Pekárna v Brooklynu

Pekárna v Brooklynu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407349/bmid_pekarna-v-brooklynu-guV-407349.jpg 4 1972 452

Romantický a vtipný příběh o cestě do Brooklynu, lahodných dortících, lásce i přátelství. Vydejte se na výlet do města, které nikdy nespí, a nechte se okouzlit! Sophie doufá, že ji její přítel James už brzy požádá o ruku. Jenomže všechno dopadne jinak a Sophie se rozhodne přijmout stáž v americkém časopise. Odjezd do New Yorku je pro ni spíš útěk než životní příležitost. Naplno se vrhne do práce a nemyslí na nic jiného. A už vůbec ne na lásku. Ubytuje se nad maličkou pekárnou sympatické Belly, která peče ty nejúžasnější dortíky v celém Brooklynu. Spřátelí se a Sophie začne volný čas trávit v její pekárně a pomáhá jí s pečením sladkostí i svatebních dortů. Jenže Bella má bratrance Todda, obletovaného, šarmantního a naprosto neodolatelného. Má jen jednu chybu – odmítá jakýkoliv vážný vztah. Jenže ten nehledá ani Sophie, takže jejich přátelství zdánlivě nestojí nic v cestě… Další romantický příběh od Julie Caplinové, autorky oblíbené Kavárny v Kodani, vás tentokrát vezme na výlet do životem kypícího New Yorku a přesvědčí vás, že z útěku se může vyklubat dobrodružství a že lásku někdy najdeme, až když ji hledat přestaneme.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Brooklyn Bakery , 2018

Le Chat
28.11.2023 5 z 5

Moje osmá kniha od Julie Caplin si opět vysloužila plný počet hvězdiček. :-) Opravdu milá pohádka pro dospělé se sympatickou hlavní dvojicí. Už se těším na výlet do Chorvatska!

PetikLozik
27.11.2023 3 z 5

(SPOILER) Konec byl až moc přeslazený a dost přitažený za vlasy.

Monika_cz
27.11.2023 5 z 5

Knihu jsem četla s velkou pauzou,ale nebyl to vůbec žádný problém. Stačilo se podívat na poslední slova a hned byl člověk zase v obraze. Kniha se čte sama, je to lehké, romantické čtení plné jídla a cestování. Příjemné postavy a prostředí. Děj s očekávaným, i když trochu překvapujícím, koncem. Nádherné dorty a další dobroty, takže nedoporučuji číst na noc, budete na to mít chuť až do rána.

Fiddis
27.11.2023 3 z 5

Asi každé čtenářce je jasné, jak to nakonec celé dopadne, ale prostě si to člověk občas potřebuje dopřát :-))
Ačkoliv to není něco, co bych zrovna hltala, jsem celkem zvědavá na další knihu ze série. Tak zas někdy příště.

A ten nápad s názvy knih z této série se mi velmi líbí.

klara.franta
26.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Klasická oddechová romantika od Julie Caplin. Postavy jsou sympatické, místo pěkně popsané, jen pozor - chcete pořád jíst něco sladkého, možná i začít péct! Od začátku člověk tuší, jak to asi celé dopadne, ale konec knihy byl na mě dějově trochu překombinovaný a to u mě vyvolalo pocit nereálnosti. Vlastně nejen konec, postava Todda je dost k neuvěření - krasavec, který nechce žádný vážný vztah, v podstatě o tom nechce ani slyšet a pak zkrat? No nevím, za tohle jedna hvězda dolů. Jinak můžu knihu určitě doporučit, super oddechovka jako každá kniha od Julie Caplin.

mina_harker
21.11.2023 3 z 5

Příjemné počtení pro romantické duše.

4xbabča
25.10.2023 5 z 5

Je to už pátá kniha od autorky Julie Chaplin, kterou jsem si přečetla a opět nezklamala. Příběh hlavní hrdinky Sophie, která se díky smutnému rozchodu s přítelem dostává pracovně do Brooklynu a poznává kouzla New Yorku a také nové přátele. Příjemné, odpočinkové a romantické čtení.

adel_21
25.10.2023 4 z 5

Tak moc předvídatelné (a místy opravdu kýčovité), i přesto jsem si ale čtení užila. Od knížek paní Caplinové asi nelze čekat nic hlubokého a těžkého, jsou to prostě jen milé romantické oddechovky.

Mandy412
11.10.2023 3 z 5

Krásná romantická oddechovka. Předvídatelné, ale s tím do toho musíte jít. Při čtení jsem si hledala lokace příběhu které jsem neznala, aby mi dávali lepší obraz a atmosféru.

Kacatko86
06.10.2023 2 z 5

(SPOILER) Tak tady jsem šlápla vedle. Chtěla jsem sice oddechovou knihu, ale tento kýčovitý příběh s naivní hrdinkou mě neoslovil. První půlka mě nudila a ten happy end to úplně zabil.
SPOILER:

Sophie odjíždí pracovně do New Yorku na půl roku, utíká tak po rozpadu vztahu. Chlapy nechce ani vidět. V Americe však potká úžasného Todda, ze kterého se jí podlomi kolena a všechno je úplně jinak...

CarollDashie
01.10.2023 5 z 5

Romantika jak má být. Žádný velký zvrat v této knize nečekejte. Jak kniha dopadne vám bude jasné hned po prvních kapitolách.
Knihy Romantické útěky beru jako letní oddechové knihy, tudíž Pekárna splnila mé očekávání. Krátké, svižné a čtivé kapitoly, milý děj. Co víc si od romantických knížek přát.

harena
19.09.2023 5 z 5

Moje druhá knížka z "Romantických útěků" mi dala přesně to, co jsem očekávala. Milý, vtipný příběh, hlavní postavy sympatické, jejich vztah se vyvíjel pomalu, nenásilně, uvěřitelně a krásně, prostředí pekárny zajímavé, prostě klasická sladká romanťárna s vůní dortíků a sušenek, u které jsem si příjemně odpočinula.

Havrnka
14.09.2023 5 z 5

Hezké čtení pro letní večery.

Xima-85
30.08.2023 1 z 5

Pár dílů ze série Romantických útěků už přečtených mám. Bavily mě, krajina popsaná tak ,že jsem ji před sebou viděla, i ten příběh dvou byl něčím zajímavý, ale přijde mi,že tady je popsaný jen běžný den, co a jak kdo dělal. Až na pár stránek, kdy Sofie utekla do NY a když se dala s Toddem dohromady, mě to nebavilo. Nakonec odkládám nedočtené.

Ester59
25.08.2023 2 z 5

(SPOILER) Moje 3 kniha v této sérii a za mne zklamání. Představitelka vždy stejně naivní ale vždy sbalí úžasného muže a prožije s ním úžasný románek a nakonec se vezmou. Erotické scény jsou asi v knihách ctrl copy.

TaLu
21.08.2023 4 z 5

Příběh Sohie se mi líbil více, než první díl. Je možné, že je to umístěním děje do New Yorku. Hlavní hrdinka přijíždí do Brooklynu se zlomeným srdcem. Nachází postupně nová přátelství i lásku. Nenáročná letní oddechovka. Zpestřením série je popis míst. Pozor, u těchto knih člověk nabírá váhu, ale zase pochopíme, že když milujeme jídlo, tak to není nic špatného. Udivilo mě, jak dlouho se vyrábí v Americe dorty. Musejí mít nějaké jiné konzervanty. Já mám raději, když upečený dort hned sníme. Jiný kraj, jiný mrav. Další díl si po čase ráda přečtu.

Lucyeinstory
15.08.2023 2 z 5

Pro mnohé je tento díl nejoblíbenější z celé série, ale já s nimi rozhodně nemohu souhlasit.
Hrozně nerada kritizuju knížky, ale tady se tomu nevyhnu.

Za prvé, těšila jsem se na Brooklyn. Kodaň popsala autorka skvěle a poutavě, tady jsem z NewYorku moc neměla. Děj se pořad točil kolem hlavních hrdinů, nebo jejich rodiny a známých. To by ani nebyl takový problém, kdyby se k tomu v příběhu něco dělo.

Jako já chápu, že tam jela pracovat, že si hledala přátele a vyrovnávala se ze svým vztahem, ale takhle nudné kapitoly jsem dlouho nečetla. Nemělo to skoro žádný děj. Příběh se točil v kruzích, a když už to vypadalo nadějně, vrátili jsme se zase tam, kde jsme před pár stranami skončili.

PájaHája
15.08.2023 4 z 5

Jako vždy milé oddechové čtení na léto

studentice
10.08.2023 3 z 5

Přijemné odpočinkové čtení:)

Aaloha
10.08.2023 5 z 5

Poslední ze série, která mi chyběla přečíst, takže mám srovnání a určitě patří k těm lepším. Četla se snadno, děj nebyl přeslazený, postavy sympatické a je to prostě pozitivně naladěný příběh.