Pekárna v Brooklynu

Pekárna v Brooklynu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407349/bmid_pekarna-v-brooklynu-guV-407349.jpg 4 1945 446

Romantický a vtipný příběh o cestě do Brooklynu, lahodných dortících, lásce i přátelství. Vydejte se na výlet do města, které nikdy nespí, a nechte se okouzlit! Sophie doufá, že ji její přítel James už brzy požádá o ruku. Jenomže všechno dopadne jinak a Sophie se rozhodne přijmout stáž v americkém časopise. Odjezd do New Yorku je pro ni spíš útěk než životní příležitost. Naplno se vrhne do práce a nemyslí na nic jiného. A už vůbec ne na lásku. Ubytuje se nad maličkou pekárnou sympatické Belly, která peče ty nejúžasnější dortíky v celém Brooklynu. Spřátelí se a Sophie začne volný čas trávit v její pekárně a pomáhá jí s pečením sladkostí i svatebních dortů. Jenže Bella má bratrance Todda, obletovaného, šarmantního a naprosto neodolatelného. Má jen jednu chybu – odmítá jakýkoliv vážný vztah. Jenže ten nehledá ani Sophie, takže jejich přátelství zdánlivě nestojí nic v cestě… Další romantický příběh od Julie Caplinové, autorky oblíbené Kavárny v Kodani, vás tentokrát vezme na výlet do životem kypícího New Yorku a přesvědčí vás, že z útěku se může vyklubat dobrodružství a že lásku někdy najdeme, až když ji hledat přestaneme.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Cosmopolis

The Little Brooklyn Bakery , 2018

LuckaDea
LuckaDea
16.03.2024 5 z 5

Tak tato kniha patří v této sérii k těm pro mě pětihvězdičkovým. Příběh mě moc bavil a líbily se mi různorodé povahy postav. Vývoj vztahu byl postupný a v průběhu děje nechyběly ani vtipnější části. Opět nezklamal ani popis prostředí, tradic a jídla. Prostě skvělý oddechový romantický příběh.

Peťula91
Peťula91
12.03.2024 5 z 5

Moc hezký a úsměvný příběh, tentokrát zasazen do New Yorku.
Sladké dortíky, romantická linka, odpočinek a poznávání dané země. To je přesně to, co od autorky očekávám a co je pro ni tak typické. :-) Určitě doporučuji. :-)

Neluš
Neluš
11.03.2024 4 z 5

Je to pořád dokola, ale to jsou přece ty romantické útěky ! :)

Petass
Petass
12.02.2024 3 z 5

Stále stejná šablona, ale tenhle díl mě bavil. Příjemný oddech. Bohužel mě autorka s každou další knihou rozčiluje víc a víc drobnými zbytečnými nesmysly, odkazy na značky a opakováním popisů. Když jsem četla, znovu, že Toddova matka vypadá příliš mladě na to, aby byl její syn, dokonce jsem chvíli hledala, jestli nejsem omylem o pár stran zpět... je to hrozná škoda, tyhle prkotiny sráží jinak fajn příběh dolů. V českém překladu mi vadilo přeložení cupcake jako "dortík". K vodě, nebo ke krbu stačí.

vladimir5170
vladimir5170
07.02.2024 3 z 5

Sladké zákusky. Sladký příběh. Sladká hrdinka. Sladký hrdina. Ale dočetl jsem. To bylo tak sladký, jako když si dáte do ranní kávy - málo kafe do cukru.

Vendy1993
Vendy1993
07.02.2024 5 z 5

To byl tak neuvěřitelně milý a sladký příběh. Celou dobu jsem se jen usmívala a moc jsem si přála aby to dopadlo přesně tak jak to nakonec dopadlo.

kaca1530
kaca1530
05.02.2024 3 z 5

Za mě tentokrát bohužel slabší než předchozí knížka ze série. Člověk samozřejmě nemůže čekat nějakou velkou hloubku, ale ten nepravděpodobný konec už na mě byl asi moc. Krásná obálka jako vždy. Pokračovat v sérii stejně budu.

leny.wood
leny.wood
03.02.2024 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší z romantických útěků, které jsem četla. Pozvolný rozjezd a oťukávání se, láska přišla postupně, až to nevyhnutelně vedlo k extra sladkému konci. A tak to prostě muselo být, když jde o pekárnu. Vůni kafe a pečení zbožňuju, nejspíš proto jsem si tenhle díl tolik oblíbila (a taky díky fajn postavám, to je jasný).

Satan-démon
Satan-démon
01.02.2024 3 z 5

Kniha není špatná, ale čekala jsem něco víc. Víckrát se k ní vracet nebudu. Pokud ale sháníte něco na léto nebo k moři na dovolenou, myslím, že tohle bude super.

Didi15
Didi15
25.01.2024 5 z 5

Konec až přesladký , ale beru to tak, že to k romantickým útěkům prostě patří :)

malýčtenář
malýčtenář
21.01.2024 3 z 5

Opět zdlouhavý začátek, už jsem chtěla knihu odložit, ale když se v New Yorku objevil neodolatelný Todd, musela jsem dočíst tento přeslazený román. Uvidíme co bude další díl. Váhám, jestli raději nesáhnu po jiné knížce.

Sabča817
Sabča817
31.12.2023 5 z 5

Přeslazená pohodová romnťárna... Dávám 4,5 * !

peeetta
peeetta
31.12.2023 4 z 5

Odpočinková četba. Sophie je vyslána na výměnný pobyt do NY. Bydlí u pekařky Belly a pomáhá jí.

Gabriela_K
Gabriela_K
28.12.2023 5 z 5

Hlavní hrdinkou je tentokrát Sophie, která se objevila v Kavárně v Kodani. A tak trochu bych řekla, že její příběh zůstal otevřený, protože jsme nevěděli co se s ní na konci stalo a některé otázky zůstaly nezodpovězené.

Budu se v recenzi opakovat jako u předešlé knihy: Byl to krásný romantický příběh s trochou vtipu, tipů na zajímavá místa a výborným jídlem.
Vřele doporučuji a těším se až se vrhnu na další díl.

Le Chat
Le Chat
28.11.2023 5 z 5

Moje osmá kniha od Julie Caplin si opět vysloužila plný počet hvězdiček. :-) Opravdu milá pohádka pro dospělé se sympatickou hlavní dvojicí. Už se těším na výlet do Chorvatska!

PetikLozik
PetikLozik
27.11.2023 3 z 5

(SPOILER) Konec byl až moc přeslazený a dost přitažený za vlasy.

Monika_cz
Monika_cz
27.11.2023 5 z 5

Knihu jsem četla s velkou pauzou,ale nebyl to vůbec žádný problém. Stačilo se podívat na poslední slova a hned byl člověk zase v obraze. Kniha se čte sama, je to lehké, romantické čtení plné jídla a cestování. Příjemné postavy a prostředí. Děj s očekávaným, i když trochu překvapujícím, koncem. Nádherné dorty a další dobroty, takže nedoporučuji číst na noc, budete na to mít chuť až do rána.

Fiddis
Fiddis
27.11.2023 3 z 5

Asi každé čtenářce je jasné, jak to nakonec celé dopadne, ale prostě si to člověk občas potřebuje dopřát :-))
Ačkoliv to není něco, co bych zrovna hltala, jsem celkem zvědavá na další knihu ze série. Tak zas někdy příště.

A ten nápad s názvy knih z této série se mi velmi líbí.

klara.franta
klara.franta
26.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Klasická oddechová romantika od Julie Caplin. Postavy jsou sympatické, místo pěkně popsané, jen pozor - chcete pořád jíst něco sladkého, možná i začít péct! Od začátku člověk tuší, jak to asi celé dopadne, ale konec knihy byl na mě dějově trochu překombinovaný a to u mě vyvolalo pocit nereálnosti. Vlastně nejen konec, postava Todda je dost k neuvěření - krasavec, který nechce žádný vážný vztah, v podstatě o tom nechce ani slyšet a pak zkrat? No nevím, za tohle jedna hvězda dolů. Jinak můžu knihu určitě doporučit, super oddechovka jako každá kniha od Julie Caplin.

mina_harker
mina_harker
21.11.2023 3 z 5

Příjemné počtení pro romantické duše.