Pekárna v Brooklynu

Pekárna v Brooklynu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407349/bmid_pekarna-v-brooklynu-guV-407349.jpg 4 1973 452

Romantický a vtipný příběh o cestě do Brooklynu, lahodných dortících, lásce i přátelství. Vydejte se na výlet do města, které nikdy nespí, a nechte se okouzlit! Sophie doufá, že ji její přítel James už brzy požádá o ruku. Jenomže všechno dopadne jinak a Sophie se rozhodne přijmout stáž v americkém časopise. Odjezd do New Yorku je pro ni spíš útěk než životní příležitost. Naplno se vrhne do práce a nemyslí na nic jiného. A už vůbec ne na lásku. Ubytuje se nad maličkou pekárnou sympatické Belly, která peče ty nejúžasnější dortíky v celém Brooklynu. Spřátelí se a Sophie začne volný čas trávit v její pekárně a pomáhá jí s pečením sladkostí i svatebních dortů. Jenže Bella má bratrance Todda, obletovaného, šarmantního a naprosto neodolatelného. Má jen jednu chybu – odmítá jakýkoliv vážný vztah. Jenže ten nehledá ani Sophie, takže jejich přátelství zdánlivě nestojí nic v cestě… Další romantický příběh od Julie Caplinové, autorky oblíbené Kavárny v Kodani, vás tentokrát vezme na výlet do životem kypícího New Yorku a přesvědčí vás, že z útěku se může vyklubat dobrodružství a že lásku někdy najdeme, až když ji hledat přestaneme.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Brooklyn Bakery , 2018

Sansli
08.05.2023 2 z 5

Tentokrát musím přiznat, že jsem byla skutečně zklamaná. Čekala jsem další skvělý zážitek (samozřejmě předvídatelný) ale... knihu jsem začala číst, jenže v polovině jsem ji odložila asi na dva měsíce, abych se k ní pak vrátila ovšem ne s tím pocitem "musíš ten krásný příběh dočíst", ale spíše s úkolem něco dokončit. Říkala jsem si "už jsi za půlkou, přece to teď nezabalíš!"
Hlavní hrdinku Sophii jsem upřímně moc nechápala, Todd mi lezl příšerně na nervy, a vlastně nebýt těch vedlejších postaviček okolo pekárny, asi bych to zabalila znovu a tentokrát nadobro.
Z New Yorku člověk pozná hlavně restaurace, jako kdyby tam nic jiného zajímavého nebylo a k tomu ten konec. Jako jo, byl pěkný, ale opravdu musel být tak rychlý?
Možná je tohle dobrá romantická oddechovka, ale pokud si chce člověk během příběhu i zároveň užít atmosféru New Yorku, nestačí to.

katka.oo
23.04.2023 4 z 5

Příjemné romantické oddechové čtení, tuto sérii začínám mít hodně ráda, milý příběh, budu se těšit na Cukrárnu v Paříži.

Tamirai
15.04.2023 4 z 5

Milé, sladké a mne sa aj tento príbeh od autorky páčil :)

Veňa2
08.04.2023 2 z 5

Nejslabsi kniha od autorkyzbytecne dlouhe a hodne predvidatelny dej. U Kavarny v Kodani a Cukrarny v Parizi se mi moc libil popis mesta, v tehle knize me to moc nenadchlo.

vevu.
31.03.2023 4 z 5

Možná předvídatelný děj, ale to nevadí, je to prostě romantický příběh. :) Je to příjemná oddechovka, která ale není napsaná hloupě. Autorka velmi dobře líčí daná místa, kde se děj odehrává, což beru jako plus, máte pocit, že tam jste. Nechyběla ani trocha vtipu. Pokud potřebujete "vypnout", sáhněte po některém romantickém útěku.

amanda99
28.03.2023 4 z 5

skvělá oddechovka

AnDyB
26.03.2023 4 z 5

Tento díl se mi líbil více než první. Je to opravdu jednoduchá jednohubka a velmi předvídatelná ale příjemné se čte. Libi se mi cestování s popisováni místa od autorky to ji moc jde :)

locin
15.03.2023 5 z 5

Toto byla moje první kniha z této série. A musím říct, že toto je přesně co po celém dni člověk potřebuje... Odpojit se od negativních věcí a zahltit se cestováním a romantikou..

Autorka píše velmi hezky a čtivě a děj vás nenechá jen tak odejít... Možná předvídatelný děj, ale o to víc si chci přečíst další z nich... Protože je to jistota na pozitivní a příjemný večer :o)

emilieselden
10.03.2023 3 z 5

Moje čtvrtá kniha z této série. Čtu hlavně kvůli cestování. Jinak je to pořád stejné. Nebaví mě, že už od první stránky víte, jak se to bude vyvíjet a jak to dopadne.

MatBla
09.03.2023 5 z 5

Tohle byla moje první ze série romantických útěků, a jsem nadšená.
Bylo to vtipné, krásné, mělo to fakt šmrnc.
Ten konec byl úžasný, přečetla jsem ho třikrát dokola.
Prostě krása, těším se na další příběhy.

VeronikaZe
08.03.2023 5 z 5

Takto tohle je zatím moje nejoblíbenější kniha od autorky. Kniha mě dočista pohltila a přečetla jsem ji 2x za sebou, naprosto jsem tím příběhem byla unešená.
Takového chlapa a život by si přála snad každá romantická duše.. bylo to vtipné, dojemné, odvážné, romantické a i trošku erotické.
Po přečtení knihy jsem asi upadla lehce do deprese musím říct :D Protože takový příběh, to bylo prostě něco. Opravdu jsem si knihu zamilovala a už teď se těším, až si jí přečtu znova.

Iris30
07.03.2023 5 z 5

Další romantické čtení, které prostě potěší. Tedy aspoň mě.

Tentokrát nás autorka zavede do Brooklynu, kde to opět bude vonět a píšu narovinu, nečíst večer, tak si opravdu jdu něco ke čtení upéct. Vždy jsem měla chuťové buňky naprosto rozhozené :))))) v dobrém slova smyslu.

Krásné jsou tam popsány i výlety, čtenář si připadá, jak kdyby je sám absolvoval.

Já nemám co dodat, přes romantiku utíkám od starostí a su za to ráda, líbí se mi tenhle styl psaní, i když vím, jak to celé dopadne.

Přesto si přeci jen dovolím výtku nakonec, na mne byl moc úspěchaný, přidala bych pár stránek, nebo možná i další kapitolu.

mcabr
03.03.2023

Pěkné, oddychovka, dobře se četlo.

Ticiana
01.03.2023 5 z 5

Skvela oddychovka plna pozitivnich lidi. Sophie, Bella a Todd... no nejvic se mi libil Todd i kdyz nekdy byl na presdrzku. Romanticke a fakt me to bavilo.

Market = )
28.02.2023 4 z 5

Prima čtení. Můj dojem, že je to trochu nevyužitý potenciál nicméně pořád trvá, tentokrát mi trochu přišlo, jako by měla autorka celý příběh do detailu promyšlený, ale různé drobnosti nám neříkala :-D. Jako že něco rozjede poznámkou (něco mimo hlavní dějovou linku), ale pak už se k tomu nevrátí. Možná měla původní verze knihy 600 stran (to by mi vůbec nevadilo :-D) a pak seškrtávala a seškrtávala a sem tam něco nám tím pádem chybí :-). Ale těším se na další.

Lujda8752
27.02.2023 5 z 5

Zase nádherné čtení :-) Příběh Sophie byl napínavý až do konce. Tohle se prostě čte jedním dechem, nenechá vás to v klidu. Na tomhle příběhu se mi nejvíc líbilo, že Sophie otevřela oči a přestala se bát být tím kým doopravdy je a šla si za tím co chtěla získat. Opět všem doporučuji :-)

nikola6615
24.02.2023 4 z 5

Je to příjemná oddychovka, nejprve jsem asi po padesáti stránkách nemohla dobrat toho, proč se knížky paní spisovatelky staly takovým bestsellerem, ale postupem času jsem pochopila. Člověk se při jejich čtení cítí fajn, uvolněně, autorka to umí s atmosférou. Knížka jedna z těch, která sedne širší cílové skupině, ale určitě bych ji neoznačila za brak. Ne všechno, co je psané lehkým stylem, musí být automaticky méně kvalitní. Je to fajn čtení.

Safrika
24.02.2023 3 z 5

Slabsi nez prvni dil, chvilkama takove zdlouhave, ale jinak to bylo fajn a libilo se mi to. Chybelo mi tam vice vzruseni.

terinkha
23.02.2023 4 z 5

06/2023
Nechcete moc přemýšlet? Užít si hezký příběh, milý lidi, romantiku, happy end? Nečekáte vrchol prózy, hluboký myšlenky a konec s velkým zamyšlením?
Jděte do Julie, podle mě kterýkoliv. Tohle je pro všechny, kdo milují New York
Jako oddychovka naprosto super. Dostala jsem přesně to, co jsem čekala.

Bramborak81
19.02.2023 4 z 5

Potřebovala jsem něco odpočinkového, a to Pekárna v Brooklynu splnila na jedničku. Je to ideální "nedělňák", kdy předem víme, jak to celé dopadne, ale vůbec to ničemu nevadí. S radostí jsem otáčela stránku za stránkou a usmívala se, že je to tak, jak je.