Romeo, Julie a tma

Romeo, Julie a tma https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396859/mid_romeo-julie-a-tma-kOq-396859.png 4 3838 472

Novela rozvíjí tragický příběh několikadenní lásky studenta a židovské dívky v dusné atmosféře Prahy za heydrichiády.

Viky007
26.01.2016 5 z 5

Tato kniha mě naprosto uchvátila! Hrozně se mi líbily dialogy mezi Pavlem a Ester, protože ukazovaly tu lidskou stránku. Ti dva měli svůj vlastní svět plný lásky a idejí. Bohužel existoval i ten druhý, válečný, který jim zrovna nepřál. Nádherná kniha! Doporučuji každému.

LadyCharlene
13.01.2016 5 z 5

Autor skvěle zobrazil dobu, Čtenář přesně cítí a vnímá Pavlovu "proměnu" a probouzející se cit dvou mladých lidí, kteří se prostě jen narodili do špatné doby. Vynikající dílo plné houstnoucí atmosféry, kterou podtrhuje i zdánlivě všední popis kamrlíku, ve kterém Ester strávila poslední chvilky svého zhasínajícího života.

Kiwisska
04.12.2015 4 z 5

Přečetla jsem před maturitou..Kniha byla velmi dojemná, plná citu, strachu o blízkého člověka i čistoty a upřímnosti.

Tauriel
24.11.2015 4 z 5

Pěkný příběh o lásce na pozadí heydrichiády. S Pavlem jsem opravdu prožívala jeho dilema mezi láskou k Ester a snaze ji chránit a strachu zda jedná správně, protože jejím skrýváním ohrožoval všechny své blízké. S Ester jsem soucítila, když se obávala o Pavla až se nakonec rozhodla pro smutné řešení jejich situace.

zuzanagelnarova
12.11.2015 2 z 5

Celkem dobré, ale už sem četla lepší knížky.

Snow.white
10.11.2015 5 z 5

no co říct ?
Knihu jsem přečetla jedním dechem. Milovala jsem jak byla napsaná , cítila jsem vnitřní boj hlavního hrdiny. Zda to co dělá je špatné a zda ne.
Lásku Pavla a Ester jsem prožívala , někdy až moc (při jejich prvním polibku jsem se při čtení na tajňáka o hodině Práva rozbrečela)
Knížka nám jen připomněla co už dávno všichni víme , že si nevybereme do koho se zamilujeme.
Všichni si jí povinně přečtěte. Bude se vám líbít , slibuju.
Všechno tam je. Láska, drama, napětí, emoce, důležitá rozhodování a dlouhé večerní rozhovory.

iluliacross
05.11.2015 5 z 5

Tohle je podle mě vůbec jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četla. Je v ní tolik citu, až přetéká přes stránky. Je v ní tolik lidskosti, tolik emocí, tolik statečnosti, bojující proti tyranii a zvěrstvu.
Kniha na mě velice silně zapůsobila, není to příběh, který by se četl dokola a dokola, je to příběh, který Vás chytne za srdce. Jednou a navždy.

Peleus
27.10.2015 3 z 5

Nebudu zpochybňovat příběh lásky a války. Všichni to známe ze školních lavic, případně jsme viděli filmovou verzi.
Jenomže!
Už kdysi dávno mě po přečtení napadaly myšlenky jako:
1.Kam ten kluk dal obsah mozkovny, když si přivede naprosto cizí holku a ohrozí tím celou rodinu, kterou přece tak miluje? Je to jeho známá? Není. Proč nezachránil před transportem dítě, nebo vrásčitou babičku, chromého dědečka? Myslel hlavou, srdcem, nebo jiným orgánem?
2. Je mu slečna upřímně nakloněná, nebo jde o jakýsi vděk, neboť ví, že je naprosto 100% na něm závislá? A když je chlapec tak uvědomělý a správný, ať počká na konec války, poté vyzkouší, jak se věci budou mít. Ne že hned stahuje kalhoty.

P.S. Jak jsem ovšem napsal v úvodu, není důvod zpochybňovat něco, co je již takových let ustáleným pojmem. Příběh o lásce v pološeru, kdy každý cizí zvuk za malou komůrkou může s sebou přinášet smrt. Byli mladí a doba byla zlá...

lilined
27.10.2015

Tato kniha mě velmi pozitivně překvapila. Nikdy jsem nebyla na literaturu starší než 10 let, ale tuto knihu jsem četla jedním dechem...

Angie91
19.10.2015 3 z 5

Do této novely jsem musela osobně "dozrát". Po prvním přečtení jsem jí nepochopila, po tom druhém jsem hltala každé slovo. Třetí čtení nebude!

SmallLucia
13.10.2015 4 z 5

Jednoduché, ale krásné čtení. Ta síla lásky i přes hroznou dobu války mě vždycky dostane.

rarášek
06.10.2015 5 z 5

Moc pěkný :) jenom byl moc smutný konec, ale to se podle názvu dalo čekat. :(

k.chilli
02.10.2015 5 z 5

Nádherný,dojemný příběh v kruté době...první kniha u které mi ukápla slza...

Vampirosa
15.09.2015 4 z 5

Kniha spadá do povinné četby a přečetla jsem si ji na doporučení kamarádky, která ji jen a jen vychvalovala. I já se se musím k té chvále připojit. Příběh je sice smutný ale také krásný.

Alixe
14.09.2015 3 z 5

Je to až moc ,,romantiše''.Není to špatná knížka,dobře se čte,je krátká,ale romantické scény jsou nekdy až přeslazené....spíš jsem se kolikrát smála......

nakavusterezou
13.09.2015 3 z 5

Kniha mě z počátku opravdu nebavila, nedělo se tam nic, co by mě nutilo knihu dočíst ještě ten den, co jsem ji začala číst. Chytla mě až u páté kapitoly, ale pořád to nebylo to, co jsem od knihy očekávala. Do děje jsem se začetla až na samém konci knihy. Tak se konečně začalo dít něco zajímavého, něco, co mě nutilo číst dál a dál.

Lodja
15.08.2015 3 z 5

Sice přečteno za jeden večer, ale to nic o kvalitě nevypovídá, spíš o počtu stran...
Abych pravdu řekla, jsem hrozný cynik a při "typických dojácích" se častěji pohihňávám, než pláču, a proto mi Romeo, Julie a tma prostě nesedli. Celý příběh mi přijde hrozně naivní - Pavel schová úplně cizí Židovku, která se mu před pár minutami ještě nelíbila; Ester se udržuje v kondici tak, že dělá 20 dřepů denně; sice se vídají několik hodin každý den, ale nemůžou se sebe nabažit a Pavel odmítá kontakt s kýmkoli jiným... Je těch romanticky naivních hloupostí víc a já tedy nevím, proč by zrovna tahle knížka měla v celé řadě válečných lovestory vyčnívat, nemluvě o tom, že mi to trošku zavání Petrem a Lucií.

Tessie15
05.08.2015 5 z 5

Kdo ji nečetl, tak nepochopí. Je to úžasně napsaná kniha. Mnoho spisovatelů (snad asi každý kdo kdy napsal nějakou knihu) psalo o mladé a zamilované dvojici a jejich osudové lásce, ale Otčenášek napsal neuvěřitelný příběh, který vypráví o lásce židovské dívky a mladého chlapce během 2. světové války. Jakmile to dočtete, zanechá to ve vás silné dojmy. Aspoň u mě to tak bylo. Rozhodně se k této knížce ráda vracím a DOPORUČUJU ji. Kdo ji ještě nečetl, měl by to rychle napravit, protože přichází o velký čtenářský a emoční zážitek.

Alisce
03.08.2015 5 z 5

Knihy z této doby jsou obecně hodně silné, ale Romeo, Julie a tma patří k nejsilnějším.

Sladenka
25.07.2015 3 z 5

Úžasná kniha, poprvé jsem ji četla na střední škole v rámci tématiky 2.SV a dodnes si ji velmi ráda přečtu i popláču. Je zajímavá, chytlavá a děj není nijak natahován ani přehnaný. Mohu jen doporučit těm kteří mají zájem se ponořit do nešťastného milostného příběhu.