Ronja, dcera loupežníka

Ronja, dcera loupežníka https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11329/bmid_ronja-dcera-loupeznika-p0X-11329.jpg 5 791 119

Ronja se narodila za bouřlivé noci, která byla tak děsuplná, že napůl rozťala prastarý hrad, v němž vládl její otec bandě loupežníků. Odtrženou část hradu ihned obsadil na smrt znepřátelený rod lupiče Borky. A co čert nechtěl, Ronja našla svého nejlepšího kamaráda právě v synovi Borky, Birkovi. Co všechno nebezpečného i hezkého z toho vzešlo, se dozvíte v tomto příběhu, jenž se odehrává v divokém lese a lukách se skřítky, větrnicemi, smíchem i nadějí, že se Ronje i Birkovi snad podaří smířit odedávna znesvářené klany. Dávný příběh Ronji a Birka je známý i z filmového zpracování. Vychází k 100. výročí narození A. Lindgrenové.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Ronja Rövardotter , 1981

ZuzullaM
01.05.2022 3 z 5

Veľmi pekná knižka. Napínavá až do konca.

Karola050716
28.04.2022 3 z 5

Bavila mě, ale pro mě a asi i pro cílového dětského čtenáře budou některé pasáže trochu otravné a zdlouhavé. Tam, kde je Ronja a Birk a jejich dobrodružství, tam je to super, scény s Mattisem a Borkou a chlapácké dohadování loupežníků už tak zábavné není.

monika3332
21.03.2022 5 z 5

Krásný, ne zkažený pohled do dětské duše a krásného prostředí

Klarkare
07.03.2022 4 z 5

Výborná knižka

zuzlík uzlík
23.02.2022 5 z 5

Nádherný příběh nejen pro děti, ale také pro jejich rodiče, přináší nám vhled do nezkažené a upřímné dětské duše...

Jessybelle
15.11.2021 5 z 5

Čteno s osmiletým synem v rámci četby do školy. Knihu si vybral sám, protože se mu líbil kreslený seriál. Četl ji s nadšením, prožíval s Ronjou a Birkem jejich krásná dobrodružství. Při psaní čtenářského deníku se zamyslel i nad tím, že dvě děti svým přátelstvím a tvrdohlavostí nakonec přiměly dospěláky zamyslet se nad svým postojem.
Takže za mě, vlastně za nás oba, plný počet hvězdiček a plným právem. Děkujeme za krásný zážitek.

PhoebePollard
10.10.2021 5 z 5

Četla jsem jako jednu z mých prvních knih a od té doby se k této pohádce čas od času vděčně vracím. Astrid Lindgrenová nám zas a znovu dokazuje, že ve světě dětských knih se nemusí bát žádného srovnání, protože její knihy budou, alespoň pro mě, navždy kouzelné.

SonaH
09.10.2021 5 z 5

Četla jsem poprvé až s dcerou (8) a třikrát jsem se rozbrečela. Nejkrásnější dětská kniha, kterou jsem kdy četla. Podívaly jsme se hned pak i na kreslený seriál, který je přesně podle knihy a opravdu pěkný. Chystáme se i na film. A to se do téhle knihy dceři nechtělo…!

mora.nocna
17.09.2021 5 z 5

Prekrásna kniha. Hlavne odporúčam všetkým, ktorí milujú les a prírodu. Astrid Lindgren je podľa mňa najlepšia spisovateľka detských kníh.

Lejčís
02.08.2021 4 z 5

Audiokniha je oproti papírové verzi poněkud zkrácená, přesto má neskutečné kouzlo právě v tom, že je zdramatizovaná, což znamená, že postavy jsou namluvené každá jiným hercem, zakomponované do hudby a mnohem více procítěné. Poslouchala se sama, pohladila po duši a ujistila mě, že příběhy Astrid Lindgrenové zkrátka nikdy nezemřou. Ronja, dcera loupežníka není jen pohádkový příběh, je to příběh o odvaze, síle přátelství a také o vzpouře, která může všechno změnit :)

ADE138
02.08.2021 4 z 5

Poslouchala jsem audioknihu. Byla zpracovaná jako rozhlasová hra a i když skvěle namluvená jednotlivými herci, tak dost zkrácená.

Broukodrak
30.05.2021 5 z 5

Ronja je mladá loupežnice, která zažívá nejrůznější dobrodružství v lese plném podivných bytostí. Ronja mi přišla docela fajn, sice je někdy trochu drzá, často obchází pravidla, ale to mě na ní právě baví. V době, kdy se v knížce odehrává příběh, je přibližně stejně stará jako já, často podniká výpravy do lesa a ráda pozoruje zvířátka. Asi bych na jejím místě ale být nechtěla, protože na hradě, kde bydlela, a v lese to bylo docela nebezpečné kvůli nejrůznějším pohádkovým bytostem. Když je Ronja v nebezpečí (či v průšvihu), poradí si většinou chytře, občas se rozhodne sice špatně, ale nikdo není dokonalý :)

Andi
14.05.2021 4 z 5

Spíše pro pamětníky. Za mého dětství už to v televizi nedávali, nebo si to nepamatuju. Je to super pohádka. Taková netypická. Řekněme, že Heidi se mi líbila více, ale to neznamená, že Ronja není super. Je to frajerka a smekám, opravdu.

Frida12
10.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Knížka byla zábavná. Dojalo mě, když Ronja s Birkem ošetřovali zraněnou matku hříběte, a byla jsem smutná, když zemřel Plešek, který mě často rozesmál. trošku mě ale štvaly zdlouhavé popisy, protože když na to nemám náladu, nesoustředím se na ně a nerozumím jim.

simon.cervenak
18.03.2021

Krásná kniha. Viděl jsem animovaný seriál a natolik mě okouzlila že jsem ji musel číst.

Alma-Nacida
17.03.2021 5 z 5

Ronju jsem poprvé objevila až jako tennager, ale i tak mě okouzlila. Těšila jsem se, až ji seznámím s mými dětmi, a myslím, že si to užili všichni zúčastnění. :) Silná konkurence do té doby mojí oblíbenkyně od Astrid, Pippi Dlouhé Punčochy. :)

gretl74
09.02.2021 3 z 5

Ač mi rodiče četli a sama jsem četla hodně a od útlého věku, knížky Astrid Lindgrenové mě prostě nějak minuly. Takže Ronja přečtena poprvé s osmiletou dcerkou, a nevím proč, ale zase tak moc nadšená nejsem. Doporučila bych ji určitě starším dětem - třeba 10+, naše osmiletá ze spousty věcí moc chytrá nebyla. Pro ty mladší je tam i hodně popisů, a i když je příroda nádherná, jaro báječné a zima krutá, malé děti od knihy čekají spíš nějaký děj a u dlouhých popisných pasáží se nudí. A protože je naše slečna přecitlivělá citlivka, spousta věcí jí rozhodila a nakonec jsme četly spíš odpoledne a ne před spaním (zabité hříbě, věšení a rvačka loupežníků apod). Takže jsem ráda, že jsme ji přečetly, já si rozšířila obzory, ale vracet se k téhle knížce asi nebudeme.

kakalo
18.11.2020 5 z 5

Nádherný příběh. Dlouho na něj budu vzpomínat!!!

Danielka959
26.10.2020 5 z 5

Sice jsem viděla kreslenou verzi,ale jako knížka se mi taky moc líbila...

martineden
26.10.2020 5 z 5

Romantika! Jak ta paní Astrid ví, po čem dětské srdce touží! Nespoutaný život, příroda, zvířata. A humor!

zfilmováno švédská literatura pro děti od 8 let

Astrid Lindgren
švédská, 1907 - 2002
1962  92%Děti z Bullerbynu
2001  90%Bratři Lví srdce
2007  92%Ronja, dcera loupežníka
1998  91%My z ostrova Saltkråkan
2007  85%Karkulín ze střechy

Kniha Ronja, dcera loupežníka je v

Přečtených1 232x