Pekárna v Brooklynu

Pekárna v Brooklynu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407349/bmid_pekarna-v-brooklynu-guV-407349.jpg 4 1972 452

Romantický a vtipný příběh o cestě do Brooklynu, lahodných dortících, lásce i přátelství. Vydejte se na výlet do města, které nikdy nespí, a nechte se okouzlit! Sophie doufá, že ji její přítel James už brzy požádá o ruku. Jenomže všechno dopadne jinak a Sophie se rozhodne přijmout stáž v americkém časopise. Odjezd do New Yorku je pro ni spíš útěk než životní příležitost. Naplno se vrhne do práce a nemyslí na nic jiného. A už vůbec ne na lásku. Ubytuje se nad maličkou pekárnou sympatické Belly, která peče ty nejúžasnější dortíky v celém Brooklynu. Spřátelí se a Sophie začne volný čas trávit v její pekárně a pomáhá jí s pečením sladkostí i svatebních dortů. Jenže Bella má bratrance Todda, obletovaného, šarmantního a naprosto neodolatelného. Má jen jednu chybu – odmítá jakýkoliv vážný vztah. Jenže ten nehledá ani Sophie, takže jejich přátelství zdánlivě nestojí nic v cestě… Další romantický příběh od Julie Caplinové, autorky oblíbené Kavárny v Kodani, vás tentokrát vezme na výlet do životem kypícího New Yorku a přesvědčí vás, že z útěku se může vyklubat dobrodružství a že lásku někdy najdeme, až když ji hledat přestaneme.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Brooklyn Bakery , 2018

TercaHoney
20.04.2024 5 z 5

Po Kavárně v Kodani jsem si udělala obrázek, jak nejspíše bude tato kniha vypadat. Stejně jako u první knihy, jsem se na začátku musela spíše přemlouvat, ale jakmile se děj rozjel, nemohla jsem se od něj odtrhnout. Nádherné popsání známých míst pro toto město, kdy vám přijde, že tam skutečně jste. Nejvíce se mi líbil popis děje na pláži, kdy jsem cítila, jako bych tam skutečně byla. Kdo má načtené tyto romantické příběhy jako já, tak mi dá zapravdu, že závěr knihy nebyl žádným překvapením a již od jistého e-mailu se dalo odhadnout, jak příběh skončí, ale to vůbec ničemu nevadí.

EliBla
18.04.2024 5 z 5

Klasický romantický příběh, od kterého se nemůžete odtrhnout, i když víte, jak vše dopadne. Kniha se mi líbila více než Čajovna v Tokiu.

ještěrka38
11.04.2024 4 z 5

Klasická slaďárna, ale nakonec se mi to líbilo víc než Kavárna v Kodani. Ale od začátku víte, kdo se do koho zamiluje a jak to skončí.

VerronikaH
07.04.2024 5 z 5

Tak tohle byl pro mě zatím nejlepší díl. Nevím, jestli za to můžou moje rozbouřené hormony, ale tolik emocí ve mě žádná z předchozích knih od autorky nevyvolala. Už dlouho se mi nestalo, že bych hltala stránku za stránkou a nedokázala se od knihy odtrhnout. A dokonce mě konec dojal až k slzám. Poprvé mi byli oba protagonisté opravdu sympatičtí a žádná postava mi tu vyloženě nevadila. Jednoduše naprosto kouzelné.

regulax
04.04.2024 2 z 5

Typická harlekýnka. Beru to jako přemostění do Brooklynu a na Manhattan :-)

Lucinka007
30.03.2024 4 z 5

Jako vždy se mi knížka z tenhle série moc líbila :-). Jen ten konec byl trošku rychle "rozuzlen" a ukončen.

LuckaDea
16.03.2024 5 z 5

Tak tato kniha patří v této sérii k těm pro mě pětihvězdičkovým. Příběh mě moc bavil a líbily se mi různorodé povahy postav. Vývoj vztahu byl postupný a v průběhu děje nechyběly ani vtipnější části. Opět nezklamal ani popis prostředí, tradic a jídla. Prostě skvělý oddechový romantický příběh.

Peťula91
12.03.2024 5 z 5

Moc hezký a úsměvný příběh, tentokrát zasazen do New Yorku.
Sladké dortíky, romantická linka, odpočinek a poznávání dané země. To je přesně to, co od autorky očekávám a co je pro ni tak typické. :-) Určitě doporučuji. :-)

Neluš
11.03.2024 4 z 5

Je to pořád dokola, ale to jsou přece ty romantické útěky ! :)

Petass
12.02.2024 3 z 5

Stále stejná šablona, ale tenhle díl mě bavil. Příjemný oddech. Bohužel mě autorka s každou další knihou rozčiluje víc a víc drobnými zbytečnými nesmysly, odkazy na značky a opakováním popisů. Když jsem četla, znovu, že Toddova matka vypadá příliš mladě na to, aby byl její syn, dokonce jsem chvíli hledala, jestli nejsem omylem o pár stran zpět... je to hrozná škoda, tyhle prkotiny sráží jinak fajn příběh dolů. V českém překladu mi vadilo přeložení cupcake jako "dortík". K vodě, nebo ke krbu stačí.

vladimir5170
07.02.2024 3 z 5

Sladké zákusky. Sladký příběh. Sladká hrdinka. Sladký hrdina. Ale dočetl jsem. To bylo tak sladký, jako když si dáte do ranní kávy - málo kafe do cukru.

Vendy1993
07.02.2024 5 z 5

To byl tak neuvěřitelně milý a sladký příběh. Celou dobu jsem se jen usmívala a moc jsem si přála aby to dopadlo přesně tak jak to nakonec dopadlo.

kaca1530
05.02.2024 3 z 5

Za mě tentokrát bohužel slabší než předchozí knížka ze série. Člověk samozřejmě nemůže čekat nějakou velkou hloubku, ale ten nepravděpodobný konec už na mě byl asi moc. Krásná obálka jako vždy. Pokračovat v sérii stejně budu.

leny.wood
03.02.2024 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší z romantických útěků, které jsem četla. Pozvolný rozjezd a oťukávání se, láska přišla postupně, až to nevyhnutelně vedlo k extra sladkému konci. A tak to prostě muselo být, když jde o pekárnu. Vůni kafe a pečení zbožňuju, nejspíš proto jsem si tenhle díl tolik oblíbila (a taky díky fajn postavám, to je jasný).

Satan-démon
01.02.2024 3 z 5

Kniha není špatná, ale čekala jsem něco víc. Víckrát se k ní vracet nebudu. Pokud ale sháníte něco na léto nebo k moři na dovolenou, myslím, že tohle bude super.

Didi15
25.01.2024 5 z 5

Konec až přesladký , ale beru to tak, že to k romantickým útěkům prostě patří :)

malýčtenář
21.01.2024 3 z 5

Opět zdlouhavý začátek, už jsem chtěla knihu odložit, ale když se v New Yorku objevil neodolatelný Todd, musela jsem dočíst tento přeslazený román. Uvidíme co bude další díl. Váhám, jestli raději nesáhnu po jiné knížce.

Sabča817
31.12.2023 5 z 5

Přeslazená pohodová romnťárna... Dávám 4,5 * !

peeetta
31.12.2023 4 z 5

Odpočinková četba. Sophie je vyslána na výměnný pobyt do NY. Bydlí u pekařky Belly a pomáhá jí.

Gabriela_K
28.12.2023 5 z 5

Hlavní hrdinkou je tentokrát Sophie, která se objevila v Kavárně v Kodani. A tak trochu bych řekla, že její příběh zůstal otevřený, protože jsme nevěděli co se s ní na konci stalo a některé otázky zůstaly nezodpovězené.

Budu se v recenzi opakovat jako u předešlé knihy: Byl to krásný romantický příběh s trochou vtipu, tipů na zajímavá místa a výborným jídlem.
Vřele doporučuji a těším se až se vrhnu na další díl.