, genderová identita, školka v přírodě, válečný sirotek, přátelství, vážné zranění... vše se mi zdá trochu nedotažené a na konci si po pravdě stěží vybavuju začátek.

kristeen
08.06.2023 4 z 5

Dětem se líbí a to je hlavní. Pro nás dospělé tu ale vyvstává pár témat k diskuzi. Relativně neschopným tatínkem počínaje a paní učitelkou, která zapomíná, že pracuje ve školce, konče. Ale možná tím spíš zůstává příběh hlavně pohádkou, milou, napínavou, ale poněkud vzdálenou od běžné reality.

Vituss
28.04.2023 5 z 5

Kniha je výborná, můj pětiletý syn ji "zhltnul na posezení" a po dočtení chtěl další pokračování.

Cajda
08.04.2022 4 z 5

Některé dětské knihy čtu ( na prohození a odlehčení) moc ráda a tohle bylo vážně příjemné :o)

Atlantis
07.04.2022 4 z 5

Překvapivě parádní. Podle popisu a názvu jsme s dcerou čekali další knížku, kde budeme sledovat příběhy zlobivé spratka. Ale ono se to neděje, v žádném případě. Oliver je obyčejný (i když dost hloupý) předškolák, který zažívá strasti tohoto životního období. A nám to doma víc než sedlo, protože i my se chystáme do školy.

Ali71
24.04.2017 5 z 5

Knihy od paní Braunové se nám moc líbí. Vysvětluje v nich jemnou a pochopitelnou formou každodenní radosti a strasti hlavně dětí mladšího školního a školkového věku. Každá kapitola má v sobě něco zajímavého. Čteme od ní v pořadí šestou knihu a těšíme se na další. Doporučuji číst tyto knihy a děkuji autorce za krásné knihy!!!

kamibe
13.12.2015 5 z 5

Povedená kniha. I když jsou v ní vážné příběhy. Vím totiž, že se dětem opravdu líbí.

tyzik.cejka
26.04.2013 4 z 5

docela vážné na to že je to pro malé čtenáře