Romeo a Julie

Romeo a Julie https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/680/romeo-a-julie-680.jpg 4 5411 482

Jedna z nejslavnějších tragédií Williama Shakespeara.

Literatura světová , Divadelní hry

Vydáno: , Tribun EU

Romeo and Juliet , 1595

VéjaTarabová
05.04.2022 5 z 5

K dílu jsem se dostala teprve po druhé, ale opět nenastal žádný problém. Opravdu se mi četlo s lehkostí i svižností. Jména postav byla nakonec lehce zapamatovatelná. Samotnou romantiku vůbec nemusím, ovšem když do toho přidáme trochu té tragédie či smrti... no proč ne. Shakespeare dokázal psát velmi nadčasově a poutavě. Akorát věk Julie mi přišel poněkud mladý, málokdo by ve čtrnácti dokázal zemřít pro lásku. Celkově její postava na mne působila lehce bez charakterově. Gradace závěru však dokáže okouzlit.

Kamča435
04.04.2022 5 z 5

Smutné, ale velice hezky napsané.

uminaa
02.03.2022 5 z 5

Dielo, ktoré bolo stvárnené v toľkých podobách, až človek stráca dych. Nezabudnuteľný a nesmrteľný príbeh lásky dvoch mladých ľudí, ktorý ma vždy prekvapí svojou tragickosťou.

managalante
01.02.2022 5 z 5

To jest jeho um. WS byl opravdu a neomezeně nadčasový.

jarkaska
30.01.2022 5 z 5

Nesmrtelná klasika o nenaplněné lásce Romea a Julie. Před xx lety, to byla moje povinná četba. A tak díky ČV se k některým opět vracím. Viděla jsem i představení Městského divadla Brno, byla to nádhera.

Fortuna7
26.01.2022 5 z 5

Co na to říct. Je to prostě úžasná klasika s nesmrtelným příběhem.

olívoil
26.01.2022 5 z 5

Klasika...........všem naprosto známá..........nicméně jsem knihu četla poprvé, krása jazyka i příběhu..........snad se mi někdy poštěstí vidět i baletní zpracování

jiri77
21.01.2022 5 z 5

Naprosto nádherná a nesmrtelná klasika. Tak dlouho jsem se WS bál ,a nyní jsem se přesvědčil ,že zcela zbytečně. Rád si od autora ještě něco přečtu.

Zuzanka45
14.01.2022 4 z 5

Hezké, rychle přečtené, ale občas se mi to hůře četlo.

Márv1990
11.01.2022 5 z 5

Moc se mi knížka líbila. Krásně se četla a vtáhla mě do děje. Krásné dílo.

karlaaaTommo
10.01.2022 5 z 5

Přečetla jsem dvakrát, toto dílo milujii.

kajka.bhlv
08.01.2022 3 z 5

Nemám ráda příběh Romea a Julie, ale netvrdím, že je dílo špatné. Je moc hezky napsané, neztrácím se. Jen mi pouze není sympatický děj a hlavní postavy.

Lenka2533
07.01.2022 4 z 5

Hodně se mi líbila. Velmi povedené dílo. Tuhle si k maturitě rozhodně vyberte :)

SandraJurcakova
06.01.2022 5 z 5

Nádherné dílo. Klasika, kterou si neustále ráda připomínám.

Medasek
03.01.2022 4 z 5

Známý příběh, který jsem si ráda znovu připomněla.

amejzlík
02.01.2022 5 z 5

Nesmrtelný příběh. Vydání jsem našla v antikvariátu. Verše v překladu Josefa Topola mne pohltily a nepustily. Příběh byl ještě umocněn nádhernými ilustracemi Jiřího Trnky. Krása.

Rapeh
16.12.2021 5 z 5

Klasika, kterou podle mého názoru dnešní generace neocení

MichaelaSess
12.12.2021 5 z 5

Ty krásný škůdce, ďáble andělský,
ty s holubicím peřím krkavče!
ty jehně s vlka lačnou dravostí.....

Co říct... nesmrtelné umělecké dílo.

Lejčís
08.12.2021 4 z 5

Shakespeare je klasika, kterou budou znát lidé nejspíš i za další stovky let. Kromě této mě však jeho tragická dramata nikdy výrazně neoslovila, nicméně Romeo a Julie je srdcovka.. ten nádherný jazyk, atmosféra dávných dob, nehynoucí láska, kterou ani smrt nerozdělí. Kterou romantickou duši by tohle nechalo chladnou?

Munchkin451
07.12.2021 5 z 5