Kavárna v Kodani

Kavárna v Kodani https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400221/bmid_kavarna-v-kodani-d6p-400221.png 4 3134 806

Z otravného výletu do Kodaně se vyklube cesta, která všem zúčastněným změní život úplně v duchu dánského životního stylu hygge. Někdy prostě stačí jen zpomalit a rozhlédnout se kolem sebe. Dát si kávu. Popovídat si s ostatními. Třeba pak zjistíte, že to, za čím se ženete, vám štěstí nepřinese.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Little Café in Copenhagen , 2018

SoňaF
08.06.2023 4 z 5

Velmi příjemné čtení. Popis Kodaně úplně vyzývá strávit tam dovolenou a přivézt si domů kousek hygge :) Romantika, intriky, nová přátelství a krásně popsaná architektura = recept na skvělou knihu.

Knihomura
04.06.2023 3 z 5

Romantická oddychovka s dobrým koncem.

MishRarach
04.06.2023 5 z 5

Tahle kniha si mě neskutečně získala a probudila ve mně touhu se do Dánska vypravit a na vlastní kůži to hygge zažít.

Hobitka
31.05.2023 5 z 5

Čekala jsem pěknou romantiku, ozvláštněnou pobytem v Kodani. S tím, že autorka se opírá o zážitky z vlastních cest, především o ty gastronomické.
A to jsem opravdu dostala!
Té romantiky jsem tedy čekala trochu víc, ale jelikož mě k Romantickým útěkům nalákala především ta cestovatelská část, rozhodně si nestěžuju :)
Bylo to moc pěkné nahlédnutí pod pokličku hygge, při kterém se mi nejednou sbíhaly sliny.
Těším se na pokračování :)

odel
24.05.2023 4 z 5

Super oddechovka. :)
Posloucháno jako audiokniha.

marwinmh
24.05.2023 4 z 5

Tuhle knižní sérii mám moc ráda. Vždy jde o příjemné čtení z tak krásného prostředí, že máte chuť sbalit si kufry a vyrazit na cesty.
Objevování nových míst a kultury, sympatické postavy, zrod přátelství a nové lásky, samozřejmě zvraty, aby to nebylo vše zalité sluncem a nakonec happy end.
Příjemná a pohodová kniha.

knizni.taurus
22.05.2023 5 z 5

Tuhle knihu jsem si vybrala (přiznávám se) převážně kvůli obálky, protože podle mě je dokonalá. Vyzařuje z ní klid, pohoda a útulnost. Navíc anotace toho o knize moc neřekne, jen nastíní, kde se příběh bude odehrávat a čemu je tam věnována pozornost, a to tedy samotnému hygge a dánskému způsobu života.

Tahle kniha se určitě řadí k těm, u kterých budete při čtení dobře naladění. A taky zde najdete spoustu tipů, co navštívit v Kodani a u čtení budete mít chuť Dánsko hned navštívit.

Celý příběh je oddechový, vtipný, milý a romantický, a i když tušíte (pokud si v tomhle žánru holdujete stejně jako já) jak to skončí, tak vás bude bavit samotný příběh.

Postavy jsou velmi sympatické a velmi mě bavily přestřelky mezi Kate a vzteklou liškou :)). A i když je tahle kniha doprovázena spoustou klišé romantických knih, tak mě příběh moc bavil.

Jo! A určitě doporučuji si na tuhle knížku udělat čas. Fakt! Uvařte si kávu, čaj nebo třeba horkou čokoládu, zabalte se doma do deky a jen se začtěte do téhle hrozně milé knížky. Já se určitě pustím i do dalších dílů téhle série.

zuzca.h
10.05.2023 3 z 5

Lehká oddechovka. Děj předvídatelný, ale příjemný, četlo se to prakticky samo. Po přečtení mě láká navštívit Kodaň.

Nikkiproch
03.05.2023 2 z 5

Tohle nebyl můj šálek kávy. Naivní a předvídatelná romanťárna, jako film na Hallmarku. Ale neříkám, že špatná, je to takové milé oddechové čtení, ale pro jiné čtenáře/ky.

tlllk
01.05.2023 3 z 5

Po knihe som siahol hlavne kvôli výzve, zohnal som si audio ale po prvých minútach mi prišla tak prediktívna, že som sa až do konca pohyboval niekde medzi 2,5-2,8 násobku rýchlosti (bežne som na 1,35) a aj tak mala polka mozgu voľno. Bolo to milé a naivné ale v tom všetkom bola jednoduchá pravda, ktorá stojí za zamyslenie.

Mišmiš
30.04.2023 4 z 5

Za mě dokonalá romantická oddechovka :-) Moc se mi líbila a určitě si přečtu i další knihy od této autorky.

PájaHája
29.04.2023 4 z 5

Další skvela romantická oddechovka

GaleW
27.04.2023 5 z 5

Zatím jsem četla 4 romantické útěky, Švýcarsko, Chorvatsko, Paříž a Kodaň. A za mě je Kodaň rozhodně a úplně bez řečí nejlepší. Doporučuji. Jen bych teď do té Kodaně nějak potřebovala zajet :-)

Aivlis
25.04.2023 2 z 5

Tentokrát pojdem v hodnotení trošku proti prúdu. Bavila ma Pekárna, Hrad i Domek, ale do Kavárny som sa zaboha nemohla začítať. Nejak mi to celé nerezalo, tak som odkladala a prekladala detektívkami, aby som sa mohla vrátiť do Kavárny odpočinúť si. Knihu som dočítala so sebazaprením, nejak mi hlavná hrdinka nesadla, ani Ben. Pripadali mi ako prerastené deti. Ale aby som iba nekritizovala, tak sa mi páčilo pojatie hygge, to ma fakt bavilo a pohladilo po duši. Rozhodne si prečítam aj ďalšie autorkine knihy, keď budem potrebovať odpočinkovú literatúru.

Janniska
23.04.2023 5 z 5

Musim uznat že to mělo všechno co má takový počteníčko pro holky mít.
Okamžitě jsem dostala chuť na kafe,skořicovýho šneka,cestování a sex.
Nechybělo tam ani žili šťastně až do smrti.
Prostě to,co každá knihoholka občas potřebuje.

kalamity14jane
19.04.2023 5 z 5

Pěkně se četlo.

Andrea81
16.04.2023 4 z 5

Takové pěkné pohlazení po duši. Úplně jsem se v té Kodani ocitla s nimi.

Tamirai
15.04.2023 5 z 5

Milé, vtipné a také cestovateľsko-romantické pohladenie po duši.

Lidska_ctecka
15.04.2023 4 z 5

Krásná oddechovka. Romantické knihy většinou nečteme kvůli dějovým zvratům, takže jsem nebyla překvapená, že se většina věcí dala odhadnout předem. Hlavní postavy mi byly sympatické a nedokážu spočítat, kolikrát se mi při čtení sbíhaly sliny. Někdy mi popisné části přišli moc zdlouhavé. Na druhou stranu autorka nádherně popsala prostředí a kniha je psaná krásným jazykem.

KnihoSny
14.04.2023 5 z 5

U této knihy jsem si řekla že ji skůsím abych pochopila co na tom lidi mají :P a už jim úplně rozumím a určitě se ještě nějakou knihu od Caplin přečtu :) Bena jsem si zamilovala a Kate byla fakt skvela:P