Ronja, dcera loupežníka

Ronja, dcera loupežníka https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11329/bmid_ronja-dcera-loupeznika-p0X-11329.jpg 5 789 118

Ronja se narodila za bouřlivé noci, která byla tak děsuplná, že napůl rozťala prastarý hrad, v němž vládl její otec bandě loupežníků. Odtrženou část hradu ihned obsadil na smrt znepřátelený rod lupiče Borky. A co čert nechtěl, Ronja našla svého nejlepšího kamaráda právě v synovi Borky, Birkovi. Co všechno nebezpečného i hezkého z toho vzešlo, se dozvíte v tomto příběhu, jenž se odehrává v divokém lese a lukách se skřítky, větrnicemi, smíchem i nadějí, že se Ronje i Birkovi snad podaří smířit odedávna znesvářené klany. Dávný příběh Ronji a Birka je známý i z filmového zpracování. Vychází k 100. výročí narození A. Lindgrenové.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Příběhy

Vydáno: , Albatros (ČR)

Ronja Rövardotter , 1981

LuthyLaura
LuthyLaura
27.12.2016 5 z 5

Ronja, dcera loupežníka byla snad první kniha od Astrid, kterou jsem synkovi na dobrou noc dopřála. A pak jsme pokračovali dál, přeskakovali jsme snad jen ty smutné. Skvělý příběh, můžeme jen doporučit.

Dakarianna
Dakarianna
23.12.2016 5 z 5

Krásné, sice méně slavné než děti z Bullerynu, ale je to fakt skvělá knížka. Ani bych nespočítala, kolikrát jsem jako malá přečetla.

Nelimilujeknihy
Nelimilujeknihy
18.11.2016 5 z 5

Mě se kniha moc líbila a doporučovala bych všem, co mají rádi pani Lindgrenovou :)

mot33
mot33
11.11.2016 4 z 5

Super .ale já dám o hvězdičku míň mám od Lindgrénoví radčí jiné kousky.

Litocha
Litocha
21.09.2016 5 z 5

Tuhle knížku mi naši kdysi koupili cestou na dovolenou - tehdy u nás vyšla poprvé. Vzpomínám si, jak mě zaujalo zpracování - poměrně úzký sloupec textu a kresbičky po stranách. Přečetla jsem ji tehdy během několika dní a dodnes je to asi můj nejmilejší příběh od Astrid Lindgrenové. Je to ta správná směs fantazie, tajemna, pevného přátelství a hledání svého místa na světě.
Když jsem pak asi o patnáct let později byla jednoho mlhavého rána v polských Stolových horách, vzpomněla jsem si na tuhle knihu a připadala jsem si, jako bych vstoupila do Ronjina světa (přestože je to úplně jiný kout Evropy). Užuž jsem čekala, za kterým kmenem nebo kamenem vykoukne nějaký čumbrk nebo šedivík, ale asi se zrovna všichni schovávali...

wiix
wiix
05.06.2016 4 z 5

Miestami príliš opisné a akoby dej zastal, čo u detí spôsobuje "nudenie sa", avšak pointa a celý príbeh bol krásny a netradičný.

l001
l001
17.05.2016 5 z 5

opravdu krásná knížka!

Val
Val
10.05.2016 5 z 5

Stejně tak jako Pipi i Ronju vyloženě miluju..... Knihy Astrid Lindgren jsou prostě úžasnou součástí dětství a já je mohu jen doporučit.... A těm, co se zdají anti-výchovné bych chtěla napsat, že vše je nutné brát s nadhledem. Co je v dnešní době plné facebooků a počítačových her plných stříleček výchovné ???

Cinik
Cinik
02.04.2016 2 z 5

Po řemeslné stránce je to geniální kniha, leč po stránce obsahové je spíše antivýchovná. (Což platí o mnoha knihách Astrid Lindgrenové...) A jelikož výchovná stránka je u dětských knih extrémně důležitá, těžko ji doporučit...

Radegast2
Radegast2
13.03.2016

Skoro všechny věty a slova lesních skřítků jsou na písmeno P,p

Kattynka20
Kattynka20
04.02.2016 5 z 5

Opravdu překrásná kniha, ráda si ji přečtu i dnes.
Moc se mi líbila část, kde bydlí sami v lese.
Doporučuji všem mladším čtenářům :)

Luccy78
Luccy78
08.01.2016 5 z 5

Další z mých oblíbených dětských knih. Byla pro mě plná loupežnického dobrodružství, napětí, chvílemi i strachu a touhy po svobodě. Prostě nádherná kniha, která se dočkala i velmi zdařilého filmového zpracování.
A hláška: "Co-co-co-pak to-to-to děláš, po-po-potvůrko podivná...", je prostě nepřekonatelná..

marcela6183
marcela6183
07.06.2015 5 z 5

Byly to jedny super narozeniny v únoru 1989 - některé věci fakt utkví. Nevím, jak je to možné, ale Birk a Ronja mi byli oba kamarády - dokonce jsem nejlepšího kamaráda z domu odvedle (chudák malý) nutila, že si na ně budeme hrát.
Jen z domu se utíká fakt blbě:-D
Velký dík téhle úžasné spisovatelce, že si našla čas a to, co měla v hlavě, dokázala vtělit na papír.
A povzdech o Nobelovce jsem už napsala jinde...http://www.databazeknih.cz/knihy/deti-z-bullerbynu-64445

saez
saez
30.04.2015

Knížku mi rodiče koupili kdysi dávno na zemědělské výstavě v Českých Budějovicích. Celou jsem jí jedním dechem přečetla v autobuse cestou domů a maminka lamentovala, že už mi žádnou knihu nekoupí, protože mi dlouho nevydrží :-)

jaja1989
jaja1989
20.04.2015 5 z 5

Moje oblíbená dětská kniha, kde holka dokázala víc než kluk:))))

dryadka
dryadka
01.04.2015 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knížek mého dětství. Dodnes ji miluju.

jana.hud
jana.hud
18.12.2014 5 z 5

Nejdříve jsem viděla filmové zpracování, které mě zaujalo a proto jsem si půjčila knížku. Jedno lepší než druhé.
Jak jinak, když jí napsala jedna z nejlepších dětských autorek.

kuky921
kuky921
15.10.2014 5 z 5

Knížku mi kdysi dala babička a dnes jí čtu dcerkám. Je stále moc pěkná, čtivá, prostě úžasná.

Isew
Isew
30.07.2014 5 z 5

První kniha a možná vlastně jediná, kterou jsem přečetla a začala hned číst ještě jednou. Po třiceti letech jsem knihu četla s dětmi a musím říci, že neztratila nic ze svého kouzla. Nádherný příběh. Poučný. Ronja a Birk. Pro mě je to stejné synonymum jako Romeo a Julie. Ti dva zkrátka patří k sobě. Nádherná příroda, nezapomenutelní obyvatelé lesa, na první pohled drsní loupežníci. Je to moje srdcovka. Byl to zážitek i pro mou čtyřletou dceru, která na motivy příběhu složila písničku. Naštěstí se mi ji podařilo natočit a čas od času si ji pustím. Často se přistihnu, jak si broukám: "Jednoho dne, stalo se, že se Ronja narodila ... ".

Aniday
Aniday
13.04.2014 5 z 5

... jedním dechem ... stejně jako milované filmové zpracování 8)

zfilmováno švédská literatura pro děti od 8 let

Astrid Lindgren
švédská, 1907 - 2002
1962  92%Děti z Bullerbynu
2001  90%Bratři Lví srdce
2007  92%Ronja, dcera loupežníka
1998  91%My z ostrova Saltkråkan
2007  85%Karkulín ze střechy

Kniha Ronja, dcera loupežníka je v

Přečtených1 228x