Cukrárna v Paříži

Cukrárna v Paříži https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423051/bmid_cukrarna-v-parizi-Yri-423051.jpg 4 1872 406

V Paříži se skrývá jedna malá cukrárna, která má už ale své slavné dny za sebou. Vstupte a ochutnejte některý z dezertů. Třeba zjistíte, že minulost stačí jen oprášit, aby opět získala svůj lesk. Nině Hadleyové pomalu táhne na třicet. Pracuje jako servírka, ale už zkusila kdeco – učila ve školce, pracovala v zahradnictví, absolvovala také kuchařský kurz. Nic z toho ale nebylo to pravé. Krom toho je pro svou velkou hlučnou rodinu pořád jen malou holčičkou, kterou se všichni snaží chránit. A dobře jí radit. Nina by se ráda osamostatnila, jenže jak přijít na to, co by doopravdy chtěla dělat? Když na dva měsíce kvůli rekonstrukci zavřou restauraci, kde Nina pracuje, naskytne se jí šance odjet do Paříže. Měla by tam pomáhat s přípravou cukrářských kurzů pro amatéry. Zdá se, že je to přesně ta příležitost, na kterou čekala. Má to však háček. Kurzy vede rodinný přítel Sebastian, velmi úspěšný a také velmi protivný šéfkuchař. Nina se do něj navíc kdysi bláznivě a beznadějně zamilovala. Sebastian ovšem neměl zájem. Dokáže se Nina odpoutat od dřívějších citů a najde v malé pařížské cukrárně to, po čem opravdu touží?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Cosmopolis

The Little Paris Patisserie , 2018

4xbabča
17.11.2023 4 z 5

Další kniha od autorky Julie Caplin se mi líbila, je to skvělé opět romantické oddychové čtení. Tentokrát se příběh odehrává v Paříži, kde se ve staré cukrárně pořádají kurzy pečení, setkávají se lidé při vytváření zákusků, které jsou typicky francouzské, ale i náročné. Hlavní postava Nina, ale vše zvládne.

dam.si.knihu
06.11.2023 4 z 5

Romantické útěky od Julie Caplin určitě už nemusím představovat. Vydala jsem už spoustu recenzí a troufám si říct, že se tu nenajde téměř nikdo, kdo by o ní alespoň neslyšel.

Opět jsem dostala od @audioteka_czsk v rámci #spoluprace její skvělé dílo v audioverzi a nebylo jinak, než výtečné. Tentokrát jsme zavítali do Paříže, která mě již spoustu let láká. Teď o to více, protože Julie nás na to místo prostě dokáže přenést. Příběh je opět originální a má skvělou romantickou linku.
Hlavní hrdiny jsem si zamilovala a nemůžu se dočkat dalšího skvělého příběhu.
Nikdy mě nepřestane bavit, jakou jiskru a dynamiku dokáže autorka vnést do příběhu.

Jana512
04.11.2023 4 z 5

Sama edice značí, že půjde o romantické, oddechové čtení. Nina se odjezdem do Paříže snažila osamostatnit a to se jí vcelku podařilo, ale také díky partě z cukrářského kurzu, který uspořádal kamarád jejího bratra, který v dané době měl po úrazu nohy. Nina mu byla nápomocná, aby kurz proběhl a parta lidí z kurzu si cukrárnu moc oblíbila, že pomohla k její prosperitě a cukrárna nezanikla. Také vztah mezi Ninou a Sebastiánem se proměnil. Je to oddychová četba, kterou doporučuji.

Ála1968
02.11.2023 4 z 5

Mě se to líbilo, taková milá oddychovka na odpoledne.Sebastian sice byl chvílemi na zabití,ale jinak jsem si oba oblíbila

barbora6886
01.11.2023 4 z 5

Hezký prostředí, ale přijde mi, že kostra příběhů se často opakuje. Mají se rádi, nemají se rádi a pak šťastný konec. Začíná mě to trochu nudit.

terryaknihy
30.10.2023 3 z 5

Cukrárna v Paříži je třetím dílem série Romantických útěků, kdy aktuálně (pokud se nepletu), je ze série venku už 10 dílů. Tentokrát jsem ale poprvé zvolila cestu audioknihy díky slevám u @audioteka_czsk a myslím, že jsem udělala dobře. Přednes Veroniky Lazorčákové byl výborný.
Od začátku poslechu jsem však měla pocit, že mi na příběhu něco nesedí. Zhruba po dvou hodinách mi došlo, že je mi hlavní postava Nina nesympatická a nemůžu se “naladit na její vlnu. Jak se k ní rodina chovala jak k takovému slonu v porcelánu a jí to vadilo, vlastně mi přišlo, že mají pravdu. Často se chovala velmi naivně a nedospěle. V průběhu příběhu se to pak trochu vylepšilo, ale ostatní postavy z kurzu mě bavily daleko více.
V knize nechybí spousta pečení, popisů zákusků, kdy se ty sliny jenom sbíhají. Zároveň zažijeme i výlet po cukrárničkách, ochutnávání místních TOP dezertů a nejsme ochuzeni ani o památky. Prostě klasická “caplinka a já jsem moc ráda, že jsem se do knihy/audioknihy pustila.

kopeceli
29.10.2023 4 z 5

První třetina mne moc nebavila, chtěla jsem knihu odložit. Pak ale začal kurz, pečení, tým zajímavých, nesourodých studentů. Celá kniha je jednoduchá, hodně klišé, žádné překvapení. Nicméně Caplinová psát umí, protože přes všechna negativa jsem už knihu nedala z ruky až do poslední stránky. A to je asi nejlepší doporučení.

sweeney
23.10.2023 5 z 5

Krásné pohodové romantické čtení :) To, že už od první stránky víme, jak příběh dopadne, vůbec nevadí, stejně jako to nevadí u romantických komedií, které si každá z nás občas pustí. Nehledě na přímo fantazii probouzející popisy Paříže a těch lahodných zákusků (dokonce jsem si některé musela vygooglit :). Škoda jen, že Paříž už není a nikdy nebude taková, jaká kdysi bývala...

Avila
22.10.2023 5 z 5

A mě se to zase moc líbilo.... :-)
Oddechové a nenáročné čtení u kterého možná víte jak to nakonec dopadne ale i tak si příběh užijete.
Autorka umí do knihy vepsat skvělou atmosféru a úžasně popsat místa v kterých se příběh odehrává....
A vám stačí vzít knihu pohodlně se usadit do "čtecího křesla" nebo kamkoli jinam a celé si to užívat.....

Peťula91
11.10.2023 5 z 5

Další romantický příběh od oblíbené autorky, kde jsme se tentokrát vydali do Paříže.
Jedná se o nenáročnou četbu s předvídatelným dějem, což mi vůbec nevadí. :-) Je to takové milé pohlazení po duši. :-)

sgjoli
08.10.2023 3 z 5

Z pera Julie Caplin "mám za sebou" již Hrad ve Skotsku a Kavárnu v Kodani. Jelikož jsem měla chuť na něco jednoduššího a odpočinkového, na co se nemusí člověk tolik soustředit, rozhodla jsem se pro další knihu od této autorky - volba padla na Cukrárnu v Paříži. A vlastně jsem dostala to, co jsem od toho čekala.
Hodně dobře to zapadá do toho schématu, který jsem viděla už v těch dvou zmíněných knihách. Hlavní hrdinka se ocitne v novém prostředí, potkává nové lidi a romantická linka na sebe nenechá dlouho čekat. Ta romantická linka je dost předvídatelná, ale člověk to nějak očekává, takže to nevnímám nějak negativně. Celkově je to skutečně odpočinkové čtení (popř. poslech), u kterého vypnete. Zároveň jste v tomto případě obklopeni sladkým aromatem cukrovinek, které jako by se tu servírovaly skoro na kila a člověk by z toho skoro přibral 5 kilo, jen co to čte/poslouchá... :-D
V případě této knihy jsem měla také určité pochopení pro hlavní hrdinku, která se snaží vymanit z vlivu své rodiny, postavit se na vlastní nohy a nenechat si všechno organizovat, aniž by se jí někdo ráčil ptát na vlastní názor. V tomhle ohledu mi bylo hlavní postavy dost líto, jak s ní rodina nakládala, a já jí fandila, aby se dokázala udělat sama pro sebe.
Nečekejte od téhle knihy nic hlubokomyslného - to vám tahle kniha určitě nedá. Pokud ale hledáte něco klidného a milého, u čeho vypnete, a nevadí vám trocha toho klišé, tohle by mohla být fajn volba. Já od knihy nic moc nečekala a nakonec se z toho vyklubal fajn průměr.

katka.oo
28.09.2023 4 z 5

Za mě perfektní nenáročná oddychovka, u knížky jsem si odpočinula, přišla na jiné myšlenky a jsem spokojená, super, v knihovničce už čeká Hotýlek na Islandu.

Janniska
27.09.2023 5 z 5

Já těmahle knihama prokládám ty horory a detektivky,na odlehčenou.Ideální materiálek.Mě se to líbí,bylo to svižné,pěkně to odsejpalo a moje romantické srdce opásané všema těma vraždama,násilím a krví zase pookřálo.Dobrý

Katelineth
27.09.2023 2 z 5

Oproti Kavárně v Kodani a Pekárně v Brooklynu velká slabota. Pro mě velké zklamání. Prostředí se až moc podobalo tomu v Pekárně, málo hlubších interakcí mezi hlavními postavami a to že se vztah vyřeší na posledních 30 stránkách ( to znamená rychle a nedůvěryhodně) je směšné. Mrzí mě, že autorka aspoň více nevyužívá v příběhu popisy Paříže, které byly sporadické. Místo toho se neustále točíme kolem zákusků a cukrárny. Věřím, že se to může líbit někomu, koho cukrářství baví a zajímá se o to. Kvůli tomu jsem ale já knihu nečetla. Očekávala jsem romantický příběh, který se zde odehrával na vedlejší koleji. Uvidím jestli tento díl autorka odčiní v těch příštích.

Tamirai
25.09.2023 4 z 5

Veľmi pekná knižka.

Oddýchla som si a pohladila po duši milým príbehom o láske, priateľstve a spolupratičnosti.
Je podľa mňa aj o tom, že niekedy je aj ďaleká cesta spôsob, ako si uvedomiť, že možno nevieme čo chceme, ale podstatné je byť šťastný a nájsť seba samého a možno niekedy, aj keď máme “všetko, musí nám niekto pripomenúť, že sme počas toho procesu takmer stratili kus seba ale podstatné je, si to uvedomiť a chcieť niečo zmeniť.

Bol to príbeh, pri ktorommsa tradične aj zasmejete na milom humore, v ktorom prežijete lásku - niekedy novú a niekedy starú.
a samozrejme, mala som chuť na každý jeden koláč a zákusok z knihy.

To už tak pri knihách od autorky býva.

P.S. v tomto prípade pre mňa nebolo ani tak lákave miesto = mesto/lokalita, kde sa príbeh odohráva, nakoľko Paríž pre mňa nie je nejak lákavý, ale Cukráreň C bola čarovnou oázou a tak isto postavy v tejto knižke. Vzťahy medzi nimi a aj ako sa veci mali.
Koniec mi prišiel kúsok zrýchlený, ale nevadí. Bolo to pekné čítanie.

Le Chat
16.09.2023 5 z 5

Opravdu milé, příjemné, romantické. K tomu trochu kouzelné Paříže a o 5 hvězdičkách je rozhodnuto. :-) Tuto pohádku pro dospělé jsem si skutečně užila a už se těším, až se s autorkou vydám na Island.

MarceD.
14.09.2023 3 z 5

Další z edice Julie Caplinové, další velmi podobná zápletka, jen zasazená do jiného prostředí. A stejně mě to baví. Jak sice píše někdo níž, za sebou se to moc číst nedá, ale čas od času je to fajn. Člověk ví, jak to dopadne, jen čeká jak moc bude cesta k jasnému cíli klikatá. Co mě ale nejvíc baví jsou popisy míst a jídel... už jen kvůli tomu dávám tři hvězdy

Juici
11.09.2023 1 z 5

.. To už ji opravdu uzemnilo, ale dlouhý a něžný polibek ji naštěstí přivedl na jiné myšlenky ..

Není úplně ideální číst za sebou podobné prostředí (Kavárna v Kodani, Pekárna v Brooklynu, Cukrárna v Paříži). To prostředí s pečením už mě do třetice opravdu nebaví. Celkově mám dojem, že jsem četla knihu od úplně jiné spisovatelky.

Hlavní hrdinka mi absolutně nesedla. Příběh byl tak nudný, že jsem po dlouhé době nechtěla ke knize ani sednout. Vůbec nevím, kam se poděla atmosféra z předchozích knih. Do Paříže jsem se rozhodně nepřenesla a trošku mě to mrzí.

Očekávám, že tato hrůza je ojedinělý případ celé série knih.

Doubravka1975
04.09.2023 5 z 5

Milá, nenáročná oddechovka ze série Romantických útěků, tentokrát se s Ninou vypravíme do Paříže, do cukrárny. Nenáročná ke čtení, horší je to s chutí na sladké :):):) Miluji cukrárny, sladké a pořad Peče celá země je můj nejoblíbenější

Petass
03.09.2023 3 z 5

Po první stránce jsem tušila, kam bude příběh směřovat, ale bylo mi to jedno. Poslední prázdninový víkend přímo volal po romantice. Tahle navíc voněla cukrovinkami a doplňovala sladký příběh pařížskými scenériemi. Možná byl Sebastian trochu nepříjemný hrdina, ale takových workoholiků po světě běhá. Užila jsem si to! Nečekejte nic hlubokomyslného a čtěte pro zábavu.

milostné romány Paříž romantika cukrárna anglické romány

Julie Caplin
anglická, 1970