Hranice nevinnosti

Hranice nevinnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229758/bmid_rosemary-beach-hranice-nevinnosti-b6N-229758.jpg 4 763 143

Rosemary Beach série

Chceš to, co bys neměl mít… Je jí teprve devatenáct. Je to dcera jeho nového otčíma. Je stále naivní a nevinná, protože uplynulé tři roky strávila pečováním o nemocnou matku. Ale pro čtyřiadvacetiletého Rushe Finlaye je ona ta jediná věc, která je tabu. Peníze slavného otce, matčino zoufalství vyhrát jeho lásku a jeho šarm jsou tři důvody, proč mu nikdy nikdo neřekl ne. Blaire Wynn opustila malý farmářský domek v Alabamě poté, co jí zemřela matka, a přestěhovala se k otci a jeho nové ženě do rozlehlého domu na pláži na Floridě. Není připravená na změnu životního stylu a ví, že do tohoto světa nikdy nezapadne. A pak je tu její nevlastní bratr, se kterým ji táta přes léto nechal, zatímco se ženou utekl do Paříže. Rush je stejně tak zkažený, jako je úžasný. Dostal se jí pod kůži. Blaire ví, že pro ní není dobrý a že nikdy nikomu nebude věrný. Je znuděný a má tajemství, které by Blaire neměla nikdy odhalit, ale i když tohle všechno ví… Blaire do toho možná spadne příliš hluboko.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Yoli (ČR)

Fallen Too Far , 2012

Kristy.Seb
Kristy.Seb
03.05.2020 4 z 5

Zajímavý dej. Čekala jsem, co za tím vším bude... Ale tohle jsem teda čekala.

Zuzana207
Zuzana207
20.04.2020 4 z 5

Keď som si túto sériu vybrala, nemala som veľké očakávania. Ale dej ma veľmi rýchlo zaujal, kniha je dobre písaná a číta sa v podstate sama. Myslím, že autorke sa podarilo do príbehu vložiť primeraný podiel romantiky, aby nepôsobila príliš "cukrovano," tiež intríg, aby nenudila a nútila čitateľa rozmýšľať nad ďalším vývojom príbehu.
Pre náročnejšieho čitateľa môže byť príbeh menej zaujímavý, ak očakáva viac akcie, napätia či tajomstiev.

jinbr
jinbr
20.04.2020 4 z 5

Zajímavý příběh, ale možná by mohlo být trochu méně toho okecávání. Jsem zvědavá na pokračování

Chvilkasnění
Chvilkasnění
03.04.2020 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Zajímavý děj a to jak se Rush ze začátku choval...grr, chtěla jsem skočit do knihy a uškrtit ho. My holky jsme někdy tak blbý.
A ten konec? Musela jsem ihned na další-

Blair88
Blair88
17.10.2019 5 z 5

Přečteno, jak v angličtině, tak v češtině. K anglické verzi se občas vracím. Oddychova četba.

Katie88
Katie88
17.09.2019 2 z 5

Mám romantiku ráda, opravdu a nevadí mi číst ani laciné příběhy i v Harlekýnkách (občas člověk najde skvost). Ale toto mi romantický moc nepřišlo, hraje si na to, to ano. V půli jsem knihu musela odložit. Hlavní hrdina od začátku nepříjemný a nevíme proč (ano jiskření mezi hrdiny na začátku je vždy příjemné, ale pouze pokud je trochu odůvodnělé). Po pár stranách se dozvídáme, že vlastně po hrdince hrozně touží i přestože s ní prakticky ještě ani nepromluvil. Chybí mi tam rozvoj postav trochu, jak proč kdy? Hrdina je promiňte - kur*ník, který má doma každý večer jinou ženskou a prakticky v tom stejném týdnu, kdy měl minimálně 5 ženských, skočí do postele s hrdinkou. To "tabu" v anotaci je dost přehnané, hrdina si až takový odstup nedrží. Samozřejmě se objevuje problém, jeho sestra, která má nějaké tajemství a pravděpodobně na konci knihy to bude celé rozuzleno a asi to skončí dobře... Uvědomuju si, že možná i ta moje kritika bude na konci vsvětlena, i když mě nenapadá jak, ale to si nechám ujít. Fakt nezaujalo.

tanecnica
tanecnica
06.09.2019 4 z 5

Romantika jak bič :-) Oddechové, nenáročné čtení, ale v tomto žánru je to jedna z povedenějších knih. Potřebujete - li něco pro vyčištění hlavy, doporučuji.

Misicka0001
Misicka0001
30.08.2019 3 z 5

Série skvělá zase si ji někdy přečtu. Jen je to strašně rychle během roku stihnou svatbu i dítě.. A tu nan jsem nemohla vystát takový spratek..

Evka3814
Evka3814
23.08.2019 5 z 5

Zbožňuju tuto autorku,tuto sérii čtu už po několikáté a pokaždé mě absolutně pohltí.

Nika320
Nika320
15.05.2019 2 z 5

Ale jo ušlo to. Jen mě mrzí, že vždycky když spolu skončí hlavní hrdinové v posteli, tak to začne být nuda.

makynka911
makynka911
04.05.2019 3 z 5

Klasická romance stylu on ji nechce - ona si nedokáže představit proč - on ji vlastně chce, ale to by mohlo mít špatný dopad, apod. No na oddech nebyla série špatná, i když na to, že je Blaire nějakých devatenáct, tak to berou docela hopem :) Relax za 3* :)

vedana
vedana
20.04.2019 4 z 5

Dobře se četlo. Příjemná oddychovka.

uminaa
uminaa
15.04.2019 4 z 5

Takže zas hodnotím ako celok, a nie knihy jednotlivo. Bolo to pekne zamotané. Miestami som si spomenula na „otcovho koňa brat“ a mala som chuť nakresliť si rodostrom postáv. Nakoniec som si zvykla. Príbeh to bol (hlavne zo začiatku) rozhodne zvláštny, ale postupne sa to začalo utriasať, na povrch začali vychádzať rôzne tajomstvá, komplikácie a pod. Občas som škrípala zubami a nevedela som si vybrať komu by som radšej nakopala zadok (a na výber bolo rozhodne – od hlavných postáv až po rodičov - najviac viedla Nan), ale nakoniec to všetko do seba zapadlo a ja som bola spokojná :)

TaLu
TaLu
26.03.2019 3 z 5

Opravdu nenáročné romantické čtení. Připadala jsem si jak na šachovnici. Když šlo o posouvání příběhu a chování lidí v práci i jinde, šlo o velmi příjemné a zajímavé čtení. Když došlo na erotiku, přišlo mi, že to napsal někdo další. Obě ty roviny se střídají pravidelně a s velkou intenzitou a mě to prostě nezapadalo do sebe. Jako by šlo o dva různé světy. Kdysi dávno, když se nepředávaly informace o sexu a v mnoha rodinách se na toto téma nemluvilo, bych asi tuto knihu uvítala, protože bych se dozvěděla "o čem to je", ale ta doba je pryč. Odhalení rodinného tajemství bylo překvapující a další díly, pokud se k nim dostanu, si přečtu, protože mě na sériích zajímá vývoj postav. Čtenářky určitě bude zajímat, jak to bylo dál. Vždyť konec romantiky potěšit nemohl. Takže další díl...a uvidíme.

Damonka12
Damonka12
21.03.2019 5 z 5

Tuto knihu velmi doporučuji, vztah mezi hlavními hrdiny je naprosto dokonalý. Blaire je velmi sympatická a líbí se mi i pohled, jaký má na svět. A to tajemství, které se nakonci odhalí chcete prostě znát už od začátku. Přečteno za půl dne.

domina
domina
23.02.2019 5 z 5

Je to moje nejoblíbenější kniha a nejoblíbenější autorka. Moc mě štve, že se u nás nevydávají i další knihy ze série.

Pedruska01
Pedruska01
20.02.2019 5 z 5

Hm, četlo se to výborně a hrozně rychle. Dokázalo mě to vtáhnout k sobě a nepustit. Byla jsem na to zvědavá, protože jsem tuhle záležitost měla vyhlídnutou již delší dobu. Témata nevlastních sourozenců, prostě. :) Překvapil mě i věk postav - potěšilo mě, že to už není jen samé sladké -náct, až na hlavní hrdinku, což se brzo změní a hlavně se to prostě stále jen tak nevidí. Pak si připadám až moc stará. :D
Hlavní hrdinka Blaire - ale jo, měla jsem ji ráda a neměla jsem proti ní ani popel, až na jednu jedinou zatracenou věc. Byla nevinná. Ale ani samotná nevinnost přece nemůže být tak naivní! Byla natvrdle naivní. Občas prostě smýšlela anebo i vypustila z pusy nějakou naprosto nepochopitelnou věc, která smrděla nechutnou naivitou a až hloupostí. Nebylo to pravidlem - díky bohu, ale když jsem se s tím setkala, jen nevěřícně jsem kroutila hlavou. Chápu, ale i člověk z největšího zapadákova s milionem svých vlastních starostí přeci musí vědět, jak funguje dnešní svět, natož zazobaná smetánka.
Rush, společně s dalšími mužskými protagonisty příběhu se mi vážně líbili a dost jsem si je oblíbila jako např. Granta, Woodse i Caina. Ale toho Rushe samozřejmě nejvíc, co si budeme povídat. :D Dobrá byla i Beth.
Ten příběh, leč se nezdá je ve finále trochu, no trochu dost složitým propletencem především rodinných vazeb a strastí. Však mě se to líbilo a užívala jsem si to. Poslední scéna "loučení" mi přišla přitažená za vlasy. Hloupě impulzivní? Jak když Blaire přeskočilo. Tak nějak se mi to tam nehodilo.
Každopádně těším se na pokračování téhle série, zvědavost mi vážně nedá a já vím, že se do toho pustím hodně rychle. Byť to bylo v celku skvělé, pár drobností, které mi byly proti srsti jsem tam našla, takže bohužel nemohu udělit plné hodnocení, ale tak na 4,5*. Ale i tak neváhám doporučit. :)

happy19
happy19
17.02.2019 5 z 5

Hodnotím jako celek 3 knih..příjemná,chytlavá četba.;-)
S úsměvem na rtech si ji opět ráda přečtu pro změnu v letních měsících,bude působit jinak;-)
Škoda že je od autorky u nás přeložena jen tato série!

Nuttelka
Nuttelka
29.01.2019 5 z 5

Mě ty příběhy pro ...náctileté prostě baví :-)
Blaire i Rush se mi moc líbili, věřím, že to s nimi dobře dopadne, i když cesta asi bude trnitá. Blaire si toho prožila tolik, že mě by to asi položilo, tolik bolesti a ten konec? Slzné kanálky pročištěné a můžu se vrhnout na pokračování...
Nan a Abeho nesnáším, příšerná sestra a příšerný otec.

Ulrika
Ulrika
03.01.2019 5 z 5

Příjemná oddechová četba. Doporučuji jako čtení na pláž:)

láska smrt pro ženy rodina romantika sirotci Florida rodinná tajemství

Abbi Glines
americká, 1977