Pláž v Chorvatsku ekniha

Odplujte do krásného Chorvatska za letním sluncem, třpytivě tyrkysovým mořem a romantickým příběhem, který nedokážete odložit, dokud ho nedočtete! Maddie je milá a rozumná třicetiletá žena, ale má i svou bohémskou stránku: vystudovala dějiny umění a chtěla by se prosadit jako výtvarnice. Zatím neměla štěstí, je bez peněz, a tak přijme nabídku letní brigády: bude pracovat jako hosteska na luxusní jachtě v Chorvatsku, na které se plaví parta přátel z módní branže. Práci jí dohodila kamarádka Nina, jejíž bratr Nick je jedním z hostů na lodi. Pochází z úplně obyčejné farmářské rodiny, ale teď chodí s modelkou Tarou, se kterou se seznámil, když na jeho farmě probíhalo focení módy. Maddie se snaží obstát v roli hostesky a vyhovět zhýčkaným hostům, jenže arogantní Tara jí to moc neulehčuje. Mezi Nickem a Tarou to začíná pomalu skřípat, přece jen pocházejí každý z jiného světa. O Maddie se zajímá jeden z hostů, hezký a bohatý Simon, který oceňuje její výtvarný talent a plné křivky – myslí to ale upřímně? Zároveň si Maddie uvědomuje, že se jí čím dál tím víc líbí Nick…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445073/plaz-v-chorvatsku-zQl-445073.png 4.3279

Romantické útěky 5.

Vydáno (ekniha), Cosmopolis

The Secret Cove in Croatia, 2019

Kniha Pláž v Chorvatsku

Ninaj24
včera

Poslednou knihou zo série únikov som sa prebojovávala. Asi som mala jednotlivé knihy prekladať inými pretože už som nehltala stránky, ako napr. Hotýlek alebo Kavárnu /tie sú naozaj top!/, príbeh ma ničím nezaujal, ani príjemné prostredie Chorvátska ma nijako neočarilo, nie som totižto plážový typ :-D No keby sa mám rozhodnúť ešte raz, určite by som si kúpila všetky knihy :-D Mám rada tieto série uzavreté, či už sú také či onaké.

Rosana

Opět skvělá oddychová knížka. Moc jsem fandila Maddie a Nickovi a už se těším na Hotýlek na Islandu. Zbožňuji knihy této autorky. Krásně se čtou a mají skvělé obálky.

Acnaj

Tak tato kniha ze série se k četla nejhůř. Nejprve jsem se nemohla začíst a potom mi to přišlo až preslazene a lehce předvídatelné...

Evaho73

Je za mňou aj posledný romantický útek a mňa trochu opantala nostalgia, lebo to bola zároveň aj posledná kniha zo série.
Atmosféra bola úžasná a zase som virtuálne cestovala po Chorvátsku, kde som si popri čítaní googlovala všetky spomínané chorvatské mestá, pláže alebo kúlturné pamiatky. Určite je Chorvátsko prvá destinácia z pätice opísaných, ktorú sa chystám navštíviť.
V tomto príbehu mi však nesadla dejová zápletka, ktorá na mňa pôsobila dosť monotónne.
Celkovo sériu Romantické úteky hodnotím veľmi pozitívne, kde u mňa bola top hneď prvá kniha Kaviareň v Kodani.

iveta0549

Tento díl je fajn. Na rozdíl od předešlých je tam i vyprávění z pohledu Nicka a to se mi líbí. Maddie se mi líbila, i proto, že zvládla pracovat pro takové otravné a povrchní lidi.

kristyna3919

Tato knížka se mi od autorky líbila mnohem víc. Rozjezd byl pozvolný, knížka se četla s lehkostí a konečně jsem se dočkala hezkého romantického příběhu :D :) Popis Chorvatska a pláží byl skvělý, opravdu jsem se "přenesla" na jednu z nich. Milé, letní odpočinkové čtení :)

Adris

Pláž v Chorvatsku je 5. dílem (podle původního vydavate Harper Collins) ze série Romantické útěky. Oproti ostatním dílům, jsou v tomto občas "průstřihy" z pohledu mužského hlavního hrdiny, a také je zde více nesympatických, záporných postav a celebrit (to není to samé! :)). Kniha má pomalejší rozjezd a je více popisná, akčně slabší. Ani vtip a špičkování zde zrovna v extra míře nebylo. Navíc mi u všech hlavních hrdinek chybí jakási agresivita ve vlastním zájmu (ubránit aktivně svou čest). Jsou příliš submisivní a milé, až naivní. Kniha se v originále jmenuje The Secret cove in Croatia , což by měla být v překladu Tajná nebo skrytá zátoka v Chorvatsku. Má to i svůj význam, který po přečtení zjistíte. Nevím, proč máme v ČR prostě jen Pláž. Jinak se jedná o pěkné počtení, zvlášť tedy v létě:).

Nesouhlasím s komentářem podemnou, že knihy můžete číst v jakém chcete pořadí. Jelikož se příběhy prolínají, můžete si docela jistě vyspoilerovat předchozí díly.

akšuram37
30.12.2020

Čtvrtá kniha od Julie Caplin a už se těším na hotýlek. Víte, co se mi nejvíce líbí? Knihy můžete číst v jakém pořadí chcete, i přesto, že se prolínají. Kavárna v Kodani (hlavní hrdinka se kamarádí s novinářkou), Pekárna v Brooklynu (hlavní hrdinka je novinářka z Kavárny v Kodani). Cukrárna v Paříži (nový příběh) a teď Pláž v Chorvatsku (hlavní hrdinka Maddie byla ve vedlejší roli v Cukrárně). Když jsem knihu začala číst, vůbec jsem si to neuvědomila a pak jak byla scéna v kuchyni, tak říkám, to už jsem někde četla, jak se neustále rodina špičkuje (kde jen to mohlo být) a pak hlavní hrdina Nick se dívá na příspěvek své sestry Niny a na její éclairky (a v tu chvíli mi to došlo, Maddie je ta malířka z Cukrárny :D). To se mi v těch knihách moc líbí.
Opět vyzdvihnu popis místa, který Julie Caplin vážně umí a popis jednotlivých situací a pocitů hrdinů. Možná je to klišé, ale každý příběh má prostě něco, čím vás zaujme a vy se od knih nemůžete odtrhnout.

V Maddie jsem se našla a ztotožnila jsem se s ní, taky si nevěřím, jsem silnější. Maddie taky nemá sebevědomí. Nevěří mužům....

Za mě vážně top kniha :) Ale věřím, že by se četla lépe vážně na pláži v Chorvastku.

PS: Myslíte, že ta pláž Tajna vážně existuje?