Hotýlek na Islandu

Hotýlek na Islandu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446510/bmid_hotylek-na-islandu-8YC-446510.jpg 4 1913 470

Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna jediná nehoda a vše se změní – dostane padáka a kopačky. Její život je náhle v troskách, nedaří se jí najít novou práci, úspory docházejí a už brzy nezbude nic jiného než se přestěhovat zpátky k rodičům, a to za žádnou cenu nechce. Takže když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu. Po příjezdu se nemůže zbavit dojmu, že udělala chybu. Jako šéfová se navíc uvede naprostým trapasem, takže pochybuje, jestli ji podřízení přijmou. Jenže pak jako by jí osud dal znamení, že má zůstat. V noci se na nebi roztančí polární záře a Lucy se při sledování toho fascinující podívané rozhodne vytěžit z téhle životní příležitosti co nejvíc. Využije všech svých znalostí a zkušeností a postará se, aby se z Polární záře stal nejúžasnější romantický hotel na celém Islandu! Hotel má špatné hodnocení a je poloprázdný, takže ji čeká pořádně tvrdá práce. Lucy dělá, co může, ale má pocit, že se jí někdo snaží škodit. Jsou k ní všichni kolegové upřímní? Může jim důvěřovat? Navíc ji začíná zneklidňovat barman Alex… Mezi ním a Lucy to sice jiskří, ale záhy se ukáže, že Alex skrývá nějaké tajemství…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Cosmopolis

The Northern Lights Lodge , 2019

lenkaabooks
23.07.2023 3 z 5

Lucy ze zoufalství vezme práci ředitelky hotelu na Islandu. Tamní příroda i lidé ji uchvátí, především barman Alex. Ten ovšem něco tají.
Popisy přírody se mi líbily, kdo by nechtěl na vlastní oči vidět polární záři, gejzíry, vodopády. Erotické jiskření mi opět, jako u všech knih paní Caplin, přišlo až moc květnatě popisované. Dám si pauzu a za nějaký čas zkusím další díl.

Luccinda
19.07.2023 5 z 5

Tak tohle byl jednoznačně zatím nejlepší díl z celé série! Bála jsem se, že po dvou zklamáních v podobě Pekárny v Brooklynu a Cukrárny v Paříži se zbytek knih od autorky ponese ve stejném duchu, o to víc mě Hotýlek na Islandu překvapil. Dostala jsem od něj totiž přesně to, co jsem očekávala od všech dílů téhle série - krásnou romantickou linku a nádherně vykreslené prostředí Islandu, kde se příběh odehrává.

Narozdíl od předchozích dílů byl Hotýlek čtivý od první strany. Romantika byla skvělá, stejně jako Lucy mě Alex naprosto okouzlil. Asi to bylo tím skotským přízvukem ;) No a Island je prostě kouzelný sám o sobě a díky autorce jsem měla pocit, že spolu s hlavní hrdinkou ležím v tom nejlepším hotelovém apartmá a pozoruju polární záři. Nemám co vytknout, moc jsem si to užila.

lenka7348
19.07.2023 4 z 5

Ale jo, oproti jiným dílům z této série se kniha dala číst. Vysoká literatura to není, ale to jsem ani neočekávala. Děj byl sice plný medu, ale celkem i uvěřitelný. Na dovolenou, kdy chcete vypnout, ideální.

6Nikki6
19.07.2023 5 z 5

Super oddechovka :) kniha mě bavila, byla čtivá a na takový oddech naprosto ideální :) byla pro mě z této série první a rozhodně si hodlám přečíst i ostatní :)

mi.sa
11.07.2023 1 z 5

Tak tato kniha není pro mě. Sic jsem myslela, že výlety po Irsku mne naplní a tu do očí bijící romantiku zkousnu, kde vše je jak vystřižené z filmu... Ale ne, nešlo to, nedočteno.

221B
21.06.2023 1 z 5

Kniha určená pro ty odvážné dobrodruhy z kanceláří, pro které je nejdivočejší sex ten v pracovní době a nejvíc dramatická věc, která člověka v životě potkává, je výpověď.
Ale překonala jsem se a dočetla jsem ke zdárnému konci, kde oba láskyplně popatří... na výplatu.

milena8281
03.06.2023 4 z 5

Na Islandu jsem nikdy nebyla, ale po přečtení této knížky, bych si nejradši sbalila kufr. Ráda bych viděla gejzíry a vodopád, a hlavně polární záři. Myslím, že představu zasněženého hotýlku s horkým bazénem na terase, asi zařadím do svých meditačních technik. Bylo to tak nádherně popsané, že si to umím docela představit. A romantika se do takového prostředí nádherně hodí. Já jsem spokojená.

LuckaH2
30.05.2023 4 z 5

Po "náročných" knihách (Bolavá, Dlouhý krok do tmy, Ostrov...) jsem nutne potreboval knihu, kde ve chvíli, kdy zjistite první ženské a první mužské jméno, tušíte jak to dopadne:-) nejsem vůbec typicka čtenarka romantickych knih, ale tyhle se mi libi realiemi. Uz jsem cetla Hrad ve Skotsku, ale tady byla islandska krajina a zvyky ještě vic priblizene, za coz davam velke plus.

Mindy
21.05.2023 2 z 5

Takže - v první kapitole je představena ONA. Ve druhé kapitole je představen ON. A čtenář už tuší, jak to celé asi dopadne. Nastává chvilka rozhodování - je potřeba číst těch 350 stran? Co když to zrovna skončí jinak? Ale ne - dočetla jsem a bylo to přesně tak, jak jsem tušila po přečtení těch prvních sedmnácti stran.
Chtěla jsem si přečíst aspoň jednu knihu z této série a v knihovně jsem si namátkou vybrala tuto. A není to tedy nic pro mě. Já to hodnocení 83% moc nechápu, ale čtenářů, kteří mají rádi nenáročnou romantickou slaďárnu, je asi pořád dost.

Iris30
12.05.2023 5 z 5

Včera jsem dočetla a musím říct, že zatím nejlepší, líbilo se mi, že jiskření mezi oběma hlavními hrdiny bylo hned od začátku, a postupně se vyvíjelo.
V této knize si užijete vše, jak romantiku, tak zápletku a taky úžasné popisy výletů po Islandu, kdybych mohla, hned se sbalím a jedu.
Už se těším na další díl, zatím to mám tak, že s každým novým dílem roste chuť víc číst, řekla bych, že nové díly jsou lepší a lepší.

marketa2384
12.05.2023 4 z 5

První přečtená kniha od této autorky a musí říci, že příjemné a milé čtení na klidné večery na dovolené. Nic náročného a velmi mile mne to překvapilo. Tak si jen vystát řadu v knihovně na ostatní knihy ze série.

terinkha
01.05.2023 5 z 5

19/2023
Na Islandu jsem byla před šesti lety, takže na tenhle díl série jsem se vyloženě těšila. Popisy přírody byly nádherný a dost věrný (i když věřte mi, že Geysir nechrlí vodu tak často, jak to v knize vypadalo :-) ), Gullfoss je vážně tak dechberoucí místo, jak ho Julie popsala, koně hodně přátelský (jeden nám vlezl hlavou do auta) a polární záře, ta má v mém srdci místo už napořád
Chemie fungovala, vývoj postav parádní, Alex se mi líbil už v cukrárně, děj byl (!), happy end taky, co chcete víc od tohohle typu knihy?
Za mě plnej počet, už jen pro tu islandskou nostalgii :-)

Verunka566
01.05.2023 4 z 5

Je to fajn oddechovka na víkend. Strhávám jednu hvězdu, protože mi místy přišlo, že tu knihu nikdo před vydáním nečetl - byly tam překlepy, pak Gretschen na začátku je zrzka a za dalších pár stran pak tmavovláska

Atara16
29.04.2023 5 z 5

Krásná oddechovka na večer.

andrea5753
27.04.2023 5 z 5

Líbilo se mi to, není to sice žánr, který bych četla často, ale ráda ho do četby zařazuji. Příjemné a oddechové čtení, sympatičtí hlavní hrdinové a krásný popis krajiny.

kosátkoo
16.04.2023 1 z 5

Nemůžu tomu dát málo hvězdiček jen proto, že jde o primitivní četbu. Problém ale vidím v tom, že to bylo prostě strašně nudné.

marcela4160
12.04.2023 5 z 5

Opět milé a oddechové čtení. Číst knížky od paní Caplin je jako přikrýt se huňatou dekou a pít u toho horký čaj. Tak nějak bych vystihla pocit z knih, které jsem od ní četla. V této knize bylo od všeho tak akorát - atmosféry Islandu, vtipných příhod z hotelu i romantické zápletky.

studentice
10.04.2023 2 z 5

Tento díl mi úplně nesedl, ale velmi se mi zde líbily popisy krajiny na Islandu

TeaPeter
10.04.2023 4 z 5

Hezké, milé. Škoda, že děj na Islandu neskončil, ale přesunul se do "většího" světa. Nicméně pohádkovým zůstal až do poslední stránky.

aquaver
29.03.2023 5 z 5

Další krásný a miloučký příběh od autorky. Tuhle sérii prostě zbožňuju. Už se moc těším až se pustím do další knížky... jen si je musím šetřit, abych je neměla hned všechny přečtený :) Což je dost obtížní úkol. Určo doporučuji :)