Krrrk!

Krrrk! https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123444/bmid_krrrk-123444.jpg 5 11 3

Další knížka s příběhy Rošťáka Bertíka – kluka se zvyky, které všechny dospělé kolem děsí! Bertík má plnou hlavu ztřeštěných plánů a šílených nápadů, a jestli prahnete po potížích, už dál nehledejte – Bertík v nich vězí až po krk! Tři humorné příběhy, které dozajista zaujmou mladší školáky. Vše je doplněno velkým množstvím skvělých ilustrací Davida Robertse.... celý text

Pro děti a mládež

21.07.2017 5 z 5

Super zábava

kamibe
26.02.2017 4 z 5

Přečetla jsem ji hlavně proto, abych byla v obraze a věděla, co si děti často půjčují a co rády čtou. Nedivím se, že sáhnou po této a dalších knihách ze série Rošťák Bertík, neboť děti mají rády legraci, bláznivé nápady, spravedlnost a překvapení. Toho všeho se v knihách Alana MacDonalda dočkají vrchovatě. Navíc je určitě bude bavit to, že textu je na stránce jen tak akorát a je bohatě protkán velmi výraznými ilustracemi.
Hlubší myšlenku pro sebe jakožto dospělého čtenáře bych mohla vidět možná v tom, jak ošidné je polemizovat s dětmi o pořádku v jejich pokojíčkách a také jak stále vymýšlíme a vyslovujeme výhrůžky, když něco nepůjde podle nás, a tedy se v podstatě dopouštíme manipulativního jednání.