Za hranicí nevinnosti

Za hranicí nevinnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233975/bmid_rosemary-beach-za-hranici-nevinnost-A3G-233975.jpg 4 610 80

Rosemary Beach série

Rush a Blaire se k sobě vůbec nehodí. On je bohatý syn známého rockera, Blaire jen obyčejná holka z malého alabamského městečka, která nedávno přišla o mámu i střechu nad hlavou. Co ty dva spojuje? Když se konečně zdá, že by se Blaire mohla odrazit ode dna a být zase šťastná, všechny jistoty se jí znovu hroutí. Když se dozví pravdu o Rushově sestře, kterou před ní Rush i všichni v okolí tajili, je pro ni skutečnost, že jí celou dobu lhali, natolik bolestivá, že se rozhodne opustit Rosemary Beach a nikdy se nevrátit zpět. Zároveň si uvědomuje, že Rushe nedokáže přestat milovat, není si ale jistá, jestli mu bude moct někdy odpustit. Vrací se zpět do Alabamy, do rodného městečka, které je pro ni posledním útočištěm, v naději, že snad někdy na uplynulé nejkrásnější léto v Rosemary Beach dokáže zapomenout. Okolnosti se ale nečekaně změní a Blaire se opět ocitne v Rushově blízkosti. Dokáže v sobě najít odvahu znovu mu důvěřovat?... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Never Too Far , 2013

Damonka12
28.03.2019 5 z 5

Podle anotace jsem nepoznala proč se hlavní hrdinové opět potkají a byla jsem příjemně překvapená. Skvělý nápad. Kniha se velmi dobře četla a nedokázala jsem jí odložit. Přečtěte si.

Pedruska01
25.02.2019 4 z 5

Z prvního dílu jsem byla namlsaná, takže jsem se vrhla hned na ten druhý. Znovu se to četlo rychle a dobře. Vyhovovaly mi krátké kapitoly a tentokrát to bylo i z pohledu mužského hlavního hrdiny Rushe, což jsem ze začátku neshledala jako šťastné, ale nakonec mi to nevadí, právě naopak - bylo to fajn.
Rushe jsem viděla zas kapku jinak a ačkoliv se tam toho stalo "dost", nikdy jsem neměla nutkání ho obvinit anebo se na něj zlobit. Dokázala jsem ho pochopit, politovat, i když mu Blaire nezdravě zatemnila mozek.
Tak, jak mi na začátku Blaire - ženská hlavní hrdinka, nevadila, jen pár vlažných kapek kvůli své hloupé naivitě, tak tentokrát se cítím jako kdyby mě polili konví studené vody, a o to horší to bylo. Měla jsem chuť jí popadnout za hlavu a poslat jí proti tvrdé zdi. Třeba by se jí mohlo rozsvítit? Byla děsná. Samé: mám x nemám, miluje mě x nemiluje mě, měla bych odejít x neměla bych odejít, bude mu líp se mnou x bude mu líp beze mě, mohla bych být v jeho světě x nepatřím do jeho světa, atd. Kristova noho. Měla jsem týhle naprosto nevyrovnaný, ufňukaný, nerozhodný a pošahaný holky plný zuby. Byla hrozně nestabilní. Jednou se pro něco rozhodla, stanovila si - řekněme tomu cíle, bez Rushe - a za minutu obrátí a z Rushe se jí podlamují kolena a je na přebalení, jak má mokrý kalhotky. Nejlepší bylo, jak se z nesmělé panny vyklubala nadržená nynfomanka. Měla jsem vážně chuť jí ublížit.
Celkově se mi to však asi líbilo, i když se nejspíš nestalo tolik, jako v předchozím díle. Dost a mnoho klišé a předvídatelných věcí, které mě donutily nekompromisně tuhle knihu zaklapnout a na pár dnů odložit - štvalo mě to. A slovo "miminko", které se tam objevovalo až sakra nezdravě moc mi díky tomuhle počinu bylo znechuceno na další dva životy dopředu.
Chápu, že to není o nich - o Grantovi a Woodsovi, ale ti mě naopak třeba zajímali daleko víc než nesnesitelná a vypatlaná Blaire. Měla jsem je ráda.
Musím hodnocení ještě podkopnout než u prvního dílu, protože místy jsem z toho přicházela o rozum, a zase nechci být tak krutá, i když by si to nejspíš ta kniha díky Blaire zasloužila srazit ještě víc - 3,5* I tak si přečtu zbytek - prostě nerada nedočítám série.

Nuttelka
30.01.2019 5 z 5

Už u prvního dílu jsem si říkala, že nechráněný sex nedopadne určitě bez následků :-)
Blaire stále sebevědomí na bodu mrazu, ale Rush se vyvrbil k úplnému zamilování, jen tak dál...
Jsem zvědavá, co všechno ještě budou muset snést a překonat, ale moc držím palce a navazuji hned třetím dílem...
Abe si to trošku vyžehlil, tak snad se s Blaire a Rushem usmíří.
Ale šmarjáááá, jak mi ta Nan leze na nervy, grrrr...

Zebra01
13.01.2019 5 z 5

Knihu jsem hned po přečtení ohodnotila. Teď jsem ale musela své hodnocení změnit, protože z nějakého důvodu se k celé sérii neustále vracím. (Včetně dalších dílů: you were mine, Rush too far...) Ale díly s Rushem a Blair jsou absolutně nejlepší.

Ulrika
06.01.2019 5 z 5

Souhlas. Druhý díl se mi líbil o hodně víc! Neskutečně sexy hlavní hrdina.

Mišule_11
02.01.2019 5 z 5

I přesto všechno konec, jak má být! :) Blaire si stála dlouho za svým, ale že by láska byla mocnější než to ostatní! A Rush se také snadno nevzdal, což jí vůbec nepomohlo, ale v Rosemary Beach jim společně přece nic nechybělo ke štěstí..! :)

AniDi
20.12.2018 5 z 5

Popravdě jsem byla napnutá, co je to velké tajemství a nakonec mi přišlo hrozně nedomyšlené. Je to taková škoda, vlastně v tomto jsem nemohla pochopit ani hlavní hrdinku, odháněla Rushe a vlastně doteď k tomu nevidím jediný důvod. Přesto se četla lehce.

aliisalounu
06.09.2018 5 z 5

Sakra, asi si budu muset sehnat třetí díl. Tato série mě neskutečně baví. Kniha se čte úplně sama a skvěle si u ní odpočinu. Ideální pro čtení v MHD nebo ve vlaku, má krátké kapitoly. Za mě super!

sd1992
31.07.2018 5 z 5

Tento díl se mi líbil ještě víc než první. :) U takové četby si luxusně odpočnu.. Akorát mě hrozně vytáčí jak se Blaire pořád podceňuje.. jak si pořád nalhává, že je na vše sama a že teď už ji teda určitě fakt opustí.. :-D V tomhle myšlení je její povaha na zabití.. :-D

Leňulaaa
17.06.2018 4 z 5

Pokračování bylo zajímavé, kniha se opět četla sama. Jen mi vadilo neustále pochybovani hlavní hrdinky - působilo to zdlouhavě a místy ohraně. Jinak kniha byla opět super oddechové čtení.

LucyBooks
21.03.2018 5 z 5

Hezké pokračování. Oproti prvními dílu lepší, byl vidět vývoj postav. Propracovanější díl.

veveronka
25.02.2018 5 z 5

výborné jako vždy

tynka65
14.02.2018 2 z 5

O proti prvnímu dílu strašně slabé!

Zebra01
06.12.2017 5 z 5

Kniha byla docela dobrá, až na místy opakující se děj. Kdo to ale zařadil do kategorie pro děti a mládež, to opravdu nemám ponětí.

salča
27.09.2017 5 z 5

Opět se kniha četla sama.
Děj sice předvídatelný,ale jinak moc hezká nenáročná oddychovka u které nemusíte moc přemýšlet.Líbilo se mi,že autorka druhý díl píše z pohledu obou hrdinů.

elisa194
19.09.2017 2 z 5

O hodně slabší díl než první. Autorka mela radeji vse zakomponovat do prvniho dilu a na nejake pokračování se vykašlat. Hlavni hrdinka mi tentokrát lezla uz na nervy, Rush moje sympatie taky ztratil a o deji se radeji ani nevyjadřuji.

EvikU.
26.08.2017 3 z 5

Nevěděla jsem, že má kniha víc dílů. Teď si přečtu i první a třetí. Kniha se hezky četla. Děj i konec byl dost předvídatelný, ale nijak mi to nevadilo.

Mark.
20.08.2017 5 z 5

Sice děj byl od začátku zřejmý, ale byl velmi čtivý. Dva pohledy byly lepší pro vcítění do děje, ale už to nebylo natolik napínavé. I tak na romantiku to bylo velmi povedené. Sice musím přečíst třetí díl, ale mám pocit, že přijdu o takové to napětí.

hrabalikoval
26.07.2017 4 z 5

Velice příjemné pokračování prvního dílu. Stejně jako první díl je velice čtivě napsaný. Pokud někdo hledá odpočinkovou knížku u které se nemusí moc přemýšlet, ale jenom odpočívat tak vřele doporučuji.

Mark2000
26.07.2017 4 z 5

Krásné a romantické. Rozhodně nic složitého, děj byl vcelku předvídatelný, ale když člověk hledá něco, u čeho nemusí přemýšlet, rozhodně je to správná volba.

sex láska pro ženy rodinné vztahy těhotenství alkohol

Abbi Glines
americká, 1977
2015  83%Hranice nevinnosti
2017  79%Nevinná navždy
2015  83%Za hranicí nevinnosti

Kniha Za hranicí nevinnosti je v