Cukrárna v Paříži

Cukrárna v Paříži https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423051/bmid_cukrarna-v-parizi-Yri-423051.jpg 4 1874 407

V Paříži se skrývá jedna malá cukrárna, která má už ale své slavné dny za sebou. Vstupte a ochutnejte některý z dezertů. Třeba zjistíte, že minulost stačí jen oprášit, aby opět získala svůj lesk. Nině Hadleyové pomalu táhne na třicet. Pracuje jako servírka, ale už zkusila kdeco – učila ve školce, pracovala v zahradnictví, absolvovala také kuchařský kurz. Nic z toho ale nebylo to pravé. Krom toho je pro svou velkou hlučnou rodinu pořád jen malou holčičkou, kterou se všichni snaží chránit. A dobře jí radit. Nina by se ráda osamostatnila, jenže jak přijít na to, co by doopravdy chtěla dělat? Když na dva měsíce kvůli rekonstrukci zavřou restauraci, kde Nina pracuje, naskytne se jí šance odjet do Paříže. Měla by tam pomáhat s přípravou cukrářských kurzů pro amatéry. Zdá se, že je to přesně ta příležitost, na kterou čekala. Má to však háček. Kurzy vede rodinný přítel Sebastian, velmi úspěšný a také velmi protivný šéfkuchař. Nina se do něj navíc kdysi bláznivě a beznadějně zamilovala. Sebastian ovšem neměl zájem. Dokáže se Nina odpoutat od dřívějších citů a najde v malé pařížské cukrárně to, po čem opravdu touží?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Paris Patisserie , 2018

8182
15.11.2022 3 z 5

Hodila se do čtenářské výzvy. Milá oddychovka, která vás nadchne buď do pečení nebo přiměje k návštěvě cukrárny. Příliš se neliší od dalších autorčiných knih, příběh je jak podle šablony

Jája92
15.11.2022 5 z 5

Před čtením doporučuji si obstarat něco sladkého k zakousnutí, neboť vaše chuťové pohárky budou doslova šílet.
Hlavní hrdinkou je sympatická, trochu nesmělá a občas bezradná Nina, která se vypráví do kouzelné Paříže zachránit cukrářský kurz nejlepšího přítele jejího bratra, do kterého byla před mnoha lety zamilovaná.
Nerudný Sebastián se zlomenou nohou, který má v hlavě především byznys, se nemůže dočkat, až bude mít kurz z krku a bude moct z kdysi slavné cukrárny vytvořit bistro.
Jenže to by tu nesměla být zajímavá partička, která se přihlásila do zmíněného kurzu a Nina, zkoušející svůj talent na sladkých dobrůtkách. Příběh se četl přímo odpočinkově, nechybí tu romantika, ani chvíle napětí a také správná dávka humoru.

ikka
15.11.2022 3 z 5

Mám ráda jídlo a ještě raději mám jídlo v knize či ve filmu :D Cukrárna v Paříži je fajn odpočinek akorát na podzimní dny. Takže za mne fajn. Jen ty chyby, snad na každé druhé straně byla nějaká šílená hrubka.

denisa8946
13.11.2022 5 z 5

Stejně jako ostatní díly Romantických útěků mě ani tento nezklamal. Mám moc ráda styl psaní Julie Caplin, vždy se u jejích příběhů odreaguji, mám z nich příjemný a uklidňující pocit a jako bonus jsem opět načerpala nějaké cestovatelské tipy. :)
V tomto díle byla i dávka napětí. Stále jsem čekala, kdy jistý průšvih praskne a byla jsem zvědavá, jak se z toho hlavní hrdinka vykroutí. Nakonec jsme byla moc ráda, jak to dopadlo. :)
Postavy byly jako vždy sympatické, taková ta parta lidí, se kterou byste si rádi sedli u kávy a poslouchali jejich životní příběhy. Jen teda Sebastian byl někdy pěkně na ránu, všechna čest hlavní hrdince Nině, která jeho nálady zvládala ustát.
A víte, co bylo při čtení nemožné? Nic nejíst. :D Často jsem si googlila francouzské názvy dezertů, které se v příběhu objevovaly... no a pak si něco dobrého nedejte. :)

Anor505
09.11.2022 3 z 5

Za mě je tohle bohužel zatím nejslabší díl série. Nebylo to špatné, knížka se mi četla lehce a rychle, jen se nemůžu zbavit dojmu, že nevyužila svůj potenciál… A ten konec? Já nevím, přišlo mi, jak kdyby už to autorka chtěla mít z krku… =( Ale i tak jsem zvědavá na další díl, věřím, že bude lepší.

Iva095
06.11.2022 4 z 5

Třetí knížka série Romantických útěku vás pošle do Paříže, do cukrárny kam už skoro nikdo nechodí a majitel z ní chce udělat bistro. Co si o této kníže myslím? Asi úplně to samé jako o předchozích dílech. Oddychová knížka od které neočekáváte vůbec nic. Hned od první kapitoly mi bylo jasné jak to dopadne, ale knížka se pěkně četla, několikrát jsem se i zasmála. Hlavní hrdinka byla sympatická. Krásny popis Paříže a všech těch dortíku. Další průměrná knížka která neurazí, ale ani nenadchne.

18LenkA12
06.11.2022 5 z 5

Třetí díl Romantických útěků nás zavede do romantické Paříže. Další oddychový díl, ve kterém je napětí, plno lásky a hledání sama sebe. Knihu můžu doporučit.

lucy.sankova
05.11.2022 4 z 5

Tak nějak od začátku jde vytušit, jak celý příběh dopadne. Ovšem i tady mě konec příběhu nezklamal, ale naopak opět pohladil na duši :)

Péťa86
26.10.2022 5 z 5

Na začátku jsem si říkala, že tomu pět hvězd nedám, ale zase mě to přesvědčilo a bylo to moc fajn. Knížku “bych mohla psát”, ale i tak to bylo sladce roztomilé. Mě tohle teď moc baví, žádný zázrak, ale oddych maximální.

knihovniceS
23.10.2022 4 z 5

Cukrárna v Paříži
Třetí kniha série Romantické útěky je laděná v podobné vlně jako předešlé díly, tj. jídlo, káva, zase jídlo především sladké ... Tentokrát je to příběh Niny, která přijela do Paříže pomáhat příteli svého bratra, který si zlomil nohu. Je škoda, že se o Paříži v knize píše tak málo. Není to cestopis, ale útok na chuťové buňky. Nina se mi líbila svým zápalem pro věc, ale Sebastian mě vytáčel. Je to lehké čtení, žádné napětí, dost předvídavý děj. Chvíli si dám pauzu od této série a za pár týdnů se k ní vrátím. Dávám 4 hvězdy, pro milovnice dortíků a romantiky doporučuji.

Sumatrae
16.10.2022 4 z 5

Kdyz srovnam tuto knihu s Kodani a nebo Brooklynem, tak me bavila asi nejmene, ale i tak se mi libila Tento pribeh je spise zamereny vice na hlavni hrdinku a pratelstvi, ktera navazala Romanticka linka je spise okrajova a resena vice v hlave Niny nez spolecnymi zazitky Libilo se mi moc objevovani stare cukrarny a jeji renovace Uz se tesim na dalsi dil

Atara16
13.10.2022 2 z 5

Knížka na odreagování, nic po čem bych sáhla znovu.

vemrazik
13.10.2022 4 z 5

Slaďárna, přesně dle očekávání. Brooklyn, Kodaň a Island mě bavily víc, ale i tak je to příjemné čtení na oddych a romantické naladění :-)

aquaver
12.10.2022 5 z 5

Tohle je čtvrtá kniha od autorky, kterou jsem přečetla. Tahle série se doslova stává mojí srdcovou záležitostí Jen pro mě bylo trošku kruté číst zrovna cukrárnu, protože zbožňuji sladké a hned jsem měla u čtení na něco chuť :) Taky že jsem se po dočtení hned pustila do pečení, protože mě to velmi namotivovalo a pečení mám ráda. Taky jsem se ztotožnila s Ninou u toho jejího kuchařského kurzu... asi bych dopadla podobně. Tuhle milou oddechovku doporučuji každé duši, která zbožňuje jemnou romantiku. Ty zbylé díly si asi fakt budu muset šetřit... Jen se obávám, že to dopadne jako sladké... Dlouho to nevydrží :D

TerezkaMoz
11.10.2022 2 z 5

První kniha od této autorky byla celkem zklamáním. Příběh celkem nudný, pořád se chodilo kolem horké kaše a až přišlo to nejlepší tak přišel zvrat, což bývá u takových knih předvídatelný. Jedno se autorce musí nechat, umí na vás přenést atmosféru, emoce a řekněme si upřímně, kdo by si nedal při čtení něco sladkého nebo neměl chuť se naučit dělat makronky či éclairky!!! Mňam.
Do dalšího dílu jsem se nutila, ale o to víc mě překvapil a získal si moje srdce.

GaleW
10.10.2022 4 z 5

Má teprve druhá knížka od populární autorky, první byla chata ve Švýcarsku, tohle bylo tedy rozhodně o třídu lepší, ale je to pořád slaďárna jak hrom. Ale protože také ráda peču a do Paříže bych se jednou chtěla podívat, dávám hvězdičky 4.

book_loverka_
01.10.2022 5 z 5

Cukrárna v Paříži je posledním romantickým útěkem, který jsem ještě nečetla a který mi scházel do sbírky. A opět se mi to moc líbilo! Caplinovky jsou prostě pohlazením po duši. Přestože od začátku víte, jak to dopadne s hlavními hrdiny, stejně vás to baví a nasáváte atmosféru cizí země plnými doušky. Zde to byla Francie, jež měla atmosféru obzvlášť okouzlující. Trošku mě mrzelo, že se zde autorka více nevěnovala zdejším památkám, vynahradila to však detailním seznámením s francouzskými zákusky. Hrozně mě bavilo prožívat rekonstrukci cukrárny společně s hlavními postavami. I tento díl se řadí mezi mé favority z této série (haha, to je snad skoro každý díl), nejde to však jinak. Už se moc těším na další plánovaný Útěk odehrávající se ve Skotsku!

rencovav
20.09.2022 2 z 5

Většina knížky se mi nelíbila a strašně mě rozčilovala, ale ten konec byl docela čtivý (byť bylo jasné, že to tak dopadne), tak dávám hodnocení "it was okay". Jako jo, asi je to dobrá oddechovka. Dali byste si u toho nějaký dortík. Jenže celé to bylo strašně... jak špatná povídka do časopisu. Hlavní hrdinka nesnesitelná, problémy umělé, aby se příběh dal trochu natáhnout. Pobavilo mě, že motiv "někdo blízký mi umřel, a proto jsem tady" se objevil asi čtyřikrát. Dojem mi taky kazil takový zvláštní překlad, vůbec jsem se s jazykem nedokázala sžít, kolikrát jsem vůbec nepochopila, co je popisováno, ale zkoumala jsem to a není to tím, že toho o cukrářství nevím dost. No, musím se přiznat, že vám knihu nedoporučuji, nebo pouze na vlastní nebezpečí. Je hodně povrchní a vlastně se mi ani nečetla nějak dobře, spíš to bylo místy zbytečně vleklé.

mnohoknih
17.09.2022 3 z 5

Běžím si do lékárny pro glukometr. Napsat něco takhle sladkého, to chtělo odvahu :-) Romantika v cukrárně v cukrářském kurzu. Autor si drží svůj styl. Fajnový popis místa i pracovních postupů. Jen toho cukru bylo trochu moc.

HadleysHope
03.09.2022 5 z 5

Romanticky jsem utekl do paříže na rakvičku. Chutné, veselé, romantické. Krásná série.

milostné romány Paříž romantika cukrárna anglické romány

Julie Caplin
anglická, 1970