Cukrárna v Paříži

Cukrárna v Paříži https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423051/bmid_cukrarna-v-parizi-Yri-423051.jpg 4 1871 406

V Paříži se skrývá jedna malá cukrárna, která má už ale své slavné dny za sebou. Vstupte a ochutnejte některý z dezertů. Třeba zjistíte, že minulost stačí jen oprášit, aby opět získala svůj lesk. Nině Hadleyové pomalu táhne na třicet. Pracuje jako servírka, ale už zkusila kdeco – učila ve školce, pracovala v zahradnictví, absolvovala také kuchařský kurz. Nic z toho ale nebylo to pravé. Krom toho je pro svou velkou hlučnou rodinu pořád jen malou holčičkou, kterou se všichni snaží chránit. A dobře jí radit. Nina by se ráda osamostatnila, jenže jak přijít na to, co by doopravdy chtěla dělat? Když na dva měsíce kvůli rekonstrukci zavřou restauraci, kde Nina pracuje, naskytne se jí šance odjet do Paříže. Měla by tam pomáhat s přípravou cukrářských kurzů pro amatéry. Zdá se, že je to přesně ta příležitost, na kterou čekala. Má to však háček. Kurzy vede rodinný přítel Sebastian, velmi úspěšný a také velmi protivný šéfkuchař. Nina se do něj navíc kdysi bláznivě a beznadějně zamilovala. Sebastian ovšem neměl zájem. Dokáže se Nina odpoutat od dřívějších citů a najde v malé pařížské cukrárně to, po čem opravdu touží?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Cosmopolis

The Little Paris Patisserie , 2018

Dášašada
27.08.2023 3 z 5

Moje první kniha od této autorky.Čtivé,oddychovka. Příběh se mi líbil, zaujal. Dojem z celé knihy mi kazil Sebastian,tato postava mi přišla jako rozpolcená osobnost , vcelku zbytečná v příběhu. Nadšení hlavní hrdinky pro cukrařinu, rekonstrukci cukrárny...se mi líbilo, a přimělo mne zkusit upéct eclairky.

leny.wood
19.08.2023 4 z 5

Poslední dobou si tyhle oddechovky s očekávaným koncem užívám. Milý příběh o tom, jaký je dar mít milující rodiny, ale jak i tenhle dar může lézt jednomu na nervy, a proto se rozhodne prorazit vlastní cestu. Čte se to samo.

Mikoláška
31.07.2023 5 z 5

Celou sérii vnímám jako oddychovky mezi jinými žánry. Ale je to čtivé, je to milé, nemusím v tom hledat žádné skryté významy, a ještě "procestuji" svět :) Takže kdo má rád Popelku na několik způsobů, vzhůru do těchto knih.

taikatalvi
28.07.2023 2 z 5

Moja 3. kniha z tejto série a podľa mňa najslabšia zatiaľ. Nesympatické postavy, hlavná hrdinka ktorá vo svojom veku by už mohla mať trošku upratané v hlave ale zvaľuje vinu na príliš ochranársku rodinu, brat Nick ktorý by si mal zájsť na terapiu, lebo jeho vzťah k sestre nie je podľa mňa zdravý a Sebastián ktorý sa oduje a potom má vždy v zálohe ospravedlnenie ktoré mu všetci hneď zožerú. Chýbali mi aj trošku viac opisy mesta, kedže v predchádzajúcich knihách ich bolo habadej. Tu akoby sa hlavná hrdinka bála výjsť sama do ulíc Paríža. Uvidím, čo prinesie Hotelík na Islande.

amanda99
19.07.2023 4 z 5

oddechovka..

Opatov
13.07.2023 5 z 5

Další přeslazený příběh. Další prvoplánové romantické vyprávění. Audio,úžasně namluvené, hlavně co se týká francouzského přízvuku. A pořád se mi tahle série moc líbí.

VeruMalfoy
10.07.2023 3 z 5

Tak tohle mi přišlo takové slabší, nějak moc mě to nenadchlo, ale ani neurazilo. Prostě takový průměr. Hlavní postavy mi teda úplně nesedly svým chováním. Opět mi přišlo, že se zde opakoval určitý vzorec nesebevědomé ženy a krasavce, který by zasloužil jednu vrazit za své namachrované a povýšené chování. Detaily v knize byly opět perfektně popsané, že jsem všechno viděla před očima, ale to už víme, že autorka prostě umí. Samotný děj mi ale přišel takový povrchní a plochý. Pro mě se v knize vlastně nic moc neobvyklého nedělo. I přesto jsem si čtení užila, i když série má mnohem lepší díly.

nicandra
05.07.2023 3 z 5

Čekalo to v regálu s vrácenými knihami, už jsem o tom slyšela, má to poměrně hlasitou reklamu, takže i když takovéto knihy obyčejně nečtu, tak jsem si ji teda půjčila. A zase mám pocit, že jsem naletěla. Nějak mi přišlo všecko těžko uvěřitelné, hrdinové nezralí (ale prý je jim kolem třiceti), jediné, co mě zaujalo, bylo to cukroví - takže jsem si našla, jak vypadá ta slavná éclairka... A takový mrzký detail: hrdinka často říká, že pochází ze čtyř sourozenců, anebo že má čtyři bratry - to nějak nevychází, ne?

tereza5844
27.06.2023 3 z 5

Jsou to za mě spíše 2,5 ze 5, ale zaokrouhlím to spíše na horu než dolu.
Toto je moje již čtvrtá kniha od autorky a musím konstatovat, že zatím byla nejslabší. Abych ji mohla hodnotit spíše kladně, potřebovala by alespoň sto stran navíc, které by se věnovaly vztahu Niny a Sebastiana. Přišlo mi, že ze začátku se jejich vztah dlouho nerozvíjel vůbec a pak najednou příliš rychle. I rozuzlení zápletky s cukrárnou bylo příliš uspěchané - vše na posledních deseti stránkách.

Dandy1
26.06.2023 3 z 5

Byla to naivní předvídatelná pohádka. A přečetla jsem si ji ráda.

marianna7090
19.06.2023 3 z 5

Toto romantické dielko bolo už trochu slabšie ako predchádzajúce časti. Ale veľmi oceňujem jednoduchosť textu. Neskutočne dobre oddychujem pre tejto sérií. A aj keď je koniec väčšinou romantické klišé, prichytím samú seba pritom ako sa na stránky knihy priblblo usmievam.

ElikaS
05.06.2023 5 z 5

V podstatě všechny knížky ze série romantických útěků mají jedno společné. Jedná se o příjemné oddechovky, kde se neodehrávají žádná závažná dramata. Děj příjemné plyne a vše je takové nekomplikované. Hlavní hrdinové jsou fajn, i když Nina mi svou nerozhodností občas lezla na nervy,
Celkově jsem si u knížky příjemně odpočinula.

Knihomura
04.06.2023 3 z 5

Série romantických "útěků", jednotlivé postavy se objevují ve všech knihách. Každá kniha je o jedné z nich.

majavcelicka
02.06.2023 5 z 5

Opět super kniha, která byla rychle přečtená. Jen ten konec se mi nějak nechtěl věřit. Bylo to moc nějaké snadné a nekomplikované.

Aligi
01.06.2023 5 z 5

Tento příběh se mi líbil úplně nejvíc. Sebastian mi ze začátku přišel jako namyšlený pitomec, ale v závěru mě příjemně překvapil a získal.

kackamy
22.05.2023 2 z 5

Chtěla jsem si přečíst něco oddychového, u čeho nebudu muset přemýšlet. Tenhle účel to asi splnilo, ale prokousat se do konce mi dalo celkem zabrat. Spousta přihlouplých dialogů a situací, hlavní hrdinka se buď všemu diví nebo fňuká.. Před časem jsem četla Hotýlek na Islandu a ten mi takový nepřišel. Takhle jen dvě hvězdy.

VeronikaZe
18.05.2023 4 z 5

Tento díl se mi z těch, které jsem doposud četla (4 knihy) líbil nejméně. Příběh to byl pěkný, ale chybělo mi tam více akce a chemie mezi Ninou a Sebastianem.
Bylo to takové suché, trošku okořenění by neuškodilo :-)

Ale za mě stále moc pěkná kniha od autorky a těším se až začnu číst další díl.

Zuzunda
17.05.2023 5 z 5

Pro příjemný odpočinek ideální knížka. Po dočtení prostě s úsměvem na tváři uděláte áách a je vám hezky.

Verunka289
13.05.2023 3 z 5

Po Kodani a Brooklynu za mě slabší díl. Paříž zde byla popsaná úplně bídně. A jak se z Niny stala bleskovou rychlostí naprosto úžasná cukrářka prakticky bez nějakých dřívějších zkušeností a kurzů a jak jí všichni ochotně ve svém volném čase a zdarma pomáhali s rekonstrukcí cukrárny, to bylo pravdu hodně úsměvné.

Iris30
08.05.2023 5 z 5

Další romantické čtení od autorky a opět mně nezklamala.
Kniha se mi zatím líbila asi nejvíc.
Popisování chutí je opravdu vynikající, takže večerní čtení jsou pro mne muka.
Příběh se mi moc líbil, nicméně konec byl opět úspěchaný, já bych ho trochu natáhla.

milostné romány Paříž romantika cukrárna anglické romány

Julie Caplin
anglická, 1970