Pláž v Chorvatsku

Pláž v Chorvatsku https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445073/bmid_plaz-v-chorvatsku-2ue-445073.png 4 1494 332

Odplujte do krásného Chorvatska za letním sluncem, třpytivě tyrkysovým mořem a romantickým příběhem, který nedokážete odložit, dokud ho nedočtete! Maddie je milá a rozumná třicetiletá žena, ale má i svou bohémskou stránku: vystudovala dějiny umění a chtěla by se prosadit jako výtvarnice. Zatím neměla štěstí, je bez peněz, a tak přijme nabídku letní brigády: bude pracovat jako hosteska na luxusní jachtě v Chorvatsku, na které se plaví parta přátel z módní branže. Práci jí dohodila kamarádka Nina, jejíž bratr Nick je jedním z hostů na lodi. Pochází z úplně obyčejné farmářské rodiny, ale teď chodí s modelkou Tarou, se kterou se seznámil, když na jeho farmě probíhalo focení módy. Maddie se snaží obstát v roli hostesky a vyhovět zhýčkaným hostům, jenže arogantní Tara jí to moc neulehčuje. Mezi Nickem a Tarou to začíná pomalu skřípat, přece jen pocházejí každý z jiného světa. O Maddie se zajímá jeden z hostů, hezký a bohatý Simon, který oceňuje její výtvarný talent a plné křivky – myslí to ale upřímně? Zároveň si Maddie uvědomuje, že se jí čím dál tím víc líbí Nick…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Secret Cove in Croatia , 2019

dom.ini
25.07.2022 3 z 5

Pro mě byl toto zatím nejslabší díl a zachraňovalo ho jen to, že se odehrával v mnou velmi oblíbeném Chorvatsku. Destinaci, ve které se příběh odehrává umí autorka popsat prostě skvěle a atmosféra daného místa na vás úplně dýchne. Kámen úrazu v tomto díle pro mě byla samotná romantická linka. Nesedla mi vůbec žádná z postav, dokonce i Maddie a Nick, kteří tady měli představovat "běžné" lidi s nohama na zemi (ne zbohatlickou smetánku) mě hodně často rozčilovali. Maddie mi připadala skoro stejně povrchní, jako ostatní osazenstvo lodi a Nick na mě působil až neuvěřitelně naivně. Ale knížka jako celek se četla dobře, byla odpočinková a letní, takže přečtení nelituji. jen doufám, že další díly do kterých se pustím mi sednou zase trochu více. :)

Tesset
23.07.2022 4 z 5

Typický příběh ze série Romantických útěků. Podobný koncept jako u předchozích dílů. Hezké přiblížení Chorvatska. Po tolika dílech ale už vidím, že se vše stále dokola opakuje - příběh, postavy, konec, vždy se tam najdou jen samí milí lidé, kteří se dané holky ujmou. Občas ty dialogy hrozně umělé. Ale celkově jsem spokojená.

martinaandulka
23.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Pláž v Chorvatsku je nejlépe číst v létě a proto jsem si zopakovala knížku právě ted a stejně jako před 2lety.Za mě je to krásné odpočinkové čtení s vůní lásky,moře,ale i postav,který nemám ráda pro falešnost a snobství(Tara,Cory a Simone).

Iva2911
17.07.2022 4 z 5

Příjemná, čtivá, a asi s lehkostí psaná "letní" knížka. Oddychovka na dovolenou, s báječným přiblížením Chorvatska a jeho kultury...

simcat13
14.07.2022 4 z 5

Knížku jsem četla na pláži v Chorvatsku a je to jedním slovem pohoda. Nic náročného, dovíte se tam více o kultuře, odpočinete si u toho a hlavně je hlavní hrdinka sympatická.

Janík61
14.07.2022 3 z 5

Příjemné čtení na dovolenou pro ženy, oddychovka, která neurazí, doporučuji.

jajcak
13.07.2022 2 z 5

Další oddechovka, začala jsem ji číst jen kvůli tomu, že jsme se tam chystali letos na dovolenou a bylo to fajn. Některá popisovaná místa jsem kdysi navštívila, příjemná četba. Líbila se mi víc než vychválená Kavárna v Kodani.

Ketrin.TR
13.07.2022 5 z 5

Perfektní, pohodové letní čtení. Já si knížku tématicky zvolila ke čtení u moře a nemohla jsem udělat líp, bylo to suprově autentické. Během prvních pár stránek už vlastně víte, kam se děj bude ubírat a jak to celé dopadne, ale to nic nemění na tom, že si ho strašně užíváte a nemůžete se od knížky odtrhnout. Jediné, co mi tam trošku chybělo a co už bylo zmiňováno přede mnou, že jsem trošku čekala víc pohledů ze života na jachtě. Na to, že tam Maddie byla úplně poprvé, jí šlo všechno moc hladce a zlehka, aspoň s tím parkováním člunu v přístavu mohla být nějaká patálie :-)
Bylo to moje první setkání s touhle autorkou a už teď se těším na její další knihy, je dobře, že jich mám před sebou ještě tolik!

Sigurd_Lesandi
12.07.2022 3 z 5

Hned na začátku vám můžu říct, že pokud hledáte pohodové čtení do těchto horkých dnů, tak po Pláži v Chorvatsku určitě můžete sáhnout. Je to ryze pohodová kniha s dobrými postavami, z nichž si některé oblíbíte a jiné budete chtít hodit přes palubu. Autorka si opět vybrala zajímavé prostředí luxusní jachty, kterou obklopuje zhýčkaná smetánka, ale abych byl upřímný, tak právě tady to začalo trošku pokulhávat.
Kdybych Pláž porovnával s Hotýlkem na Islandu, tak se mi hotýlek líbil víc, protože kromě romantiky jako takové obsahoval i situace týkající se hotelu. Přijde mi, že autorka tu trošku zapomněla využít toho, že je Maddie hosteska na jachtě. Těšil jsem se, jak si bude muset chudá holka poradit s namyšlenými boháči a ano, do jisté míry vám toto kniha předá, ale čekal bych toho mnohem víc. Pro Maddie to bylo dle mého názoru až moc jednoduché a vše jí tak nějak spadlo do klína.
Ale jak jsem už zmínil na začátku, pokud chcete příjemný letní příběh, u kterého nebudete muset přemýšlet, je Pláž v Chorvatsku skvělá volba, ale pár věcí mi tu přišlo krapet nedotažených a kniha nevyužila celý potenciál. Mně osobně se Hotýlek na Islandu líbil více.

syky245
09.07.2022 5 z 5

Můj třetí romantický útěk. Ze začátku jsem měla smíšené pocity, ale nakonec je to zatím má nejoblíbenější ze série. A na léto úplně ideální.

Vivetkav
06.07.2022 3 z 5

Má druhá kniha autorky.. nu přiznám se, že jsem čekala víc.. jak o Chorvatsku tak od knihy.. ale jako letní oddychovka super

Noisette73
06.07.2022 3 z 5

Nejslabší romantický útěk, asi hlavně škoda prostředí na jachtě a přílišného dokazování, že hrdinové "na to mají" a rozhazují plnýma rukama peníze, které jsou jejich rodičů.
Vztahy zde byly povrchní a na mě to romanticky nezpůsobilo a to ani ta láska Maddie, která měla být asi happyendem. Taková nepovedená Popelka pro dospělé.
A Chorvatsko tentokrat nebylo moc vykresleno, což je škoda.

Ála1968
30.06.2022 4 z 5

Knihu jsem četla jako první z celé série.Opravdu mě mile překvapila.Doufám,že ostatní díly budou stejné.

Nika2191
29.06.2022 5 z 5

odpočinkový román na léto, doporučuji

_Knihomolka_
27.06.2022 3 z 5

Krásná letní oddychovka, při níž si člověk připadá, jako kdyby se ocital v Chorvatsku, byl přítomen po boku obou hlavních hrdinů, užíval si jedinečně vykreslenou přírodu a jedl místní speciality. Moje srdce vskutku plesá. Caplinová opět dokázala vytvořila tu, pro ní již typickou, pohodovou atmosféru, kdy člověk nemusí nad ničím extra přemýšlet, nechá se unášet plynoucím příběhem, vstřebává všechny ty úžasné pocity z knihy a vždy se k ní rád vrací. Tato nádherná kniha, včetně celé série, je vhodná pro každého, kdo má rád předvídatelné příběhy, miluje romantiku, cestování a je nadšencem do vaření nebo vášnivým jedlíkem :).

Evar88
25.06.2022 5 z 5

Perfektní prázdninové čtení! Jsem moc ráda, že jsem si ,,Pláž v Chorvatsku" nechala na léto, protože krásně vykresluje pohodovou atmosféru přímořské dovolené. Spolu s hlavními hrdiny jsem si vychutnávala šampaňské na luxusní jachtě, vydatné ranní snídaně, koupání v azurovém moři, procházky po klidných městěčkách i ruch tržiště, návštěvy taveren, sluníčko a vlahé letní večery. Chemie mezi hlavními hrdiny byla skvělá a napětí dobře vystupňované. Neustále jsem měla pocit, že se nacházím po jejich boku na překrásné letní dovolené. ,,Pláž v Chorvatsku" řadím spolu s ,,Kavárnou v Kodani" na první příčky romantických útěků od Julie Caplin. Jednoduše skvělé!

Tebby
19.06.2022 3 z 5

(SPOILER) Musím říct, že jsem poměrně zklamaná. Ze všech dílů, které jsem zatím četla, byl tento dle mého 2. nejslabší. Chemie mezi hlavními protagonisty mi přišla dost uměle navozená. A i zbytek děje byl poměrně přitažený za vlasy. Kniha je ale i přesto čtivá a autorka opět hezky dokázala popsat prostředí Chorvatska. 3*

Renike
17.06.2022 5 z 5

Ta kniha mi připomněla naši dovolenou na jachtě v Chorvatsku. Příběh byl docela fajn, Maddie mi připadala trochu naivní, ale horší byly ty dvě fifleny, které bych už hned na začátku vyhodila z jachty :) Už se těším na další dovolenou a na poslední vydanou knihu od autorky.

Bustedka
17.06.2022 3 z 5

Další romantický útěk, tentokrát z Chorvatska. Bylo to trochu jiné, ale lepší než ostatní díly, to nemohu říct.

Příběh nekomentuju, ten je v každé knížce stejný a dialogy slabší. Jediné co si užívám, je popis těch zemí. Ale protože Chorvatsko není zrovna moje vysněná destinace, tak mě to nějak neoslovilo. Navíc těch míst, o kterých jste se mohli dočíst, bylo v knize sakra málo.

Terrez93
16.06.2022 4 z 5

Super oddechovka, to jsem v tehle dobe potrebovala.