Pekárna v Brooklynu

Pekárna v Brooklynu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407349/bmid_pekarna-v-brooklynu-guV-407349.jpg 4 1968 451

Romantický a vtipný příběh o cestě do Brooklynu, lahodných dortících, lásce i přátelství. Vydejte se na výlet do města, které nikdy nespí, a nechte se okouzlit! Sophie doufá, že ji její přítel James už brzy požádá o ruku. Jenomže všechno dopadne jinak a Sophie se rozhodne přijmout stáž v americkém časopise. Odjezd do New Yorku je pro ni spíš útěk než životní příležitost. Naplno se vrhne do práce a nemyslí na nic jiného. A už vůbec ne na lásku. Ubytuje se nad maličkou pekárnou sympatické Belly, která peče ty nejúžasnější dortíky v celém Brooklynu. Spřátelí se a Sophie začne volný čas trávit v její pekárně a pomáhá jí s pečením sladkostí i svatebních dortů. Jenže Bella má bratrance Todda, obletovaného, šarmantního a naprosto neodolatelného. Má jen jednu chybu – odmítá jakýkoliv vážný vztah. Jenže ten nehledá ani Sophie, takže jejich přátelství zdánlivě nestojí nic v cestě… Další romantický příběh od Julie Caplinové, autorky oblíbené Kavárny v Kodani, vás tentokrát vezme na výlet do životem kypícího New Yorku a přesvědčí vás, že z útěku se může vyklubat dobrodružství a že lásku někdy najdeme, až když ji hledat přestaneme.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Cosmopolis

The Little Brooklyn Bakery , 2018

LenkaPet
16.02.2023 5 z 5

Knížka je moc hezká, je to taková ta pravá hezká romantika.

attila1
16.02.2023 4 z 5

Druhý díl ze série Romantické útěky byl zase fajn. Pohodové,romantické čtení.

dani.mertova
11.02.2023 4 z 5

Příjemná oddechovka. Škoda toho konce, přišel mi až moc uspěchaný a velmi krátký.

kolacky
08.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Hodně se mi od začátku líbil Wes, fandila jsem mu a vyšlo to. Že to vyjde i Sophii a Toddovi, nebylo vůbec pochyb :-).
Co mě fascinovalo, jak děvčata dokázala nazdobit takové hromady dortíků, za pár hodin a dokonale...

niki-chan
03.02.2023 3 z 5

Slabší než první díl. Prostředí Brooklynu bylo hezky popsáno, rozvoj Belly a její pekárny taktéž. U Sophie se mi téměř vůbec nepodařilo pomyslet si něco pozitivního...

zdenaR
30.01.2023 4 z 5

Oddychová knížka, která se čte sama.

Sarah11
27.01.2023 4 z 5

Stejně jako Kodaň, ani New York rozhodně nepatří mezi místa, která bych toužila navštívit (New York mě přímo odpuzuje), ale jestli něco autorka umí perfektně, tak je to přenést na vás atmosféru daného místa a možná vás donutit se na něj podívat trochu jinýma očima.
Ten zvrat na začátku byl docela drsný, vůbec jsem nečekala, že autorka hlavní hrdince až tak naloží, ale myslím, že se s tím poprala výborně. Celkově mě tady postavy bavily ještě o dost víc než v Kavárně v Kodani. Sophie je skvělá hlavní hrdinka, je zábavná, sebevědomá, ví, co chce, ale zároveň se nepovyšuje nad ostatní a není sebestředná. A Todd... Už dlouho jsem nečetla knihu, kde by to mezi ústřední dvojicí tak jiskřilo a naprosto to miluju. Bavilo mě, jak se škádlili, trochu kamarádi, trochu milenci, ale zároveň se uměli navzájem podržet, když bylo nejhůř.
Maličko mě štvalo typické "nejsem pro tebe dost dobrej", i když mu stokrát řekne, že chce jen jeho, ale jinak se Pekárna v Brooklynu zatím zařadila na první místo v mém žebříčku oblíbenosti knih od Julie Caplin.

veriszv
27.01.2023 4 z 5

Vadí mi, že od první kapitoly vím jak to dopadne?
Ne.
Vadí mi, že jsou všechny knihy jak přes kopírák?
Ne.
Miluju tu atmosféru pohody, klidu, dobrýho jídla a milejch lidí, díky kterým se v cizím městě vždy hlavní hrdinka cítí jako doma?
No to víte, že jo.
Čím víc knih jsem od Julie Caplin přečetla, tím víc si uvědomuju, že moje nejoblíbenější postavy jsou vždycky ty, co dělají to milé a laskavé pozadí všech ztracených, čerstvě rozejitých a ve městě i v životě ztracených hrdinek.
A proto mám ty knihy ráda. Nejen, že to na mě dýchne atmosféru místa, ale především mi ty knihy připomenou, že i když to tak někdy nevypadá, laskaví lidé jsou všude na světě.

PeťulaV.
21.01.2023 4 z 5

Další milá odpočinková knížka od mé oblíbené autorky. Miluji knížky Julie Caplin už jen pro ten pocit klidu a radosti, co ve mně vždycky vyvolají. Přečetla jsem už čtyři knížky z této série, Kavárnu v Kodani, Pláž v Chorvatsku, Hotýlek na Islandu a teď tuhle. Byla hezká, ale alespoň za mě z těch čtyř nejslabší. Poprvé nemám chuť sbalit si ten kufr a New York poznat osobně a právě to se mi na těch jejích knihách pokaždé líbilo absolutně nejvíc. Tady bylo víc té romantiky, ale míň toho cestovatelského poznávání, což mi trochu chybělo. Konec je opravdu najednou strašně uspěchaný a v té fázi vztahu, v jaké zrovna byli, mi přišel nereálný. Nic to ale nemění na tom, že se Julii tahle série opravdu povedla, jen mě ty ostatní díly u toho srdíčka zahřály o dost víc. Jinak zase láska, romantika, přátelství, spousta dobrot a jako vždycky šťastný konec :o)

Hanjimka
19.01.2023 4 z 5

Romantika, ale dobrá romantika. Na dlouhé, hnusné zimní počasí je to ideál.

Verunka289
19.01.2023 5 z 5

Krásné čtení do vlaku! Nic náročného, u čeho by se člověk musel pekelně soustředit na děj nebo na velké množství postav. Todda, Sophie i Bellu jsem si vážně zamilovala a dokázala jsem nasávat tu atmosféru Brooklynu, i když jsem tam nikdy nebyla. Samozřejmě kniha všechno naprosto idealizuje a v reálném životě ani ten největší optimista nemá vše tak zalité sluncem, ale můžeme o tom alespoň snít :) Za mě o něco lepší než Kavárna v Kodani, postavy mi byly sympatičtější.

LucySmile
18.01.2023 5 z 5

Krásné oddychové čtení, lepší než první kniha ze série. Hned bych do New Yorku jela!

munka
16.01.2023 5 z 5

Za mňa príjemné oddychové čítanie. Rozprávka pre romantické duše, okorenená množstvom koláčikov, tort a dobrého jedla. Teším sa na Paríž.

lucky4ever
12.01.2023 3 z 5

Super oddechovka. Neurazí, ale také nic výjimečného. Jen ten konec už na mě byl trochu moc.

Karola050716
12.01.2023 3 z 5

Takové milé, příjemné čtení se spoustou jídla a krásnými popisy prostředí. Není to kniha, ke které bych utíkala v každé volné minutě, protože prostě musím rychle číst dál a dál, ale po dočtení mám pocit, jako bych v tom New Yorku fakt byla.

bee88maja
05.01.2023 4 z 5

Bylo mi doporučeno, že bych měla krom krváků zvolit i jinou literaturu. Tak jsem zkusila červenou knihovnu. O této autorce většina pěje chválu, tak jsem to zkusila a... Už vím, proč tuto literaturu běžně nečtu, jelikož je to tak nereálné, že se Vám zasteskne, proč to tak v životě nechodí. Musím však uznat, že erotické scény stály za to a příběh ze světa jídla a dokonalých bytostí byl sympatickým zpestřením zimních večerů. aaaa dala bych si dort !!! :D

DeniseMarini
03.01.2023 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Ze začátku jsem měla problém se začíst, ale pak už jsem jí nemohla odložit. Rozhodně to není žádný "velký" příběh, ale s tím vždy u této autorky počítám a v zimě mi toto "lehké" čtení naprosto vyhovuje :-).

Amneris
02.01.2023 5 z 5

Na další díl ze série Romantické útěky jsem se moc těšila. Tentokrát jsem se hned začetla, popravdě jsem si Sophii z Kavárny v Kodani už moc nepamatovala, o to víc jsem byla na její příběh zvědavá. Ze dne na den se po rozchodu s přítelem ocitla v New Yorku, kde se seznámila s milou majitelkou kavárny Bellou a jejím bratrancem Toddem, který je shodou okolností jejím kolegou ve firmě, kde je na půlroční stáži. Kniha rychle utíkala, až mi bylo líto, že je konec. Knihy od Julie Caplin prostě mají svoje kouzlo a jsou skvělým prostředkem k zapomenutí na běžné starosti :-)

mimi55
31.12.2022 5 z 5

Lepší než Kavárna v Kodani.

terezak016
29.12.2022 4 z 5

Já se neřadím k těm, kteří touží po Americe. Nikdy mě nijak extra nelákalo se tam podívat, a maximálně spíš po přírodních úkazech, než po městech. Ale Julie Caplin to změnila! Teda jako pořád bych raději na Island nebo do Dánska, ale Brooklyn mě dostatečně mile překvapil.
Sophie mi byla sympatická už v předchozím díle, a bylo skvělé s ní prožít tento příběhem. To, co se jí tedy stane na začátku knihy jsem opravdu nečekala - docela fakt drsný začátek. Ale jasně, pak už to známe, že ano. Sophie teda měla zajímavé přivítání v práci, ale vlastně nejvíc ji zase pomohlo nově nabyté přátelství v rámci pekárny. Jídlo se tady objevovalo v několika rovinách a místech, a tím to celé bylo takové zajímavější.
Co mě trochu a nebyla jsem s tím úplně spokojená, byl závěr příběhu. Je opravdu velice pohádkový, ale jak kdyby mu chyběl ještě malinkatý kousíček.