Chata ve Švýcarsku

Chata ve Švýcarsku https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474966/bmid_chata-ve-svycarsku-zsb-474966.jpg 4 1632 381

Zabalte si kufry a vypravte se k zasněženým vrcholkům švýcarských Alp. Je načase si užít výhled do krásné krajiny a vychutnat si přitom sametovou horkou čokoládu, výborné sýry a úžasnou romantiku. Mina věří, že šálek horké čokolády dokáže vyřešit všechny trable. A právě to teď potřebuje. Má za sebou totiž pořádný trapas – její poslední milostná eskapáda se stala okamžitým hitem internetu. Se sbalenými kufry a jasným cílem dát si do pořádku život se Mina rozhodne utopit svůj žal v té nejlepší horké čokoládě na světě. A Mina moc dobře ví, kde ji najít – v útulné chatě své kmotry, která se nachází ve Švýcarsku. Plán je jednoduchý: litry čokolády, žádní muži. Tedy jen do chvíle, než ho zkomplikuje neznámý krasavec, který Mině zkříží cestu ve vlaku do Alp…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Swiss Ski Chalet , 2021

Becca_books
30.12.2023 4 z 5

Nejsem úplně na vánoční romanťárny, ale tahle kniha se mi moc líbila. Myslím, že jsem ji četla ve správnou chvíli a popisovala ty správné věcí - zasněžené hory, chata ve Švýcarsku, lyžování, káva, čokoláda... Hlavní postavy mi byly vcelku sympatické (i když Mina před odjezdem byla děsná :)) Takže se i jejich románek četl celkem v klidu. Navíc konec s kmotrou. Napínavý a milý zároveň.

pucii
20.12.2023 3 z 5

Fajn kniha na oddech a kompletní vypnutí, rozhodně se dle mne nejedná o knihu, která by se vůbec blížila dílům od Remarque, Poe a podobných velikánů. U příběhu je patrné, že je zcela smýšlený a v reálném životě by nikdy nemohl nastat. Nicméně popisuje se krásná příroda, příprava moučníků, nefungující vztahy a toxické prostředí a naopak velmi příjemné prostředí ve Švýcarsku v Alpách, kam se děj po čase přesune. Člověk se při četbě patrně nic nepřiučí a je jasné, že se mu v životě nic podobného nestane, příběh je až kýčovitý nicméně vypne :).

sgjoli
17.12.2023 3 z 5

Vyposlechnuto jako audiokniha v podání Veroniky Lazorčákové, kterou mám s touto sérií knih již spojenou. A jejíž projev mne baví.
Příběh sám o sobě je, stejně jako ostatní v sérii, víceméně na stejné schéma. Hlavní hrdinka se z určitých důvodů ocitá někde v cizí zemi, prožívá určité situace a najde si lásku. A vždycky se to i nějakým způsobem točí kolem jídla. Nic z toho podle mne není spoiler, knihy si jsou v tomhle prostě podobné a člověk to prostě tak nějak čeká, pokud tuhle sérii aspoň trochu zná.
Co se mi tady líbilo, byla aspoň trochu uvěřitelnost toho vztahu mezi ústřední dvojicí. Aspoň jsem tu měla takový dojem, že jim to prostě věřím, že se mají rádi. Jak jsem třeba u Hradu ve Skotsku špačkovala, že se postavy chovají na svůj věk jak puberťáci místo jako dospěláci, tak tady mi to přišlo vcelku fajn - chování postav vzhledem k věku adekvátní, což je super.
Zápletka sama o sobě je jednoduchá, ale takhle před Vánoci to není úplně na škodu, pustit se do něčeho jednoduššího, u čeho vypnete a odpočinete si. V tom mi ta kniha vyhovovala. Navíc postavy tu jsou vcelku sympatické, což jsem taktéž ocenila. Text je psaný svižně a působí plynule, bez nějakých větších zádrhelů.
Jasně, je to svým způsobem kýčovité. Spousta věcí zalitá sluncem, v krizových situacích všichni zvládají všechno a láska si vždy najde cestu, i kdyby já nevím co. Ale tak u romanticky laděných knih člověk asi nečeká neřešitelná dramata, takže to autorce odpouštím.
Tahle kniha byla moc fajn. A jelikož se to odehrává v zimě na horách, docela mne to umělo vánočně naladit.

Mishi
16.12.2023 5 z 5

Ačkoliv zimu a sníh moc ráda nemám, tak tady byla vylíčená tak idylicky, že by mě snad nalákala i na lyže :-)
Velmi milý příběh, který řadím v rámci série na přední příčky.

Marika Vanova
28.11.2023 4 z 5

No krása, zase jsem se mohla zasnít a odpočívat při čtení téhle romantiky. Připomněla jsem si, jak mě Švýcarsko okouzlilo, když jsem tam byla v loni na dovolené a jezdila těmi jejich úchvatnými vlaky, to bylo super. A mít s sebou ještě tuhle knihu, to by bylo naprosto dokonalé.

Verunka289
27.11.2023 5 z 5

Tak tento díl jsem totálně milovala! A to teda hlavně díky té krásné švýcarské atmosféře, hromadám sněhu, ohni v krbu, horké čokoládě, lyžování. Zima je prostě moje roční období.... Hlavní postavy mi byly taky moc sympatické. A moc se mi líbila ta pohoda v horské chatičce, kde se každý bavil s každým, všichni byli přátelští a vzájemně si pomáhali, takový ideální svět :)

Ála1968
25.11.2023 5 z 5

Skvělý romantický příběh. Děj byl nabitý zvraty a nádherný konec.Další z příběhů, který se opravdu povedl

Iris30
14.11.2023 5 z 5

Doporučuji s k ní vzít hodně velkou čokoládu, jinak, mně se moc líbila, je to taková oddechovka, se kterou se přenesete na hory a máte chuť si hned zalyžovat, jo a už se neskutečně těším na sníh, teď jen aby napadl.

vercza
07.11.2023 4 z 5

Krásně čtivá knížka. Trochu přeslazená, jako mléčná čokoláda. Ale bylo to přesně to, co jsem teď potřebovala. Kniha je tak hezky a citlivě napsaná, že mě vtáhla do děje a já tak svištěla na sjezdovkách ve Švýcarsku, aniž bych někdy stála na lyžích. Jindy jsem zase měla chuť autentických dortíků přímo na jazyku. Už se těším na další díly z této série.

kuttnerovka
06.11.2023 5 z 5

Opet perfektni oddechovka z krásného prostředí.

Verča91
01.11.2023 3 z 5

Tato kniha za mě byla slabší, přečetla jsem jí až do konce, ale bylo to takové místy utahané a o ničem

Le Chat
31.10.2023 5 z 5

Moje páté setkání s autorkou si opět vysloužilo plný počet hvězdiček. :-) Momentálně Chatu ve Švýcarsku řadím na dělené první místo spolu s Čajovnou v Tokiu. Už se těším na "výlet" do Irska a Mininu sestru Hannah!

pip11
25.10.2023 4 z 5

Příběh ze Švýcarska mě až tak moc nezaujal. Bylo to hezké, ale na mě až příliš moc jídla. Slabší čtyři hvězdy.

bekule
18.10.2023 5 z 5

Spíš než romantika je to milý pohodový příběh seznamující s životem a provozem na malé rodinné horské chatě se všemi problémy i radostmi. Autorčin styl mě hodně připomíná moji oblípenou Petru Hülsmann.

amanda99
15.10.2023 4 z 5

oddechovka....

taikatalvi
28.09.2023 3 z 5

No, fajn oddychovka ale táto opäť slabšia zo série. Počkám si kým sa v knižnici objaví Domček v Írsku, dovtedy si oddýchnem opäť s trošku kvalitnejšou literatúrou ;)

janasim
26.09.2023 4 z 5

Ač léto a vedro (možná právě proto), jsem zvolila příběh z horských sjezdovek. Autorku mám moc ráda. Nepochybuju o tom, že se mi každá její kniha bude líbit a ani u této to nebylo jiné. Nemůžu říct, že by se tento román zařadil mezi mé favority, ale i tak byl fajn a vzbudil můj zájem o Švýcarsko, jeho kuchyni a turistická zákoutí.

4xbabča
20.09.2023 5 z 5

Po dramatickém rozchodu s přítelem se Mina rozhodně k radikální změně a rozhodně se vypravit ke své kmotře do horské chaty ve Švýcarsku. Romantický příběh v krásném prostředí a na čistém alpském vzduchu je Minė hned lépe. Je to i díky kmotře Amelii a hostů, kteří ji dělají milou společnost a také dobrá horská strava a výborná čokoláda. Kniha, která se moc hezky čte, a přímo pohladí po duši.

aljoska83
17.09.2023 4 z 5

Na knihu jsem se těšila a nezklamala.

Nifgai
04.09.2023 3 z 5

Pro mě fajn rychlovka na dva večery. Bohužel musím říct,že mě zatím ze série oslovila nejméně. Asi moc čokolády.

milostné romány čokoláda Švýcarsko romantika sýry lyžování

Julie Caplin
anglická, 1970