Hotýlek na Islandu

Hotýlek na Islandu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446510/bmid_hotylek-na-islandu-8YC-446510.jpg 4 1918 472

Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna jediná nehoda a vše se změní – dostane padáka a kopačky. Její život je náhle v troskách, nedaří se jí najít novou práci, úspory docházejí a už brzy nezbude nic jiného než se přestěhovat zpátky k rodičům, a to za žádnou cenu nechce. Takže když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu. Po příjezdu se nemůže zbavit dojmu, že udělala chybu. Jako šéfová se navíc uvede naprostým trapasem, takže pochybuje, jestli ji podřízení přijmou. Jenže pak jako by jí osud dal znamení, že má zůstat. V noci se na nebi roztančí polární záře a Lucy se při sledování toho fascinující podívané rozhodne vytěžit z téhle životní příležitosti co nejvíc. Využije všech svých znalostí a zkušeností a postará se, aby se z Polární záře stal nejúžasnější romantický hotel na celém Islandu! Hotel má špatné hodnocení a je poloprázdný, takže ji čeká pořádně tvrdá práce. Lucy dělá, co může, ale má pocit, že se jí někdo snaží škodit. Jsou k ní všichni kolegové upřímní? Může jim důvěřovat? Navíc ji začíná zneklidňovat barman Alex… Mezi ním a Lucy to sice jiskří, ale záhy se ukáže, že Alex skrývá nějaké tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Northern Lights Lodge , 2019

Niki.N
15.01.2024 3 z 5

Příjemný další díl. Škoda, že díly na sebe nenavazují. Alex jako hodný romantik kde je jako špech se zamiluje do nové ředitelky která promění krachující hotel. Ma to napětí i zápletku a naschvály které se jim stávají stojí za zasmani.Příroda a okolí opět krásně popsaný jako by člověk byl přímo na místě.

Silwinka87
14.01.2024 4 z 5

Já jsem zase spokojená:-). Příjemná oddechovka na víkend..Už se těším na další díl z této série..

MatBla
06.01.2024 5 z 5

Opět příjemně strávený čas.
Celá tahle série mě opravdu nadchla.
Jdu na další díl.

jajcak
03.01.2024 3 z 5

Příjemná oddychovka. Místy už tam bylo až moc záhad, ústřední dvojice byla jasná od začátku. Psáno čtivě. Hodnotím kladně.

Avila
31.12.2023 5 z 5

Příjemné a oddechové čtení, joko všechny knihy z této série. Plus zase krásně popsané prostředí kouzelného Islandu.

Marfulka007
23.12.2023 4 z 5

Milé oddychové čtení, takové, u kterého není třeba moc přemýšlet a zbytečně hloubat, ale které prostě plyne a u kterého je jasné, že na konci bude happy-end.

HelVall
17.12.2023 5 z 5

Tato kniha se zařadí mezi nejlepší romantické knihy, které jsem tento rok četla. Děj byl krásní. Čtivé, postavy si nešlo nezamilovat. Trochu záhady, špetka peprna a velká nálož islandskej atmosféry. Do knyhy jsem se začetla již po první kapitole. Chemie mezi hlavními postavami byla již od samého počátku silná a jakákoliv interakce mezi niny byla nezapomenutelná.
Doporučuju

HoneyMM
04.12.2023 2 z 5

Island, země kam bych se jednou ráda podívala osobně. Prozatím, alespoň částečně prostřednictvím této knížky. Osobně mě příběh nijak nenadchl a na nějakou dobu jsme knížku i odložila, neměla jsem čas a ani chuť se k ní vracet. Oddychovka a nenáročné čtení dobré, ale hodně mi to připomínalo mojí oblíbenou autorku jiných podobných příběhů.

denisa8946
04.12.2023 5 z 5

Pokud chcete příjemný, milý a uklidňující příběh plný lákavého jídla a nádherných míst, neváhejte si přečíst Romantické útěky... Julie Caplin je prostě sázka na jistotu. Tentokrát nás autorka vzala do země ledu a ohně - na Island. Podívat se tam je můj sen.
Jako ve všech jejích příbězích se tu setkáváme s odvážnou hlavní ženskou hrdinkou (Lucy), neodolatelným hlavním mužským hrdinou (Alexem) a velmi sympatickými vedlejšími postavami.
Příběh Lucy a Alexe se mi moc líbil, Lucy byla opravdu skvělá. Ze začátku si držela od všech odstup, byla na dně. Postupně jsme sledovali, jak se vracela zpět do života a znovu začínala věřit lidem, to bylo nejkrásnější. Alexe známe z Cukrárny v Paříži a už tam to byl velký sympaťák, tady si mě získal ještě víc. :)
Hotýlek na Islandu vřele doporučuji!

AlenaF
01.12.2023 3 z 5

Příjemná romantika, krásné popisy islandské krajiny.

Tereziee
28.11.2023 4 z 5

Jestli chci číst nějakou romantiku, tak určitě od Caplinové. Hotýlek na Islandu jsem si vybrala, protože se mi svojí atmosférou hodil do tohoto období a opět to nebyl krok vedle. Jako čtenář jsem opět věděla, jakým směrem se bude příběh vyvíjet, ale stejně jsem hltala každou stránku. Autorka umí tak krásně popsat prostředí a atmosféru dané země, že má člověk chuť si sbalit kufry a vyrazit. Hlavní hrdiny tohoto příběhu jsem si oblíbila a moc jim fandila. Hotýlek na Islandu má za mě opět velké doporučení.

Ála1968
24.11.2023 5 z 5

Zdá se mi, že příběh od příběhu je lepší a lepší.Tenhle byl úžasný. Nádherná romantika na Islandu

TVer
17.11.2023 5 z 5

Přesně co jsem chtěla a očekávala.
Romantický příběh s happy endom v prostředí Islandu, který mě okouzlil. Ideální oddechovka.

Ajrad1981
17.11.2023 2 z 5

Občas se nechám inspirovat i tehdy, když se nejedná o literaturu, kterou běžně čtu. Jako například tady u Julie Caplin.
Co se týče Lucy, tak absolutně zoufalého člověka si představuji jinak. Absolutně zoufalý člověk by vzal i pozici uklízečky veřejného WC, ne aby se ofrňoval před pozicí manažerky malého hotelu na Islandu. To jen tak mimochodem k hlavní postavě.
V dnešní době, kdy je GDPR málem svaté a bez souhlasu rodičů škola ani nemůže zveřejnit fotky z akcí, je s podivem, že se nedokázala bránit, po zveřejnění toho videa by byl logický krok podat trestní oznámení. To jen tak k důvodu jejího zoufalství.
A k samotné knize. Překvapilo mě, jak rychle ubíhají stránky, na to, že mě příběh nijak extra nezaujal, se to četlo rychleji než kdejaký thriller. Ovšem asi tak do půlky. Pak jsem měla pár dní ve čtení nezaviněnou pauzu a už jsem se nedokázala pořádně začít. Příběh sám byl takový, jak jsem čekala, od A až do Z. Plus mínus, samozřejmě. Poltergeista (i když oni mu říkají jinak) jsem předvídat ani nemohla (a toho, kdo si na něj hrál, jsem tipovala špatně). Výlety po Islandu můžu brát jako výpis turisticky atraktivních míst a ne jako vycpávku, budiž, i když ten poslední mi přišel moc dramatický - zbytečně, kdyby proběhl v pohodě, nic moc by se nestalo. Lucy se ukázala jako absolutně THE BEST a bylo to snad sladší než cukrová vata (br).
Pokud si ještě někdy od Julie Caplin něco přečtu, tak jen proto, že jsem zvědavá, jestli píše podle jedné šablony.

sidonka
14.11.2023 5 z 5

Když si potřebuju odpočinout a krásně zasnít, stačí sáhnout po některém z romantických útěků a vše splněno a výlet do kouzelného hotýlku na Island, kde je prima parta lidí, krásná příroda, výlety za polární září nebo k vodopádům a k tomu rozkvétá láska, paráda

dam.si.knihu
06.11.2023 5 z 5

Julie Caplin je jedna z mých oblíbených autorek, která píše krásné romány. Jestli někdo dokáže napsat knihu, která je „uvěřitelná“ a dokáže čtenáře vnést na místo, kde se příběh odehrává, tak je to právě ona. Nikdy nebudete mít větší touhu odjet právě na to místo, které pro svou knihu zvolila.

Hotýlek na Islandu opět není výjimkou. Je to pátá kniha série Romantické útěky a ta laťka je pořád stejně vysoko. Tentokrát jsem díky @audioteka_czsk vyzkoušela autorky knihu v audioverzi a nemohla jsem být více nadšená! Když spojíte dokonalý a krásný příběh s Veronikou Lazorčákovou, která knize dokáže dát ještě větší jiskru, není o čem pochybovat. Jednoduše si to zamilujete. Už teď vím, že tenhle příběh jsem neslyšela naposledy a při svých delších cestách si ho budu pouštět.

Bylo to opět plné emocí, překrásné romantické linky a nádherného místa. Příběh Vám vyvolá několikrát úsměv na tváři, ale také Vás občas rozesmutní. Byť všichni víme, jak to dopadne, tak i tak nás ten příběh dostane.

pip11
31.10.2023 4 z 5

Romantické útěky jako vždy přinesou odpočinkovou chvilku. Lucy odjíždí převzít vedení hotelu na Island, kde na ni čeká nejen polární záře. Pokračování série v podobě lehkého a předvídatelného příběhu, u kterého můžete relaxovat.

Milujivuniknih
27.10.2023 4 z 5

Nejprve mě odradila víra v elfy a jednorožce místního personálu, ale nakonec to byla příjemná oddechovka, všechno do sebe zapadlo a moc se mi líbilo, jak se Lucy opřela do své práce a milostná zápletka byla také fajn, hezký byl i popis prostředí Islandu.

Juici
26.10.2023 3 z 5

.. Kristjan vstal a zvedl svou sklenici: ,,Na tebe, Lucy Brynsdóttir,, a všichni jeho slova zopakovali, což Lucy dojalo ..

3x hurá, že od Kavárny v Kodani jsem opět navštívila nádhernou zemi aniž bych se musela zvednout z postele. Zase jsem zapojila vyhledávač, abych si některá místa vyhledala. Měla jsem chuť tam ihned letět a vidět vše na vlastní oči.

Každopádně tím má pozitivita končí. Beru zpět, že J. C. zařazuji mezi mé oblíbené autorky. Bohužel, po čtvrté knize už nemám chuť číst další. Chybí mi něco víc. Příběhy jsou tak jednoduché a oddychové, jak se již píše v komentářích pod mým, že už na to nemám nervy. Potřebuji víc a to mi ani Hotýlek na Islandu nedal.

freejazz
25.10.2023 2 z 5

takže jsem vydržel „studovat“ tři první díly této volné série. Hotýlek jsem vzdal. prostě už dál to přeslazené blábolení a nimrání se ve vlastní nicotnosti s vidinou prince na bílem koni na konci tunelu nedovedu sníst.
když k tomu připočtu fakt, že snad kromě kodaňské a pařížské epizody si nemůžu z těch opusů vybavit ani čárku - je to prostě konzumní literatura, reklamní spisek jeden za druhým, jehož cílem je navnadit naivní děvy a nic netušící hospodyňky na exotické scenérie a dojímavé historie se šťastným koncem, který je v případě této spisby podmíněn nejspíš výjezdem do dané destinace. složitý marketing každého z opisovaných míst by vyšel mnohem dráž.
je to pro mně zklamání.