Rosiin sladký krámek snů

Rosiin sladký krámek snů https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272080/bmid_rosiin-sladky-kramek-snu-GR2-272080.jpg 4 296 80

Také jste v dětství milovali větrovky nebo fialky? Nebo jste se nemohli odtrhnout od mléčných karamel či ovocného želé? A co takhle mít vlastní krámek, kde jsou cukrovinky a sladkosti nemyslitelných a leckdy zapomenutých druhů? Jednatřicetiletá nezaměstnaná zdravotní sestra Rosie odjíždí na přání matky do malé vesnice Lipton, aby pomohla své staré pratetě uspořádat a prodat rodinný krám s cukrovinkami. Teta Lilian strávila v Liptonu celý svůj život, zažila zde válku, prožila první velkou lásku, a dokud byla při síle, vedla krámek. Nepříliš nadšená Rosie opouští Londýn a svého dlouholetého přítele v domnění, že pobyt na vesnici bude jen bohapustá nuda. Hluboce se však mýlí. I na vesnici se můžou dít věci, což Rosie zjistí hned druhý den po svém příjezdu. A pak už se události hrnou jedna za druhou a Rosie začíná přehodnocovat svůj vztah i své odhodlání vrátit ze zpět do Londýna.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Argo

Welcome to Rosie Hopkins' Sweet Shop of Dreams , 2012

Noisette73
25.05.2020 5 z 5

Já od téhle knížky čekala víc, ale je pravda, že ten krámek se sladkostmi byl božský a když tak o tom přemítám, pokud by podobný krámek byl někde v mém dosahu tak upřímně nevím jak by na tom byla má životospráva a peněženka, určitě velmi bledě, navíc nevím čí by bylo větší nadšení, jestli místních dětí nebo to moje.

Druhé čtení, říjen 2022:
Tady toto je důkaz, že na knihu musí být správný čas,teď mi opravdu lahodila a bylo to moc fajn.
P.s. Lilian byla úžasná, bez ní by to nebylo ono.

interceptia
14.05.2020 3 z 5

Román jako stvořený ke čtení o dovolené, o prázdninách. Zpočátku se mi docela táhl a někde za polovinou najednou nabral docela rychlý spád. Občas mi připomínal Deník Brigitte Jones, hlavně postava Rosie. Moc se mi líbil příběh Lilliane. Obě dějové roviny do sebe hezky zapadaly.

marli58
02.04.2020 4 z 5

Sáhla jsem po ní na odlehčení této depresivní doby. A velmi dobře splnila účel :). Hezký příběh. Vlastně dva. Rosiin a tetin.

for-com
21.03.2020 4 z 5

Velmi milé překvapení a z knih, které jsem od Jenny Colgan četla, zatím určitě nejlepší. Příběh Rosie, třicetileté ženy, která odjíždí z Londýna do malé vesnice, aby se starala o svoji starou a nemocnou pratetu, ničím moc nepřekvapí. Je od začátku vice méně jasné, kam se příběh bude ubírat a jak skončí. Ale pravdou je, že ta limonáda není zase tak moc sladká, jak to u tohoto druhu literatury bývá. A Rosie není tak moc otravná, jak to u hlavních hrdinek romantických knih bývá. Co bylo pro mne ale mnohem zajímavější, je příběh Lilian, pratety Rosie. Je to velmi svérázná dáma a výlety do její minulosti byly určitě tím nejhezčím na celé knize. Prostě příjemná kniha s hezkou atmosférou anglického venkova a kdo má náladu na něco oddechového mohu doporučit všema deseti.

Mrňous1
10.03.2020 4 z 5

Příjemná oddechovka, smála jsem se, plakala, podivovala i rozčilovala...Takže dobrý:-)

zandu
08.02.2020 4 z 5

Nejdřív mi pár stran trvalo, než jsem se začetla, ale vydržela jsem a nakonec to docela šlo. Takový hezký, milý oddechový příběh o lásce a o ničem.

sabca
25.01.2020 4 z 5

Tak pro mně to byla první kniha od této autorky. Vzala jsem kvůli plnění Čtenářské výzvy a nelituji. Kniha se dobře četla akorát se mi příběh pratety Lilian zdál moc stručný. Za mě můžu doporučit.

Terezaknihy
08.01.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem si užila od začátku až do konce. Hodně se mi líbil příběh o nenaplněné lásce pratety Lilian.

anibeni
01.12.2019 4 z 5

Nenáročná oddychovka, docela předvídatelná..

hapac
10.09.2019 4 z 5

No, vzhledem k tomu, že to nebyla první kniha od Jenny Colgan, tak jsem věděla, do čeho jdu, jak píše Aghatte - pohádka pro dospělé, kterou jsem si užila od začátku až do konce a dokonce jsem ani při čtení neměla extra chuť na sladké a úplně nejvíc se mi líbil Edison.

9665
03.09.2019 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších oddychovek. Četla jsem již víckrát. Moc pěkný příběh o holce, která si myslela, že v životě už zakotvila. U staré tety na vesnici ale zjistila, že jí život nabízí ještě mnohem víc. I třicetiletá ženská může po letech prožít prázdniny, které stojí za to a převrátí jí život úplně naruby. Líbil se mi také tragický příběh z minulosti o nenaplněné lásce. Tím radši jsem pak uvítala happyend v příběhu hlavní hrdinky.

Alzbetta
26.06.2019 3 z 5

Četla jsem ji hodně dlouho.Byla docela pěkná,ale za pár měsíců nebudu asi vědět o čem byla. Nebylo tam nic,čím by se mi příběh vryl do paměti.

Market = )
26.06.2019 3 z 5

Knížka v zásadě fajn, docela hezký příběh :-). I když víc mě asi zaujala ta část z minulosti. Co ale nejsem schopná pochopit je jen v druhé polovině knihy 5 chyb ve shodě podnětu s přísudkem. Při první jsem chvíli váhala, jestli se mi to nezdálo, při dalších se moje zděšení stupňovalo :-D.

martinaandulka
23.06.2019 4 z 5

Pohodová knížka kde hlavní hrdinka řeší tetin krámek cukrovinek, milostný vztah a najít svoje místo v životě.Čte se to svižně jen ubirám hvězdičku za to, že je to jednodušší příběh ne co by jste jsi odnesli do srdce a života.

Aghatte
14.06.2019 4 z 5

Připadalo mi to jako u babičky na prázdninách na vesnici (nikdy jsem žádnou takovou babičku neměla). Bavilo mě to číst, byla to taková pohádka pro dospělé. Fuj velké špinavé město (Londýn), krásy polí, luk a hájů. Fuj městský otylý rozmazlený kluk - proti němu svalnatí rolníci, vesměs kladných povahových rysů. Fuj fiflena z Londýna, mňam děvče krev a mléko zotavena prací na poli... To bylo trochu rozčilující. Ale líbil se mi ten život tam, rozhovory, občas si někdo i "zašukal" (cituji autorku, já tak nemluvím :--) ), aby to nebyla úplně červená knihovna. Jazyk se mi líbil velmi.
Záporné postavy byly vlastně politováníhodné nebo směšné, a bylo jich málo, zbytek osazenstva jeden skautík vedle druhého. Krásný příběh z války o nenaplněné lásce. A nakonec předpokládaný hepík po předpokládané roztržce. Takže: milé děti.... doporučuji k vodě na prázdniny! Jo, a zamilovala jsem si to poloautistické dítě, ten hošíček byl rozkošný.
P.S. Místo všech těch severskejch mrtvol - divím se, že se tam nejde ještě někdo živý, kdo o tom může psát nebo to vyšetřovat...

Theresa28
16.04.2019 5 z 5

Tato kniha mě velice překvapila. Začátek knihy mi přišel nudný a děj se vlekl. Ale jak jsem se začetla do autorcina stylu psaní kniha mi pak už prirostla k srdci. Moc se mi líbil příběh Rosii víc než její pratety Lilian. Ikdyz oba příběhy se navzájem skvěle doplňovaly. V knize je krásně popisováno prostředí, příroda, kde se příběh odehrává ale i charakter místních venkovanů. Žádná postava nebyla vyloženě zlá, takže i po této stránce mě kniha zaujala. Kniha také upozorňuje na to, že stáří je kruté. A že život by se měl žít naplno a ne ho hloupě promarnit. Přišla mi vtipná, je totiž plná ironie a jízlivých poznámek Lilian, ale po přečtení knihy pochopíte proč se tak chovala. Její příběh je sice smutný, ale přesto je tato kniha příjemnou oddychovou četbou a musím dát pět hvězdiček. Krásně mě pohladila po duši. Možná ještě pořídím knihu Pojízdný krámek snů.

babystar
27.11.2018 5 z 5

Je to už čtvrtá knížka autorky, kterou jsem přečetla a zatím podle mne nejlepší. Střídáním osudů staré ženy a její praneteře se před námi odvíjejí lidské osudy, v nichž je láska, bolest, nenávist a nakonec i odpuštění. Jsou v ní situace smutné, ale i humorné, kdy jsem se fakt zasmála. A nechybí samozřejmě i romantika, osudová rozhodnutí a v podstatě dobrý konec. Kuchařky zde naleznou i předpisy na cukrovinky. Občas se mi sbíhaly sliny, či bolely zuby.

anickalysano
29.10.2018 3 z 5

Za tri a pul, obcas mi to prislo zmatene. Ale jinak pekna mozaika ruznych osudu. Romanticka linka se mi tu az tak moc nelibila. Pojizdny kramek snu je lepsi.

AndreaP.
25.10.2018 5 z 5

Tak tato kniha je ta správná tlustá bichle (a klidně by mohla mít ještě více stran) do nevlídného podzimního počasí. Kniha se mi moc líbila, velmi dobře se četla a vůbec se mi nechce odložit. Sympatická hrdinka a v pozadí (či spíše v popředí) úžasná prateta, která příběh skvěle dokresluje.

Květinka008
15.10.2018 3 z 5

Bichle, u které nevím, co se vlastně na 450 stranách přihodilo... Kromě dojemného příběhu mladé Lilian.
Dá se shrnout pod klasickou colganovskou šablonku:
- hrdinka z města dotlačená okolnostmi objevuje venkov, zcela nepřipravená na rozmary počasí a jiné nepříjemnosti
- dlouholetý přítel z kategorie "zpohodlnělý naprostý idiot", se kterým je v nemastném neslaném vztahu
- nový chlap pro změnu komplikovaný a dlouhý jo-ne začátek vztahu s ním, aby se vyvrbil na posledních pár stranách
- postava protivné, leč dobromyslné staré panny
- jeden nepřítel z kategorie "nesympatický místní prudič"
- banda venkovských upřímných přátel (+ "token gay")
- nalezení pravé životní cesty (na venkově)
Milý příběh, ale pro mě v podstatě bez děje, stačilo by o 100 stran méně. Ostrov, Léto a Pojízdný krámek jsou mnohem lepší.