Kavárna v Kodani

Kavárna v Kodani https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393227/bmid_kavarna-v-kodani-3Cq-393227.jpg 4 3132 804

Vtipný příběh o lásce, štěstí a cestování, který vás chytne od první stránky! Popadněte teplou deku, hrnek horké čokolády a začtěte se… Úspěšná manažerka Kate má přesně takový život, jaký si vysnila. Pracuje pro jednu z nejlepších PR agentur v rušném Londýně, je úspěšná, okouzlující a její přítel je tak… skvělý. Dokud jí tento skvělý přítel neukradne nápady, díky nimž je povýšen místo ní. Kate by ráda všem dokázala, že není tak mladá a nezkušená, jak si všichni myslí. Získat jako nového klienta velkého prodejce dánských bytových doplňků a nábytku je její šance. Protože práce je pro ni vším. Proto musí absolvovat cestu do Kodaně. Co se zprvu zdá jako otravný PR výlet pro hrstku ještě otravnějších novinářů, jehož jediným účelem je získání zakázky pro Kate, se nakonec změní v cestu, která všem účastníkům změní životy. Během poznávání krás Kodaně a dánského přístupu k životu poznávají novináři i Kate sami sebe. A nakonec se ukáže, že všichni získali mnohem víc než jen námět na články nebo pracovní příležitost.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Cosmopolis

The Little Café in Copenhagen , 2018

Kacka999
09.09.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani.... na romantické knížky jsem velmi vybíravá a ne vždy, vlastně skoro vůbec nejsem s obsahem spokojená. Ale tahle? Dlouho jsem se rozmýšlela, zda zkusím od této autorky některý titul... Obálka je nádherná. Takže obsah musí být skvostný také no ne? A opravdu byl. Jsem velice nadšená. Krásný romantický příběh bez přihlouplé erotiky. Těsím se na další knížku od této autorky. Doporučuji všema deseti:)

Erinien
02.09.2023 4 z 5

Lehce zklamaná, protože jsem o Kavárně četla tolik skvělých výkřiků a recenzí. Tipla bych že je to tím, že ji spousta lidí četla jako první a autorka umí okouzlit svým stylem. Já jako první četla Pekárnu a tak pro mě bude první asi navždycky ona. Samozřejmě po přečtení Kavárny hygguju dům, protože jsem zase nadšená z náhledu na další kulturu a její pojetí života. Kávu nemám chuť si uvařit. Co se romantické linky týká, je dobrá až nadprůměrná ale tolik mě za srdce nechytla.

Honey0105
02.09.2023 4 z 5

Rozhodla jsem se, že už nemůžu poslouchat drsného Chrise Cartera na nočních, protože pak nezvládám chodit sama do sklepa do skladů. Po dlouhém váhání jsem si tedy pořídila právě tuto audioknihu. Oslovilo mě hodnocení celé série a říkala jsem si, že by mohlo jít o příjemnou oddechovku na moje noční lítání po hotelu. A opravdu to tak bylo. Na mě až někdy trochu pomalé tempo a několik hluchých míst, ale jinak se mi kniha líbila. Velmi se mi líbil popis všech dánských dobrot a vykreslování životního stylu hygge. Dýchala z toho na mě pohoda. Věřím tomu, že se v budoucnu k autorce vrátím.

Petra1323
31.08.2023 4 z 5

"Vítejte v útulné kavárně, kde to voní skořicí, horkou čokoládou a láskou."
Majitelka kavárny Eva ještě k tomu PINK MOLéCULE 090.09 dánské provenience ZarkoPerfume.
A jak voní Pink Molécule 090.09? Voní jako ovoce a bobule, bublající šampaňské a suchá mořská sůl. Voní jako šumivé růžové šampaňské s meruňkovou příchutí, které je pak přelité šlehačkou. Je cítit šumivost bublinek šampaňského. Tato vůně je sladká a navzdory mahagonu a akordu z černého dřeva jí to tak zůstává po celou dobu. Dřevo časem vyhladí vůni a ta se stává teplejší a útulnější. Tak asi tak musí vonět to tajemné dánské hygge. Do toho svítí lampy Poul Henningsen nebo Arne Jakobsen, povalujete se na pohovce Hans Wegner v šatech od Vera Wang a zabalení do měkké deky z Illums Bolighus v interiéru od Alvar Aalto.
A v tom se odehrává celá sladká romantika knihy. Tentokrát se na sebe jen 12x zakřenili, jedno malé nedorozumění, mnoho drobných lehce řešitelných příhod, jedna velká muchlovačka, jedno velké nedorozumění, jedno velké udobření a pak už jen šťastný konec - svatby, děti a tak.

"Plaše jsem se na něj podívala. "Docela ráda bych se tam vrátila."
Na rtech se mu zavlnil úsměv: "Co, chceš si zopakovat jízdu na Démonu?"
Polilo mě horko. Věděla jsem, že oba myslíme na ten krátký polibek."

Kniha se mi líbila, paní Julie ví jak na to. Člověk jí věří, že se to někdy někde mohlo takto stát. Popisy reálií jako vždy skvělé, a nejen obrazy města a krajiny, ale i chutě a vůně. Jste tam, i s hlavními hrdiny, a máte chuť hned vyrazit na cesty.

Tipy na vonné svíčky k této knize:
Milkhouse Candle Co. Sticky Buns (Skořicové šneky)
Kringle Candle Hot Chocolate (Horká čokoláda)
WoodWick HearthWick Cashmere (Kašmír)
Kringle Candle Cashmere & Cocoa (Kašmír a kakao)

PREBURDA
31.08.2023 odpad!

Knihu jsem četla na doporučení. Kdybych ji měla hodnotit jedním rázným slovem Ostraváka, větší ...... , ale napíšu, slušněji řečeno , větší "slátaninu" jsem dlouho nečetla. Nevím na jakou věkovou skupinu čtenářů je kniha cílená, ale za mě asi na dnešní mladou generaci, která má dnešní mobilní techniku doslova přirostlou k ruce a v knize je to hodně znát a hodně se to opakuje. Jako by to psal nějaký nevybouřený adolescent a prostřednictvím autorčina jména vydáno. Romantický příběh a cestopisný průvodce prostřednictvím osob příběhu v Kodaní? No, to tak v náznacích. A styl hygee, který tam šli "načichat" to jen namátkově. Ovšem co mě dostalo snad nejvíce a opravdu jsem byla v rozpacích, jak může autor napsat do knihy takový nesmysl......... událost na lodi a s ním spojené zranění .............. nikdo najednou nepoužije mobil k zavolání zdravotní pomoci, kapitán neví jak ošetřit, ani lékárnička na lodi není, vůbec je nenapadne plout ke břehu, až potom se vzpamatuje hlavní aktérka a přikládá papírové kapesníčky. .......... no neskutečné
Na knize je, akorát, lákavý pěkný jednoduchý obal a to i na ostatních vydaných v sérií. Kniha poputuje co nejdříve do knihobudky, nebo jí nechám schválně zapomenutou třeba v čekárně u lékaře. Knihy s pohlazením pro duši, které jsou s romantickým nádechem a hlavně po celou dobu rozvíjejícím se příběhem jsou např. Jana Eyrová nebo nedávno přečtená Vinice v Provence. Ale ne tento děs !!

papeha
29.08.2023 4 z 5

Pohodový příběh pro odpočinkové čtení. Příjemné prostředí Dánska, na druhé straně ukázka vztahů ve firmě, kde všichni touží po povýšení a penězích. Samotný příběh poměrně jednoduchý a předvídatelný.

terinkha
28.08.2023 5 z 5

Nenáročný milý čtení.
Kodaň mám na wishlistu, pochopitelně jsou všichni krásný a nejlepší, formát knihy jako přes kopírák s tunou dalších, ale já si tenhle typ knihy čas od času ráda přečtu. S ohledem na to, že jsem byla s dítětem v nemocnici, tak tohle bylo přesně to, co jsem na odreagování potřebovala.
90%, milé to bylo velmi.

4xbabča
28.08.2023 5 z 5

Moc pěkné odpočinkové čtení, přímo pohlazení po duši. Kniha, kde je romantika, přátelství, láska a hlavně cestování, tentokrát do Dánska. Seznámit se s dánským životním stylem hygge bylo opravdu zajímavé a určitě už věřím, že v Dánsku se opravdu dobře žije.

alabra
27.08.2023 3 z 5

Letní prázdninový poslech audioknihy, kdo neočekává vysokou úroveň literatury, není zklamán. Těšila jsem se na představení Kodaně, což se částečně stalo, pokus zachytit životní styl Hygge byl příliš plochý, stejně jako hrdinové knihy, zavánělo to červenou knihovnou, další knihy ze série už číst nebudu.

Luna5000
24.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Opět brilantně zpracovaný příběh, zasazený tentokrát do Dánska. Nikdy by mě nenapadlo, že se mi Dánsko a jejich životní styl tolik zalíbí. Nejraději bych tam měla dům. Příběh byl krásný, čtivý, ale ta země, ta mě okouzlila. Není divu, že jsou Dánové považováni za jedny z nejšťastnějších lidí na světě. Životní styl Hygge za povšimnutí určitě stojí. Jinak co mě velmi překvapilo byla intimní scéna mezi Kate a Benem. Já jsem tedy zvyklá, že jak se blíží scéna kde bude sex, Caplinová to vždycky utne, ale tentokrát se toho nebála a rozepsala se.
Kavárnu v Kodani všem velmi doporučuji. (Ostatně i jako její další knihy)

DeniseMarini
20.08.2023 5 z 5

Příběh jednoduchý, ostatně jako vždy. Nevadí mi to, na léto ideální čtení. Kodaň je krásná, přesně taková jako je popsaná v knize.

Zuzaa
16.08.2023 3 z 5

Růžové jak oblečky diváků na filmu Barbie, sladké jako javorový sirup s medem a cukrem. Hezky se to četlo, mám díky knize velkou chuť podívat se do Kodaně.
Z dalších vydání série mě láká už jen Čajovna v Tokiu, právě protože zase čekám zajímavý popis destinace. Což bylo to hlavní, čím se kniha odlišuje od podobných předvídatelných příběhů.

Ester59
16.08.2023 2 z 5

Kniha nabizi moc pekny popis Dánska , ale příběh je predvidavy jako slabý preslazeny čaj.

mschmidtova
16.08.2023 5 z 5

Byla jsem tam s nimi!!! Když jsem s postavami v příběhu, nechce se mi je opouštět, odejít od knížky a dočíst ji a to je pro mě vždy znakem dobré knížky. Kdo rád a hodně čte, zná ten pocit. A tady to bylo taky tak. Prožívala jsem všechno s nimi, postavy se staly mými kamarády a ještě dlouho na ně budu vzpomínat. Jsou totiž hygge a celá kniha je hygge a stojí za to si ji přečíst.

Lucyeinstory
15.08.2023 4 z 5

Kavárnu jsem rozečetla někdy minulý rok a moc se mi nelíbila. Nechala jsem ji proto plavat a vrátila se k ní v červnu.

Při druhém čtení jsem si knížku moc oblíbila a líbila se mi. Jak nám autorka dokázala přiblížit Kodaň? To bylo vážně super a líbilo se mi cestovat s partou novinářů.

Vztah, který se postupně vyvíjí mezi hlavní hrdinkou a jedním z novinářů byl fajn, ale mnohem víc mě zaujaly popisy města, než romantické linky.

Autorka se tu zabývá i otázkou toho, co vše jsme ochotni zkousnout pro dobrou kariéru, a co se děje, když pohár trpělivosti přeteče.

Knížku jsem si užila a procestovala kout země, ve které jsem ještě nebyla. Dávám ji 4 a řekla bych, že se těším na její další knížky, ale už jsem přečetla Pekárnu v Brooklynu a za mě velký špatný.

LivN
15.08.2023 5 z 5

Vstoupila jsem do malé útulné kavárny Varme, kde to voní sladkou čokoládou. Sedám si ke dřevěnému stolu mezi tichou Fionu a princeznou Avril . Na proti Avril sedí laskavý David, přidává se k nám Condrád se svým knirem a s veselou Sofii a přímo čelem ke mě usedne Ben s pronikavě šedomodrýma očima. Úžasná Eva nám přinese rybí polévku s krevetami a kanelsnegle. Kniha byla tak dobře napsaná, že jsem melá pocit jakobych byla v roli Katie. Bylo to pro mě hygge...

TaLu
11.08.2023 4 z 5

Taková lehká, nenáročná, letní oddechovka. Zpočátku mi vadila slovní spojení, kterým rozumí nejmladší generace a stálé používání mobilů. Postupně se příběh rozeběhl, čtenář se seznámí s Kodaní, příjemnou atmosférou a životním postojem Dánů. Poslední třetina knihy se mi líbila nejvíce. Manažerka Kate si musela přerovnat životní hodnoty a zjistit, co je pro ni vlastně důležité, a komu se rozhodne důvěřovat. Tak tři a půl hvězdy.

janca.hl
11.08.2023 4 z 5

Tuto knihu jsem četla zhruba měsíc. Nejprve jsem se do ní začeta, ale potom jsem na ni neměla moc času, nechala jí ležet a snažila se dokopat k tomu jí dočíst. Kniha je sama o sobě hezká, naladí vás k návštěvě Dánska a poznání hygge, ale chybí mi tam takové kouzlo, které málokteré knihy mají. Očekávala jsem od ní více a trochu mě zklamala. Na můj styl je tam více osob a pak jsem se v tom ztrácela. Ale jinak děj dával smysl a jednu hvězdičku strhávám za takovou mírnou "nudnost", jasnost konce a více osob

Julinka679
10.08.2023 4 z 5

Přistupovala jsem k tomu skepticky s pocitem, že to bude další romantika jako přes kopírák ale to se nestalo.
Líbí se mi, že autorka čerpá zkušenosti ze svých cest takže dokáže věrně popsat místní obyvatele, jejich kulturu a ještě příběh zasadí do příjemného prostředí takže čtenář si připadá jako by se na místě přímo nacházel.
Příběh Kate se četl hodně dobře, je to sympatická "holka", která toho má za a před sebou ještě hodně a její "útěk" do Kodaně jí s tím vším pomůže.
Pro mě to bylo takovým milým pohlazením po duši a určitě se chystám na další knihy z této série protože si mě to naprosto získalo.

Hodnotím 4,5* a doporučuji!

xmartikx
05.08.2023 5 z 5

Z této knihy na mě dýchla taková pohoda a útulno, že jsem měla opravdu chuť koupit letenky do Dánska nebo alespoň zajít do fajn kavárny u nás :-D. Moc se těším na další knihy z této série!