Roselle - Pes, ktorý ma zachránil

Roselle - Pes, ktorý ma zachránil https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412996/mid_roselle-pes-ktory-ma-zachranil-wYW-412996.jpg 5 7 4

Skôr, ako sa začítate do tohto výnimočného skutočného príbehu, zatvorte na chvíľku oči a predstavte si, že ste od narodenia nevidiaci a kráčate životom ponorení v tme. A teraz si predstavte, že sa 11. septembra 2001 nachádzate na 78. poschodí Svetového obchodného centra v New Yorku, do ktorého narazí unesené lietadlo. Pri sebe máte len svojho vodiaceho psa a ste úplne odkázaní na jeho pomoc. Príbeh neobyčajného Michaela Hingsona a jeho vernej a odvážnej sprievodkyne Roselle roky dojíma ľudí po celom svete. Pri čítaní tejto knihy aj vy budete kapitolu po kapitole strácať reč a žasnúť nad putom, ktoré spája človeka a psa v tom najkrajšom zmysle slova. Precítite, aké je to poslepiačky zísť sedemdesiatosem poschodí, uniknúť smrti v rúcajúcich sa dvojičkách a skrývať sa v podzemnej stanici metra. Beznádejne sa zamilujete do pojašenej Roselle, ktorá sa síce panicky bojí búrok, no i tak bojuje, aby svojho ľudského priateľa dostala v ohlušujúcom rachote rúcajúcich sa veží do bezpečia. Do Roselle, ktorá za svoj hrdinský čin dostala mnohé celosvetovo uznávané ocenenia a prísľub, že jej meno už nikdy nedostane žiaden vodiaci pes, pretože „Roselle je len jedna". Začítajte sa do príbehu muža, ktorí nikdy nedovolil, aby mu jeho slepota zabránila naplniť svoje sny, a Roselle, ktorej oddanosť a odvaha im obom zachránila život.... celý text

Literatura světová Příroda, zvířata Příběhy
Vydáno: , Motýľ

Thunder Dog: The True Story of a Blind Man, His Guide Dog, and the Triumph of Trust at Ground Zero , 2011

Betti
27.08.2021 5 z 5

Dechberoucí příběh nevidomého muže, kterému se ve spolupráci s jeho vodícím psem podařilo uniknout z budovy Světového obchodního centra během události 11. září 2001. Číst o tomto útoku z pohledu člověka, který v budově pracoval, mi dalo mnohem lepší představu o celé situaci, než jakou jsem měla předtím. Roselle se zachovala jako opravdová hrdinka, která si zaslouží vaši pozornost.

Polda20
25.08.2021 5 z 5

Velmi zajímavý příběh slepého člověka o jeho cestě životem a přežití 11. září 2001. Tato kniha mi otevřela oči a změnila pohled na slepé lidi.

Renike
27.06.2021 5 z 5

Fantastický pes s fantastickým příběhem ve velké a smutné tragédii .. doporučuji

lusila
09.06.2019 5 z 5

Knihy o psoch mám rada a príbehy, ktoré sa skutočne stali si vždy so záujmom prečítam. Tento príbeh nie je iba o neuveriteľnom pute medzi človekom a psom, ale aj o tom, že ak má človek podporu svojich blízkych a prístup k najnovším technológiám, akýkoľvek zdravotný hendikep nemusí byť prekážkou pri ceste za svojimi snami.

psi zvířata, fauna podle skutečných událostí

Autoři knihy

Susy Flory