Rose Madder

Rose Madder https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/5431/bmid_rose-madder-ewc-5431.jpg 4 939 124

Příběh mladé ženy Rose, provdané za sadistického policistu-detektiva, který s ní nesmírně brutálně zachází. Jednoho dne se Rose rozhodne od svého muže utéct a začít nový život. V malém antikvariátu spatří podivný obraz starověké kněžky v růžovém rouchu na pozadí pohanského chrámu. Při pohledu na obraz pocítí zvláštní, silné pohnutí a rozhodne se ho koupit. Když jej doma pověsí na zeď, obraz se stane branou do tajemného světa...... celý text

Literatura světová , Horory

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Rose Madder , 1995

david2366
03.04.2017 odpad!

jediná kniha od Kinga ktorú z duše neznášam.

Gabi.K
28.03.2017 4 z 5

Velmi, velmi povedeny pribeh. V teto knize by stacil dej nasilnickeho manzela a jeho zeny, ktera od nej utekla. Jen co jsem knihu zacala cist vubec mi nevadilo, ze tam neni zadne tajemno opravdu stacil pribeh zeny, jejiho agresivniho mazela , ktery je ji cim dal vice na stope. Samozrejme Kinga ctu hlavne pro jeho hororovy zanr, proto i v teto knize byl a potesil. Tajuplny obraz se vstupem do alternativniho sveta, ktery Rose nakonec zachranil pred jejim psycho manzelem byl proste skvely.

Deepwonder
14.03.2017 4 z 5

Další výborná kniha od Kinga, jen bych vytknul ty fantasy prvky, sám jsem fanoušek a čtenář fantasy, ale do takové knihy se to dle mě nehodilo. Jinak ale velmi povedená :)

denib
08.02.2017 5 z 5

Hned od první stránky jsem byla napnutá jak kšandy a vydrželo to až do konce. A jestli to napětí na chvíli přece jen trochu povolilo, tak jen proto, aby se vzápětí zase vystupňovalo. To s obrazem sice bylo dost ulítlé, možná až zbytečně moc, ale i tak skvělá kniha. Jako ostatně od tohoto autora snad všechny. Nebo alespoň ty, co jsem už četla :-) Myslím, že King může za většinu mých šedivých vlasů a časem budu určitě mít i žaludeční vředy. Ale nemám mu to za zlé. Už vymýšlím, co si od něj přečtu příště ... dokud mi ještě má co šedivět :-)

amaenium
24.10.2016 4 z 5

Líbilo se mi/přišlo mi ironické, že King v příběhu popisuje takové ty brožované romány, co si kupují lidé na nádraží, když cestují a potřebují honem něco na čtení a přitom jsem měla vydání, které přesně takhle vypadá. Popisuje, že se v těchto knihách odehrávají příběhy, daleko od reality, ale knížka přesně taková je. Část s obrazem mi přišla trošku výstřední, ale jinak byla kniha velmi čtivá a bavila mě. Rosiin příběh se mi líbil.

Ennie
22.08.2016 2 z 5

Z knihy jsem zklamaná - prolog byl nechutný, začátek byl nudný. Jediné, co se mi vážně líbilo bylo, když Rosie byla na pikniku s Billem a takovou scénku bych čekala v naprosto jiném žánru. Abych byla naprosto upřímná, tak po tom pikniku bylo i pár stránek, od kterých jsem se nemohla odtrhnout (vážně jen pár!). Ještě plus má za Normanovo myšlení jako Rosie. Ale postava Normana (jeho šílenství) mi přišlo až moc (velké). A druhé proniknutí do obrazu už na mě bylo moc fantasmagory.

Knihu četla i moje kamarádka a má velmi podobný názor. Za nás obě tahle kniha od Kinga byla dost slabá.

mailo-s
17.07.2016 2 z 5

Tahle kniha se čte dobře protože King je prostě čtiví ale příběh samotný mě osobně moc nezaujal.Postavy a psychologie hlavního záporáka Normana je výborně vylíčena,nic méně dočetl jsem to jen ze zvědavosti jestli konec bude aspoň trochu záživnější.A Byl.Posledních asi 75 stran bylo super.
Suma sumárum: jedna z nejslabších Kingovek jakou sem četl.

tomkoutsky
25.04.2016 4 z 5

Souhlasím s ostatními komentáři, nebýt nadpřirozena, byla by kniha ještě o dost lepší, takhle je to hororo-pohádka.

Eigis
06.04.2016 5 z 5

Kniha nabízí velice napínavý příběh se skvěle vykreslenými hlavními postavami. Osobně bych, ale dal přednost vynechání nadpřirozených částí příběhu, prostě thriller jako je například Misery.

Šárka345
04.04.2016 4 z 5

Je to poutavý příběh jako podle skutečné události, jen mi tam nepasují ty scény s obrazem. Ale, holt psal to King :0))

ElenRiannon
20.03.2016 3 z 5

Moc se mi nelíbí ty scény s obrazem. Nevím jestli to knize spíš neublížilo :) ale jinak zajímavé čtení, pohled muže, který hledá svou ženu, kterou týral a snaží se při hledání přemýšlet jako ona :)

Juryk
01.03.2016 5 z 5

Trochu odlišná kniha, narozdíl od jiných "kingovek", ale v mých očích skvělé dílo. Týraná žena utíká od manžela. Známý scénář? Ovšem že ano, je toho plný internet a myslím, že i kinematografie. Ale co když prchající žena najde azyl a poté koupí krásný obraz? Obraz, který se stane branou do jiného světa, kde narazí na nebezpečnou Rose Madder? Udělá pro ni službu a Rose Madder ji na oplátku slíbí protislužbu. A žena ji bude potřebovat, protože je ji její manžel na stopě. Dle mého perfektní nápad :)

Metcheque
11.02.2016 5 z 5

Ačkoli nejde o klasický horor, přesto považuju Rose Madder za nejzdařilejší Kingův kousek. Román obsahuje vše, co čtenář ocení - psychologický vývoj postav, nepřetržité napětí, kontrasty mezi jednotlivými charaktery i nečekané zvraty.

Musím žel souhlasit s některými kolegy, že magickorealistická vsuvka na konci příběhu je spíše ke škodě, než k užitku. Od začátku to byla realistická próza bez průniků fantastiky a v toto duchu měl autor pokračovat až do konce. Vstupování do magických zrcadel je prostě rušivý prvek.

Fastard
04.01.2016 5 z 5

Moje první setkání s Kingovou "feministickou trilogií" (Rose Madder, Geraldova hra a Dolores Claibornová). Zápletka s obrazem mi nepřijde tolik mimo jako mnohým. Je fakt, že jako thriller o psychopatovi pronásledujícím manželku by to fungovalo minimálně stejně dobře, ale King do toho namíchal fantasy a horror a v mém případě to trefil tak akorát. Postavy jako vždy výborné, hlavně ústřední dvojice Rose a Norman. Jenom Bill mi neseděl, hodně nezajímavá a plochá postava, dokonalý princ na motorce, místo na bílém koni. Možná kdyby byl zajímavější učiinilo by to poutavější a snesitelnější celou tu romantickou linii.

Trpiska04
21.11.2015 4 z 5

Kniha dobrá jen linie s obrazem mi přišla zbytečná.

Blekmun
17.11.2015 4 z 5

Príbeh mal ideálny spád, to však platí len pokiaľ sa odohrával v "skutočnom" svete (akokoľvek smiešne je u Kinga hovoriť o svete skutočnom). Keď sa do hry zamontoval ten sen v obraze, rozhodne to deju uškodilo. Nechcem spoilerovať, ale tešil som sa na záver, ktorého "výroková logika" by mala pôvod v zákonitostiach toho nášho sveta.
Inak ale príbeh výborný, opäť raz skvele rozpracovaná psychologická charakteristika postáv, užíval som si najmä scény s býčkom :)

dominik123
31.10.2015 4 z 5

King si touto knihou u mňa, napravil reputáciu, po nie príliš vydarených, Tommyknockeroch. Hneď na začiatok musím povedať že kniha nie je horor, ale skôr thriller. Príbeh má jednu hlavnú a dve vedľajšie línie. Tá hlavná je jasne najlepšia a prekvapivo najhoršia je fantastická línia, ktorú King tentokrát, akoby nasilu, vopchal do príbehu. Príbeh sa rýchlo číta, má veľa dramatických situácií a v závere, vám pekne vycvičí, nervy. K postavám, nemám žiadne výhrady ako to už u Kinga býva zvykom, dokáže veľmi dobre, vystihnúť psychiku postáv. Hlavne manžel hlavnej postavy je tu opísaný neskutočne realisticky a behom čítania, ho budete nenávidieť. King napísal kvalitnú knihu, ktorá má k dokonalosti ďaleko a od stopercentného hodnotenia ju tentokrát, ťahá nadprírodzená línia, ale aj napriek tomu je kvalitná a predovšetkým veľmi pútavá.

Hjuud
28.10.2015 4 z 5

Je to velmi jednoduché - toto byl typický Kingův výtečný thriller, kde jsou bravurně pychologicky vykresleny postavy (hlavně Norman), bylo by to tedy na jasných 5*. Bohužel jednu hvězdu ubírám za naprosto zbytečnou linii s obrazem.

Etelea
08.09.2015 4 z 5

Tohle byla moje první Kingova kniha. Chytla mě a už nepustila. Už jsem prostě jednou pro vždy "Kingovec" :-)

tany9
10.07.2015 5 z 5

Fascinující příběh,říznutý tajemnem.Dlouho jsem ji nemohla dostat z hlavy.

domácí násilí

Stephen King