Roseanna / Zmizelé hasičské auto

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

2 detektivní příběhy švédských autorů.

Roseanna: Pátrání po vrahovi americké turistky.

Zmizelé hasičské auto: Pátrání po pachateli série zločinů, do kterých je zapletena mezinárodní organizaci překupníků s automobily.

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96740/roseanna-zmizele-hasicske-auto-mL2-96740.jpg 4.59
Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

Roseanna / Brandbilen som försvann

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Roseanna / Zmizelé hasičské auto

Přidat komentář
haki34
15. září

" Ani se nenamáhal zeptat, o co vlastně jde. Patrně o drogy. Poslední dobou jde už zřejmě jen a jen o drogy. Už ho pozorovali 10dní a jediné, co ho potkalo, byla jedna štětka a dvě půllitrovky rumu. Gunvald Larsson se podíval na hodinky. Jedenáct devět. Ještě 8 minut. Zívl a rozpřáhl paže, aby jimi zamáchal a zahřál se. V tom okamžiku vyletěl dům do povětří..."

Roseannu už jsem hodnotila před časem, teď jsem si přečetla druhou část - Zmizelé hasičské auto. ..Opět kvalitní čtenářský zážitek pro fanoušky detektivek, začínám být čím dál víc fanouškem této autorské dvojice. Partička kolem Martina Becka řeší případ v krátkém (4měsíce) časovém odstupu od Nočního autobusu, takže narážky na případ a spolupráci s kolegy v Malmö a podobně jsem ještě měla v čerstvé paměti. Opět nechyběl humor, akce, špičkování policistů. Celý případ začíná drsným požárem, poměrně živě popsaným, až cítíte smrad spálené kůže, horko sálající z bortícího se pekla, slyšíte praskot plamenů a křik a pláč obětí...Gunvald Larsson zvedá moje sympatie svým přístupem a rychlým zásahem. Troubou roku se stává Benny Skacke, uspěšně sekundující starým známým z autobusu - Kristianssonovi a Kvantovi. Prostředí malých zlodějíčků, šmelina, autíčkářsví, drogy, chlast a štětky. Nic hezkého. A přeci hezky napsané, popsané, napínavé a čtivé v jednom. DOkonce i pointu se zmizelým hasičským autem jsem odhalila. (mimochodem, jako rodiče hledajícího ztracené věci potěšil oslí můstek s hasičským autíčkem Rönnova synka - ano , to prohledávání nesmyslných míst dobře znám ;)) magnetky v pračce a podobně...)

"Diváci ustoupili a Mansson s nimi. Maličké auto přistálo na nábřeží a zlověstně přitom zaskřípalo blatníky a a předním nárazníkem, který byl na jedné straně utržený. Vozidlo vypadalo oravdu velice žalostně, těžko už by si někdo dokázal představit, že kdysi vyjelo z továrny v Dagenhamu pěkně nové a nablýskané a že jeho první majitel se kddysi dávno usadil za volant a srdce mu přitom bušilo napětím a hruď se mu nadouvala vlastnickou pýchou. První došel k autu Elofsson. Nahlédl dovnitř. Ti, kdo se na něho dívali zezadu, viděli, jak pomalu strnul a pak se ryychle narovnal.""

Hasiči za 5*, a průměr s Roseannou dělá výsledné 4* . Doporučuji !!! a začínám sbírat sérii ;)

Greenfingers
06. září

Tuto švédskou dvojku jsem kdysi četl s velkým zaujetím. Jejich příběhy měly spád, žádná hluchá místa. V této knize se mi více líbila Roseanna.


konicekbily
07.10.2017

Moc pěkné detektivky mých oblíbených severských autorů. Napsáno mnohem dříve, než vznikl severský boom!

Doporučujeme

Útěk
Útěk
Fantom opery
Fantom opery
Dům na úskalí
Dům na úskalí
Hypnotizér
Hypnotizér

Štítky

švédské detektivky severská krimi

Autoři knihy

Per Wahlöö
švédská, 1926 - 1975
Maj Sjöwall
švédská, 1935 - 2020

Kniha Roseanna / Zmizelé hasičské auto je v

Právě čtených1x
Přečtených12x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených2x
Knihotéce9x
Chystám se číst1x