Pláž v Chorvatsku

Pláž v Chorvatsku https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445073/bmid_plaz-v-chorvatsku-2ue-445073.png 4 1501 332

Odplujte do krásného Chorvatska za letním sluncem, třpytivě tyrkysovým mořem a romantickým příběhem, který nedokážete odložit, dokud ho nedočtete! Maddie je milá a rozumná třicetiletá žena, ale má i svou bohémskou stránku: vystudovala dějiny umění a chtěla by se prosadit jako výtvarnice. Zatím neměla štěstí, je bez peněz, a tak přijme nabídku letní brigády: bude pracovat jako hosteska na luxusní jachtě v Chorvatsku, na které se plaví parta přátel z módní branže. Práci jí dohodila kamarádka Nina, jejíž bratr Nick je jedním z hostů na lodi. Pochází z úplně obyčejné farmářské rodiny, ale teď chodí s modelkou Tarou, se kterou se seznámil, když na jeho farmě probíhalo focení módy. Maddie se snaží obstát v roli hostesky a vyhovět zhýčkaným hostům, jenže arogantní Tara jí to moc neulehčuje. Mezi Nickem a Tarou to začíná pomalu skřípat, přece jen pocházejí každý z jiného světa. O Maddie se zajímá jeden z hostů, hezký a bohatý Simon, který oceňuje její výtvarný talent a plné křivky – myslí to ale upřímně? Zároveň si Maddie uvědomuje, že se jí čím dál tím víc líbí Nick…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Secret Cove in Croatia , 2019

zdenaR
21.01.2023 4 z 5

Lehké oddechové čtení, ideální na letní dovolenou, ale dá se číst i v zimě :-)))

anej
08.01.2023 5 z 5

Knihy od této autorky jsou sázka na jistotu. Je to vážně romantický útěk od reality, kdy víte, jak to celé dopadne a stejně se od knížky nemůžete odtrhnout a jako bonus většinou bezvadně popsané prostředí a místa. Knížka na jedno odpoledne/noc. V tomto případě se mi líbilo, že autorka začíná propojovat postavy mezi jednotlivými díly.

Knihochod
07.01.2023 4 z 5

Maddie je milá tridsiatnička s bohémskou stránkou osobnosti - vyštudovala dejiny umenia a túži tiež preraziť v umeleckom svete, čo sa jej doposiaľ veľmi nedarí a pretože potrebuje peniaze, vezme prácu ako hosteska na luxusnej jachte v Chorvátsku, ktorú si prenajala šestica priateľov pohybujúcich sa v bohatších vrstvách spoločnosti. A tu pre Maddie nastávajú značné trable - Tara jej strpčuje život, Simon sa ju snaží zviesť a jej vlastné srdce ju zrádza a vedie k Nickovi.

Keby som stále mala pätnásť rokov, kedy som naozaj hltala romány obrovskými dúškami bez ohľadu na to, aké veľké klišé boli, tak by vo mne teraz vládol povznášajúci pocit a táto knižka by sa zaradila medzi moje úplné favoritky.

Avšak aj napriek tomu, že už mám toto obdobie presýtené IBA románmi za sebou, príbeh sa mi veľmi páčil. Aj napriek tomu, že už hneď na začiatku viete, ako to dopadne, viete predvídať 99% dejových zvratov a občas máte pocit, že už ste niečo podobné niekde čítali. Je to jednoducho veľmi milý, ľahko a rýchlo sa čítajúci román plný leta. A na toto obdobie, kedy sa ja pozriem tak maximálne po krásach Česka a Slovenska, a vonku nie je zase tak úplne horúco, úplne ideálny!

Maddie ako hlavná hrdinka mi veľmi sadla povahovo, názorovo a podľa popisu asi aj troška výzorovo. Na druhej strane som mala chuť Taru úplne pretvoriť, pretože mi počas celého príbehu neskutočne liezla na city. A čo sa ostatných postáv týka, boli fajn. Nemám proti nim nič ale zase nie sú ničím neobyčajné a v každom inom romantickom príbehu minimálne jedna taká je.

No a nesmiem si odpustiť ani komentár k obálke knihy. Tá je jednoducho nádherná a keď ju vidím, hneď mám chuť ísť si kúpiť ďalšie knižky z tejto série, pretože si myslím, že pohromade musia vyzerať naozaj dokonalo.

Každopádne, po ďalších knihách od tejto autorky časom určite siahnem, pretože píše dobre a človek, čo má aspoň trošku rád takú trošku klišé romantiku sa určite nudiť nebude. Takže za mňa táto knižka áno. Najmä, pokiaľ si chcete troška oddýchnuť po nejakom ťažkom a zložitom príbehu.

KateTheBlogger
25.12.2022 4 z 5

Knížka vás okamžitě přenese do slunného Chorvatska a do příběhu se zcela ponoříte. Romantické útěky zkrátka naprosto dokonale plní svůj účel. Přestože jsou v knize opravdu nesnesitelné, rozmazlené a protivné postavy, k příběhu vlastně patří a bez nich by to nebylo ono.

lucky4ever
05.12.2022 2 z 5

Vlastně kromě popisu prostředí ani nevím, jestli se tam něco dělo. Nechápu Nickovo chování na konci příběhu. Myslím, že takto by se žádný chlap nezachoval, kdyby nepotřeboval jen zvýšit drama a závěr se vyřešil taky tak nějak sám. Zatím asi nejslabší knížka.

Iva095
29.11.2022 4 z 5

Čtvrtá kniha ze série Romantických útěků nás zavede do Chorvatska na jachtu kterou si mohou dovolit jen bohatí lidé. Maddie je milá, sympatická holka s nízkým sebevědomím a Nick zase chudák, kterého si omotala okolo prstu modelka Tara, která byla na pár facek. Knížka se četla pěkně, ale některé části mi vadili. Právě ty kde se objevovala Tara se svojí kamarádkou Cory obě byli na pěst a pak ještě vlezlí Simon u kterého se mi zdálo, že nezná slovo ne. Krásný popis Chorvatska. Milá knížka s jasným koncem.

Karoll_ina
28.11.2022 3 z 5

krásný popis Chorvatska, člověk jakoby tam byl. Jinak klasický román s dobrým koncem.

Péťa86
24.11.2022 5 z 5

Ach… Sice opět člověk může knihu psát, ale pohlazení po duši. Představivost u mě běžela na plné obrázky, díky krásným místům, kde se příběh odehrával :-)

_Lucie_97
18.11.2022 4 z 5

Další knížka v pořadí od Julie Caplin, která vás zahřeje u srdíčka a během pár stránek vás přenese na cílovou destinaci knížky. Miluju celou tuto sérii a tato knížka mě velmi potěšila. Četla jsem jí na podzim, ale povedlo se jí mě skvěle dostat do letní nálady - což hodně cením! Zároveň mě příběh bavil, postavy měli příjemný rozvoj a celkově knižku hodnotím velmi kladně. Ale musím zmínit i to, že mi občas příběh přišel až trochu přetažený za vlasy a maličko zbytečně přehnaný. Celou romantiku jsem hlavním postavám věřila, ale posledních 100 stran bylo nějak moc rychlých a vše šlo ráz na ráz - zvlášť, když celá plavba trvala max 2 týdny. Každopádně knížku mohu doporučit ️

Prela
16.11.2022 4 z 5

U čtení této knihy jsem se bavila možná nejvíc. Popisy chorvatských městeček a malých uliček byly úžasné. Postavy taky nebyly špatné, i když jsem si občas přišla jak v béčkovém odpoledním filmu od Rosamunde Pilcher.
Nicméně příběh měl nějakou svoji dynamiku, vztah hlavní hrdinky se mi četl velmi dobře, není co vytknout.
Celá série si na nic nehraje a občas někam romanticky utéct není vůbec od věci.

knihovniceS
12.11.2022 3 z 5

Pláž v Chorvatsku
Přečteno, ale s vypětím sil. Příběh Maddie, mladé výtvarnice, která si chtěla přivydělat na jachtě jako hosteska. V první polovině knihy jsem měla chuť tento příběh opustit nedočtený, ale přemohla jsem ve chvíli, kdy byl kousek právě napínavý (Maddie byla „vržena“ přes palubu) , ale dál to byla zase nuda a vztek na postavy. Rozmazlené modelky Tara a Cora mě vytáčely. Tentokrát dávám jen 3 hvězdy.

Niu
08.11.2022 5 z 5

U knih Julie Caplin v téhle sérii mívám celkem problém. Strašně se mi líbí obálky :o) Ale u zatím mnou přečtených knih byla vždy super první půlka knihy. Potom se něco zvrtne a je to až moc kostrbaté, nesmyslné a přeslazené, najednou nelogické pochody. Ale tady až tak moc ne. Můžu prohlásit, že mně se zatím tento díl líbil nejvíce. Přitom jsem si na začátku při seznámení s Tarou řekla "a safra, tak to asi nepůjde, já tu holku mám chuť zabít". Nebyla jsem sama :o) Tady se mi líbilo snad všechno, až na ty křivé charaktery, které byly natolik dobře popsány, až mě to rozčílilo. Možná jsem potřebovala kus romantiky a ten pocit zamilovanosti, protože ano, tady jsem to fakt cítila. Jsem ráda, že sexuální scény nebyly jako v Pekárně (alá padesát odstínů). Četlo se to pěkně a ve výsledku každý dostal, co si přál nebo zasloužil. Já se těším s poklesem teplot na Hotýlek na Islandu a věřím, že i příště napíšu pozitivní hodnocení.

strana394
31.10.2022 3 z 5

Kdybych ji nečetla na pláži v Chorvatsku ( :D) pravděpodobně bych ji vůbec nedočetla. Bylo to milé, oddechové, letní čtení ale vím, že podruhé už se ke knížce určitě nevrátím. Polovina postav mě drásala nervy a celkově chování určitých postav bylo přímo na ránu.

havrmoni
22.10.2022 4 z 5

Jsem ráda, že jsem dala autorce ještě šanci. Opět sice takové spíše cukrkandlové, ale už to mělo trochu toho ,,něco" co mě chybělo v příbězích této série. Mělo to větší šmrnc a spád. Tak uvidíme jak to bude dál. Je to taková opravdu odpočinková četba - útěky od všedních dnů.

Lucinka007
15.10.2022 5 z 5

Knížku jsem začala číst právě na pláži v Chorvatsku a o to víc jsem byla vtažena do děje :-).
Člověk má hned chuť pronajmout si loď a obeplout tamní ostrovy :-D. Za mě další skvělá knížka od autorky :-)

TerezkaMoz
11.10.2022

Do čtení této knížky jsem se nutila. Přivedla mě k ní nemoc, kdy jsem neměla možnost si koupit či vypůjčit žádnou novou knížku a doma bylo vše přečteno. O to větší jsem měla radost z příběhu. Po Cukrárně v Paříži, která byla za mě zklamáním, byla tato kniha pohlazením na duši a moc mě bavila. Vtipná, nevtíravá a potěší kde jaké srdíčko. Maddie jsem si oblíbila již v Cukrárně, natož v tomto díle a Nick, zlatíčko, kterého mi bylo místy dost líto.

MarceD.
10.10.2022 2 z 5

Oddychovka, u které se tak pěkně vzpomíná na dovolenou. Jak už se tu v předchozích recenzích psalo, tak je otravné opakování slov, což mi ale přijde jako bolest zatím u všeho, co jsem od Caplin četla.

podko_lenka
12.09.2022 2 z 5

Čtvrtá knížka od autorky a odkládám na neurčito. Krom Hotýlku na Islandu nemůžu její hrdinky vystát. Vždy jim vtiskne určitý povahový rys, který mě vytáčí. Škoda, jinak jsou knížky pěkně čtivé.

klara.franta
06.09.2022 5 z 5

První kniha od této autorky, strašně dobře se mi četla. Možná jsem ovlivněná předchozími knižními nezdary, které jsem v poslední době četla, ale tohle mě bavilo. Letní pohodovka na oddych jak vyšitá.

HadleysHope
03.09.2022 5 z 5

Slyšíte to šumění moře, no nevzrušuje vás to? Mě tohle strašně baví. Moc u toho nepřemýšlím a užívám si romantický výlet.