Romeo, Julie a tma

Romeo, Julie a tma https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30798/romeo-julie-a-tma-30798.jpg 4 3837 472

Novela o lásce tragicky končící v časech smutně proslulé heydrichiády, kdy temno doby neúprosně zasahuje do citů a myšlenek mládí toužícího po plném a jasném životě.

nikola8798
22.12.2014 5 z 5

Četla jsem jí, ještě než nám ji učitelka zadala jako povinnou četbu a vážně se mi líbila. Čte se jedním dechem a úplně mě pohltila.
Rozhodně se k ní zase vrátím a přečtu si jí znovu.

schizmo
18.11.2014 4 z 5

Tenkrát jsme to měli na střední jako povinnou četbu, takže jsem tomu přistupoval se značnou nelibostí. Byl sem pak až zaskočen, jak mě to pohltilo a nakonec jsem to přečetl jako opařený na jeden zátah. V těch telecích letech mě to celkem zasáhlo...

katerina9455
15.11.2014 4 z 5

Krásná knížka, ale se smutným koncem... Bohužel reálný obraz té doby,

Dean_Moriarty
28.09.2014 5 z 5

Dokonalost. Intenzita Otčenáškova díla, jeho výrazovost a hloubka, ve mně nezmizely ani několik let po přečtení. Nebojím se říct, že zatím jsem lepší knihu asi nečetl. "Staré domy jsou jako staří lidé, plny vzpomínek."

Falquar
26.09.2014 5 z 5

Tahle knížka je krásná od začátku do konce pro svoje postavy, pro temnou atmosféru tehdejší doby (okupace Československa, nacistické Německo, druhá světová válka, genocida...) a především pro svůj sloh. Nespisovná řeč postav, nedokončené věty, bohatý jazyk, stručné popisy namísto obšírných souvětí přes půlku knihy, to všechno činí příběh naprosto unikátním zážitkem a já jsem ráda, že jsem se k němu dostala. Můžu jedině doporučit.

bibi.r
01.09.2014 5 z 5

Četla jsem to na střední a strašně obrečela, ale je to nádherné.

Pitbullka
28.08.2014 3 z 5

Příběh byl pěkný, ale bohužel mě úplně nezaujal způsob, kterým byla kniha napsaná.

Pedruska01
21.08.2014 4 z 5

Tato kniha je tak podobná knize od Rollanda, ale to jí neubírá nic na kráse. Je to silný, odvážný a smutný příběh. Opravdu to dění za války je šílené a to o tom jenom čtu! Co musela znamenat, jak vypadat skutečnost, realita? Vybrala jsem si ji do seznamu k maturitě a myslím, že jsem neprohloupěla.

Eviik
19.08.2014 5 z 5

Krásný příběh lásky mladých lidí, kteří se bohužel narodili do strašné doby, kdy být židem znamenalo jízdenku do koncentráků. Zaujala mě odvaha Pavla, když Ester pomohl. Doporučuji.

Aaron Lewis
15.08.2014 3 z 5

Knihu si už moc nevybavuji. Byla krátká a než jsem se stačila pořádně začít, skončila. Zdála se mi jednoduchá a měla smutný konec, zase :o) ale ty já ráda. Každopádně autor chtěl touto knihou říct něco mnohem hlubšího než, že dva lidi nemohou dojít k naplněné lásce…

scatty-chan
06.08.2014 5 z 5

Zhruba do půlky jsem knihu hodnotila průměrně, pak ale nastal zlom a konečně přišla na řadu Ester. A já se zamilovala. Už dlouho se mi nestalo, že bych knižní postavu tak moc chápala, jako jí. I příběh dále sílil a já jsem byla čím dál více a více v malém bytečku v Praze za dob války. Konec mě dostal - je jedno, jaké tragédie se dějí, kolik slz prolijeme nebo zatoužíme se už nikdy neprobudit - slunce vyjde stejně jako včera i den před tím. =)

klaritkaa
28.07.2014 5 z 5

Nezapomenutelné čtení ze školních let. Romantický příběh dvou lidí z dob války. Jakmile vzpomínám na povinnou četbu, je právě tato kniha mou knihou číslo jedna !!

1v8na
26.07.2014 5 z 5

Patří mezi špičky v povinné četbě. Kdo chce poznat Prahu za druhé světové války, měl by si tuhle knihu přečíst.

martinka_d
18.07.2014 3 z 5

Dala bych 3+
příběh pěkný a smutný,ostatně jako každý příběh v němž jsou židé :-(
Na mě to bylo málo rozepsané a strašně rychlý závěr...
ale za přečtení určitě stojí

Mercatino
07.07.2014 5 z 5

Nádhera, zamiloval jsem se do ni během pár stránek. A přece ani já bych ji zachránit nedokázal. Ta doba, doba pastí, strachu a temnoty v lidských duších, to přece není tak dávno.

Tommi12
10.06.2014 5 z 5

Otčenášek do této knihy vložil sám sebe (maturoval také za války) a možná hlavně proto jsem si dokázal živě promítat situace, ve kterých se ocitali Pavel s Ester. Knížku jsem si zapsal na maturitní seznam na poslední chvíli po doporučení kamaráda - knížce jsem nevěřil, ale velmi příjemně mě překvapila. Doporučuji.

Maragad
09.06.2014 5 z 5

Jan Otčenášek čtenáře provází příběhem, jak kdyby to on sám zažil, jak kdyby on sám byl Pavel, který potkal svoji Ester a snažil se ji chránit před celým zlým světem. Možná je to tím, že byl v té době podobně starý jako Pavel a díky tomu se dokázal vžít do pocitů mladého člověka, který se cítí jako v kleci. Kdy je svazován nesmyslnými pravidly a každý den se musí koukat na nové seznamy mrtvých, možná sousedů, kamarádů nebo úplně neznámých lidí.

jebnapicus
06.06.2014 5 z 5

Nádhera.

Kermisee
22.05.2014 5 z 5

Nádherný příběh. Knihy z období druhé světové mají většinou stejný konec, ale mnohé pasáže v této knize byly tak jemně utkané, že mi z toho šel mráz po zádech. Kniha, se kterou se rozhodně vyplatí strávit čas (třeba jako já, jeden pomaturitní večer). :)

HDosoudilová
10.05.2014 5 z 5

Moc se mi líbila, a jelikož jsem do ní šla s tím, že smutná bude, asi proto mě tolik nezasáhla. Občas jsem tedy měla problém rozpoznat kdo co zrovna říká. I tak ale patří k jedněm z těch nej knih, co jsem kdy četla.