Romeo, Julie a tma

Romeo, Julie a tma https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396859/mid_romeo-julie-a-tma-kOq-396859.png 4 3835 472

Novela rozvíjí tragický příběh několikadenní lásky studenta a židovské dívky v dusné atmosféře Prahy za heydrichiády.

Roxyyy
16.07.2015 odpad!

Kniha je absolutně o ničem. Byl jsem touto knihou velice znechucen, protože se v knize nedělo nic zvláštního, pořád se mluvilo o jediné a samé věci. Knihu rozhodně nedoporučuji!

dennie3
05.07.2015 4 z 5

Krásná kniha, chytlavá, zajímavě psaná. Akorát jsem se místy ztrácela, proto ta hvězda dolů.

lushi
30.06.2015 4 z 5

Realistický příběh velké lásky. Ony ty příběhy z válečného období jsou asi vždycky hodně silné, slzám se nelze jen tak ubránit.

Damato
12.06.2015 5 z 5

Poprvé jsem knihu četla před mnoha lety, když jsem ji jako mladá holka dostala pod stromeček. A pořád ji mám v knihovně a pořád se k ní vracím. Moc nádherná kniha. Člověk si při čtení uvědomí, jak nám je teď, kdy nás nenahání gestapo a pod. , dobře

elle.r
07.06.2015 5 z 5

Velmi smutná, strhující a výborně napsaná kniha. Několikrát jsem brečela, ale rozhodně stálo za to ji přečíst.

MartinkaS
29.05.2015 5 z 5

Nádherná kniha, vřele doporučuji!!

Amiran
22.05.2015 5 z 5

Krásné a zároveň tragické... Myslím, že podobné příběhy klidně mohly být skutečností. Láska v lidech přežívá, i když vše ostatní umírá.

carolinesbook
03.05.2015 4 z 5

Knihu jsem si vybrala nahodou, jako povinnou cetbu ve druhaku na stredni skole. Krasny, dojemny pribeh mlade lasky, bohuzel opet se smutnym koncem. Pamatuji si jak na konci uvadi, ze nad ni stoji nemecti vojaci a konec...kniha je kratka a dobre se cte.

IvaFree
28.04.2015

Kniha se mi líbila, až na konec, nemám ráda tyto "smutné konce za každou cenu", kdy až do poslední chvíle věříte, že to může ještě dopadnout dobře, a pak se nějakým zcela násilným zvratem všechno pokazí. Chápu, že tím chtěl autor něco říci, ale přišlo mi to až moc silné, a tím nepřirozené. Jinak se mi ale moc líbilo barvité a přitom ne zdlouhavé vylíčení atmosféry v ulicích, domech atd.

Kingomolka
23.04.2015 5 z 5

:) Vůbec jsem to nečekala že mě tato knížka tolik osloví.
Krásná,děsivá..smutná :)

Natyna3
19.04.2015 5 z 5

Další kniha ze seznamu povinné četby, která mě velmi zaujala, ikdyž sama od sebe bych po ní určitě v knihovně nesáhla :)

jefff
18.04.2015 4 z 5

Buď Petr a Lucie nebo Otčenášek - zněl příkaz paní učitelky na češtinu. Já kdysi vybral Petra Lucii a až po letech jsem se pustil i do druhé jmenované knihy. Myslím, že díla, velmi podobná, jsou si navzájem srovnatelná. Je to hodně o atmosféře, která je velmi sugestivní a lehce se do ní ponoříte. Děj tu samozřejmě hraje vedlejší kolej a vývoj je i bez předchozí informace celkem předvídatelný. Pěkná knížka.

eliska3246
09.04.2015 3 z 5

Knihu jsem si vybrala do svého kánonu knih k maturitě a jsem za to ráda. Ne že by měla nějak exkluzivní děj, ale četla se srozumitelně a bylo to vcelku příjemné čtení.

12kája34
01.04.2015

Povinnou četbu jsem nikdy nečetl.Až po letech jsem četl knihu i viděl film.Velmi pěkný se smutným příběhem z doby okupace.Vynikající výkon Ivana Mistrika i ostatních.Veliká láska, kterou zabila německá okupace

warca
17.03.2015 3 z 5

Byla to povinná četba, kterou jsem přečetla za jeden večer. Trochu jsem se jí jako vždy děsila, ale zas tak hrozné to nebylo. Kniha se celkem dobře četla. Autor měl takový zvlášťní, osobitý styl psaní, ze kterého potom vyplynula ta hlavní myšlenka. Smutné, ale pěkné.

petiska
10.03.2015 4 z 5

Jako jednou z mála jsem dala šanci knize, kterou mi doporučovala většina přátel. Osobně takové knihy nevyhledávám, protože doba, kterou popisují, ve mně vyvolává pocit nejistoty a zároveň soucit k utrpení, kterého bylo všude mnoho. Čas, kdy jsem se plouživě blížila ke konci příběhu, s sebou nesl obrovské břemeno v mém nitru. Musím uznat, že autor si pomocí krátkých vět opravdu s gradací/stupňováním děje vyhrál. Samé otázky a proč a jak to dopadne? Nedá se ani popsat, jak mě čtení této knihy vnitřně mučilo. Příběh je jednoduchý a opravdu výstižný. Rozhodně bych doporučila :-)

belladone
10.03.2015 3 z 5

Já nevím, námět zajímavý, ale styl vyprávění se mi moc nelíbil..

Ethela
14.02.2015 5 z 5

Při dočtení jsem si jen říkala "Sakra, Ester, nemohla jsi to ještě chviličku vydržet?"

Ketesh
24.01.2015 5 z 5

Přesně takhle nějak si představuji dokonalé dílo. Krásný příběh(i na okolnosti), krásně popsaný, skvěle popsaní hrdinové, krásně vylíčené jednotlivé okamžiky, krásný jazyk. U knihy jsem se vůbec nenudila, dílo mělo napínavý děj a nebylo zde ani jednoho zbytečného slova. *smeknutí*

mehilainen
23.01.2015 1 z 5

Oba hlavní hrdinové mě většinu času hrozně rozčilovali svým hloupým chováním, nebyla jsem schopná to dočíst. A to musí být, abych knížku odložila.