Čajovna v Tokiu

Čajovna v Tokiu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465030/bmid_cajovna-v-tokiu-8ku-465030.png 4 1496 350

Popadněte cestovní pas a vydejte se do země mrakodrapů, tradičních chrámů, čajových rituálů a rozkvetlých sakur. Užijte si romantiku s šálkem lahodného čaje a nechte se unášet příběhem, který si vás získá od první stránky. Fiona je vášnivá fotografka, má cestovatelský blog a už dlouho se touží podívat do Japonska. Když vyhraje čtrnáctidenní cestu do Tokia, má pocit, že se jí splnil sen. Jenže na místě s hrůzou zjistí, že jejím průvodcem je muž, který jí před deseti lety zlomil srdce – přitažlivý a úspěšný fotograf Gabe. Čas strávený s Gabem je pro Fionu zpočátku za trest. Fotograf jí dává najevo, jak ho obtěžuje, že se jí musí věnovat. Tři generace místních žen ji ale přijmou mezi sebe a Fiona v jejich domě a rodinné čajovně nachází lásku a vřelost, která jí schází. Užívá si s nimi piknik pod sakurami, poznává pravý japonský čajový obřad. A právě díky nim se jí postupně vrací sebevědomí, které jí dávný incident pořádně pochroumal. Mezitím k sobě s Gabem při toulkách Tokiem pomalu nacházejí cestu a začíná to mezi nimi znovu jiskřit…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Cosmopolis

The Little Teashop in Tokyo , 2020

6Nikki6
6Nikki6
22.12.2023 5 z 5

Opět krásná kniha která byla jako pohlazení :)

Sumatrae
Sumatrae
10.12.2023 5 z 5

Nadherne popsane Japonsko, zvyklosti, priroda a cajovna Stejne jako u Hotylku na Islandu me vykresleni prostredi nadchlo, ze bych se tam nejradeji hned vydala Velice sympaticke snad vsechny postavy, prijemna oddechovka

Ála1968
Ála1968
24.11.2023 4 z 5

Krásný romantický příběh,ale oproti předchozím si myslím, že tomu něco chybělo.Trochu nějaká větší zápletka,je pravda, že tu bylo popsáno skvěle Japonsko, různé jeho zvláštnosti,zvyky a tradice i různé nejlepší pamětihodnosti,ale přesto tam chyběl nějaký náboj

Anniee
Anniee
19.11.2023 4 z 5

Klasická Caplinová. Feel good romantika co zahřeje na duši, okouzlující popisy Japonska, kupa skvělého jídla a happyend. Co víc si v tyhle pošmourný upršený dny přát.

Tamirai
Tamirai
16.11.2023 5 z 5

Vďaka tejto knihe a Fioniným fotkám by som do Japonska išla na výlet aj hneď. Čaj, pohoda, úžasné postavy, kultúra, príroda, romantika. Krásna kniha :)

Srdcovka, ako aj kniha Pláž v Chorvatsku.

Iris30
Iris30
05.11.2023 5 z 5

Mně se moc líbily popisy Japonska, nejen místa, ale i zvyky a tradice. Jinak je to oddechovka, kde čtenář dopředu ví, ze kniha bude mít šťastný konec a to od oddechovky očekávám.

petra1394
petra1394
24.10.2023 1 z 5

Já jsem to nedala. Skončila jsem na 50. straně :D

Le Chat
Le Chat
12.10.2023 5 z 5

Moje třetí kniha od Julie Caplinové - a zatím NEJLEPŠÍ! Určitě se k ní v budoucnu ráda vrátím. Uděluji 5 hvězdiček a už se těším na příští výlet. :-)

EliBla
EliBla
08.10.2023 4 z 5

Oddechová kniha se šťastným koncem a zajímavými popisy Japonska.

Ester59
Ester59
23.09.2023 1 z 5

(SPOILER) Cukrárna v Paříži má stejné téma, po 10 letech stejný chlap? Stejná zápletka- 1 pusa a pořád podlomené nohy ? Autorka snad píše podle šablony a mění jen okolí. Tentokrát odkládam. Škoda, těšila jsem se na popis Japonska. Ale není mi 18 a na pohádky už nevěřím.

pavpaz
pavpaz
10.09.2023 4 z 5

Taková pěkná romantická kniha, hezky se čte, dozvěděla sem se něco o Japonsku, to mě bavilo. Děj se dá očekávat.

Erinien
Erinien
02.09.2023 4 z 5

Julie Caplinová mě prostě umí nadchnout přesahem, který do svých knih vkládá. Asi po pěti letech jsem si uvařila zelený čaj a mám chuť pěstovat bonsaie a fotit.

Malinali
Malinali
28.08.2023 4 z 5

Trochu utahané, ale odpočinkové čtení ze známé série.

taikatalvi
taikatalvi
27.08.2023 4 z 5

Dejová linka fajn, oveľa lepšie ako Cukráreň v Paríži ktorá bola slabota. Knihu by som si užila viac, ale bohužiaľ kvôli rokom stráveným v japonskej firme ich vnímam inak ako sú opísaní v knihe a mám voči krajine averziu. Pre fanúšikov Japonska to ale musí byť veľmi príjemné čítanie :)

knizninadsenec
knizninadsenec
25.08.2023 4 z 5

Příběh se rozvíjel pomalu.

Líbilo se mi prostřednictvím hlavních postav poznávat trochu Tokio a i kulturu (a i jiná místa v Japonsku), tradice, něco o odívání a jeho částech či názvů, obydlí, jídle, filozofii,... Bavilo mě to číst a v duchu jako bych tam byla. Přála jsem si kimono také vyzkoušet, vidět místa, která navštívili a i ty nádherné fotografie, které jsem si mohla jen představovat.

Také se líbilo, jak byly hostitelky, kde Fiona bydlela, laskavé, trpělivé. Hodně se od nich naučila.

Ale samozřejmě v příběhu nejde jen o to. Musím říct, že Gabriel na mě opravdu působil, tak jak se píše v anotaci, jako kdyby ho Fiona obtěžovala. Ale jen ze začátku.

Fiona mi přišla jako fajn a zvídavá mladá slečna, která se vydala na cestu, někam kde nikdy nebyla a neznala to tam. Obdivuji každého, kdo se vydá daleko a sám.
Dozvíme se i o něco o jich minulosti formou vzpomínání. Pomalu se poznávají a až později je to takové více osobnější.

A co se týče lásky. Bylo to úžasné. Sice je to ze začátku zvláštní, nebudu prozrazovat proč, ale po uvědomění a vyjasnění, je to kouzelné. Najednou k sobě mají jiný přístup a láska kvete. Pak zase nějaké to nedorozumění typické asi pro romantické útěky. Četla jsem zatím jen dva díly.

Bylo to plné emocí, zvratů, smíchu, přátelství, lásky, laskavosti a překvapení.

Trochu mě mrzí, jak byla kniha utnuta. Já bych rozhodně byla ráda, kdyby to trochu pokračovalo.

Celkově to byl zajímavý příběh. I když pro mě zpočátku zajímavější vše okolo, kde fotila, zajímavosti,... a pak ti tam bylo najednou ta vášeň a já se do čtení zakousla, jak jsem byla zvědavá kam se dostanou. Ale rozhodně to bylo zajímavé a Gabe mě překvapil.

Kromě toho, že pro mě byla kniha ze začátku trochu nepoutavá, což asi tak mělo být. Takový pomalý rozjezd a sympatie či nesympatie byly i v Cukrárna v Paříži. Tak nemám co vytknout.

ChiaraDeLuca
ChiaraDeLuca
23.08.2023 4 z 5

Druhá kniha, kterou jsem přečetla od Julie Caplin a musím říct, že jsem nadšená. Líbila se mi mnohem více než Kavárna v Kodani. Příjemná oddychovka, co hezky se čte + jsem se dozvěděla něco o Japonsku a jeho kultuře. Díky knize vím, že musím nutně ochutnat tempuru. Ke konci mi příběh přišel až moc natahovaný, pár pasáží jsem prolétla, protože na můj vkus neobsahovaly nic podstatného, proto ubírám jednu hvězdu.
Obálka nádherná.

Safrika
Safrika
21.08.2023 4 z 5

Mooooc se mi to libilo, cetlo se perfektne, bylo to mnohdy i vtipne, pekne to plynulo, takze parada. Za me ano :)

loolee
loolee
15.08.2023 2 z 5

hledala jsem oddychové čtení mezi jinými žánry a natrefila jsem na tuto autorku. Vývoj knížky je předvídatelný, ale popis Japonska se mi líbil. Konečně jsem se podívala, jak vypadá Šibuji, když už jsem to neudělala u knížky Probudím se na Šibuji (která rozhodně stojí za přečtení).

aljoska83
aljoska83
07.08.2023 2 z 5

První kniha ze série, která mě vůbec nebavila a zasekla jsem se u ní na několik dní. Tak snad to byla výjimka.

Lucinka007
Lucinka007
05.08.2023 5 z 5

Opět další parádní kniha, po jejíž přečtení má člověk chuť odcestovat do dané země. Skvělý oddechový příběh, u kterého od začátku víte, jak bude probíhat, ale i tak se těšíte na každou další stránku. :-)