Cukrárna v Paříži

Cukrárna v Paříži https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423051/bmid_cukrarna-v-parizi-Yri-423051.jpg 4 1872 406

V Paříži se skrývá jedna malá cukrárna, která má už ale své slavné dny za sebou. Vstupte a ochutnejte některý z dezertů. Třeba zjistíte, že minulost stačí jen oprášit, aby opět získala svůj lesk. Nině Hadleyové pomalu táhne na třicet. Pracuje jako servírka, ale už zkusila kdeco – učila ve školce, pracovala v zahradnictví, absolvovala také kuchařský kurz. Nic z toho ale nebylo to pravé. Krom toho je pro svou velkou hlučnou rodinu pořád jen malou holčičkou, kterou se všichni snaží chránit. A dobře jí radit. Nina by se ráda osamostatnila, jenže jak přijít na to, co by doopravdy chtěla dělat? Když na dva měsíce kvůli rekonstrukci zavřou restauraci, kde Nina pracuje, naskytne se jí šance odjet do Paříže. Měla by tam pomáhat s přípravou cukrářských kurzů pro amatéry. Zdá se, že je to přesně ta příležitost, na kterou čekala. Má to však háček. Kurzy vede rodinný přítel Sebastian, velmi úspěšný a také velmi protivný šéfkuchař. Nina se do něj navíc kdysi bláznivě a beznadějně zamilovala. Sebastian ovšem neměl zájem. Dokáže se Nina odpoutat od dřívějších citů a najde v malé pařížské cukrárně to, po čem opravdu touží?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Cosmopolis

The Little Paris Patisserie , 2018

TeaPeter
19.02.2023 3 z 5

Taková milá odpočinková petite friandise. Občas člověk potřebuje knížku, která začne dobře, vyvíjí se skvěle a skončí rozzářeným happy endem. Jen škoda, že někteří hrdinové se chovali jak v páté třídě základky. Ale možná je to žánrové klišé.

knihomolka460
18.02.2023 4 z 5

Kniha je prý nejslabším dílem z celé série, a tak jsem si nedělala moc velká očekávání. Náhodou se mi příběh líbil i když tam není příliš velká chemie mezi představiteli. Věc , která mi vadila , bylo chování Sebastiana na začátku. Je to taková oddechovka a není to žádné těžké čtení , takže celkově hodnotím pozitivně.

tomkve
16.02.2023

Nerozumím vysokému hodnocení. Za mě nereálné, což jsem očekávala,ale prostě mě to nebavilo. Kavárna v Kodani se mi líbila moc,toto bylo zklamání.

kolacky
11.02.2023 4 z 5

Dobrá oddechovka, zákusky mňam... hned bych ochutnala. Očekávatelná romantika a příjemná parta lidí.

lucky4ever
31.01.2023 2 z 5

Vím, že se jedná o odpočinkovou literaturu, ale tohle už bylo trochu moc. Všichni až moc sluníčkoví, hrdince všechno vychází a všechno se daří, všichni ji chválí a opakuji, jak je úžasná. A ten konec, kdy to najednou všechno dobře dopadne... taky už mi potom začalo vadit slovo éclairka.

Sarah11
27.01.2023 3 z 5

Mrzí mě to, ale Cukrárna v Paříži je za mě zatím zatím nejslabší kniha ze série. Nějak na mě vůbec nedýchla ta úžasná atmosféra jako v předchozích dílech a hlavní hrdinové mi taky vůbec nesedli. Nina je sice dobrosrdečná a rozhodně mi nepila krev tak jako hlavní hrdina, ale přišla mi hrozně dětinská a nevyspělá. Sebastian byl bručoun, ale ne takovým tím roztomilým způsobem jako třeba Ben z prvního dílu, on byl prostě zapšklý, odporně se chovající businessman, kterému podle mě nezáleželo na ničem a nikom jiném než na sobě a svých zájmech. Víc než romantika (která je tady bohužel téměř nulová) knihu táhne přátelství mezi ústřední partou, které bylo velmi laskavé a milé, i když každý byl úplně jiný a měl odlišný životní příběh. Romantická linka mi přišla nucená, vůbec mi nepřišlo, že by se ten vztah nějak přirozeně vyvíjel, zkrátka se nejdřív nesnášejí, najednou hlavnímu hrdinovi přepne v hlavě a dělá velkolepá romantická gesta, pak zase Ninu seřve jako malou holku a najednou je z toho láska až za hrob. A potom ještě ta záležitost s Nininým bratrem a já už měla chuť se do té knihy nějakým způsobem dostat a se Sebastianem pořádně zatřást, aby se vzpamatoval.
Rozhodně je to čtivé, ale kdyby tam, paradoxně, nebyla ta romantická linka a autorka se zaměřila jen na sílu přátelství a renovaci cukrárny, možná bych si ušetřila spoustu nervů.

Babo
27.01.2023 4 z 5

Kdo má rád americké,romantické filmy,kde se na koci tleská,bude spokojený.Já jsem spokojená celkem byla. Nic převratného jsem nečekala,spíš pohodu a vůni sladkostí.
Příběh byl jednoduchý,trochu neuvěřitelný tím,že sedmitýdenní kurz pečení cukroví byl tak nějak upozaděný,sešla se skvělá parta,která se s nadšením vrhla ne do získání cukrářských dovedností,ale renovace starého prostoru.Také frontám zákazníků jsem tak úplně nevěřila,ale to asi nikdo.To jsou jen detaily,kniha je příjemná a určitě jsou takové příběhy v dnešní době potřeba.

happy19
21.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Moje třetí kniha od autorky a pro mě zatím nejslabší...a to ze dvou důvodů.
Málo popsaná Paříž...čekala jsem,že po jejím dočtení,budu mít neodolatelnou touhu cestovat.;-)
A ono nic...
Ale nejvíc mi chyběla romantická linka...
Téměř nulová a kdyžtak těžko uvěřitelná...bez nápadu...
Snad nedošel dech a chuť si s odstupem času spravím na pláži.;-)

„Přijměte odpovědnost za Váš život. Vězte, že jste to Vy, kdo Vás dostane tam, kam chcete, nikdo jiný to neudělá.“

Karoll_ina
17.01.2023 5 z 5

odpočinková kniha s předvídatelným koncem, moc hezky popsané prostředí a úkoly. Miluju cukrárny, takže sem byla ve svém živlu :) Za mě super odpočinový román

freejazz
05.01.2023 4 z 5

mám taký pocit, že po výbornom začiatku (Kavárna v Kodani), rozpačitom „pokračovaní“ (Pekárna v Brooklynu) prišlo opäť výborné a čítavé dielko.
samozrejme, od začiatku bolo jasné, ako to skončí, lebo bez love story by tento druh literatúry nemohol dostať tú hroznú nálepku, ale bolo príjemné sledovať celý príbeh, všetky lepšie aj horšie momenty hrdinov až k happyendu.
myslím, že tieto knihy by mali študovať najmä naši zásobovači kníhkupectiev, autori divných vecí s divnými pohnútkami a neraz ešte divnejšími hrdinami. príjemný príbeh sa dá napísať aj bez pastelovej kuchyne a hysterických scén.

PavlineCZka
04.01.2023 3 z 5

Tak jsem si u knihy zase odpocla, i kdyz nic nepredvidatelneho se nedelo. Vlastne me celkove tento romanticky pribeh bavil asi vic jak ty prechozi, co jsem od autorky cetla. Bohuzel Pariz a jeji popis mne prisla slabsi, takze me moc nepresvedcil a nemela jsem touhu si tam zajet jako v knizkach ze severskych mist.

zelenoockaa
03.01.2023 4 z 5

Oddychovka, rychle přečtená, žádný náročný děj, velice předvídatelná zápletka. Nic moc jiného jsem ale od romantické literatury ani nečekala. Ještě mě čeká jeden díl od Vánoc, takže dám sérii ještě jednu šanci.

Hakate
27.12.2022 2 z 5

Pohádkový příběh z Paříže mě příliš neoslovil. Nina i Bastyan jsou velmi nesympatické postavy. Příliš mě neoslovily, nepřesvědčily ani mě nebavilo. Plusem však byly opět informace o městě a památkách. Uvidíme, snad na Islandu bude lépe ;).

Kskaja
20.12.2022 1 z 5

Boze to byla taková nuda.

Mrzí mě to, protože od této autorky jsem si hodně slibovala. Názvy i obálky knih vypadají velice lákavě, ale ten obsah...
Nebo tato kniha byla vyjimka a ostatni za přečtení stojí?

Ani na ty dorty jsem neměla chut.. :/

Fee*
08.12.2022

Nedělám to často, ale tuto knihu jsem musela odložit. Především kvůli absolutně nesympatickým hlavním postavám.

jjzk
08.12.2022 2 z 5

(SPOILER) No teda to bylo opravdu přitažené za vlasy - to je jako z 50.let při budování republiky - zadarmo a o dovolené pomohli s nadšením cizí lidé !?! Dovolená s Andělem v novém kabátě.

petraj30
06.12.2022 3 z 5

Souhlasím s většinovým názorem, že je to nejslabší díl. Je poznat, že také patří do stejné série, protože se vše točí kolem sladkostí a pečení, ale tento díl byl velmi slabým odvarem.
Více než hlavní hrdinové, se mi víc líbili jejich přátelé a kolegové. Sebastian je typ člověk, kterého bych si nikdy nevybrala. Kromě několika kladných vět jen bručel a byl nepříjemný na celý svět a o Nině měl pravdu v tom, že její rodina ji vždy zachrání. Podle mého by jejich vztah v reálu dlouho vydržet.
Byl to příběh hlavně o pečení a taky o kráse Paříže, ale jednou mi to stačilo.

Kenan
01.12.2022 3 z 5

Nina se chce osamostatnit od své rodiny, která ji až moc opečovává. Chce se postavit na vlastní nohy. Využije nabídku na práci asistentky Sebastiana, dávného přítele svého bratra, podnikatele v hotelnictví, který má nohu v sádře. Vydává se do Paříže, ale nic moc od toho nečeká, protože na Sebastiana má rozporuplné vzpomínky. Využije této příležitosti a při organizování cukrářského kurzu se sama pouští do pečení, přeměně Sebastianovy cukrárny a hledání sama sebe, toho kam chce, aby její život směřoval.
Za mně je tohle slabší díl Romantických útěků. Hlavní hrdinové i romantická linka byly fajn, ale mohla se odehrávat kdekoliv. Nebyla z ní cítit ta atmosféra Paříže, města které si autorka tentokrát zvolila. A já jsem si tuto řadu oblíbila hlavně proto, že poznáváme prostředí jednotlivých měst, kde se příběhy odehrávají. Do dalších příběhů se ale jistě pustím.

Fialka78
19.11.2022 4 z 5

Milá, hezky napsaná knížka. Pořád jsem měla chuť na sladké nebo něco sladkého upéct. A nebo se projít po Paříži

8182
15.11.2022 3 z 5

Hodila se do čtenářské výzvy. Milá oddychovka, která vás nadchne buď do pečení nebo přiměje k návštěvě cukrárny. Příliš se neliší od dalších autorčiných knih, příběh je jak podle šablony

milostné romány Paříž romantika cukrárna anglické romány

Julie Caplin
anglická, 1970