Romaneta

Kniha obsahuje tři Arbesova romaneta: Svatý Xaverius (11. vydání), Newtonův mozek (13. vydání) a Ukřižovaná (14. vydání).

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30775/romaneta-30775.jpg 4.448
Povídky, Literatura česká
Vydáno:

Marekh

Kniha se mi líbila. Autor píše tajemně, poutavě a zajímavě. Romaneta byla čtivá.

Madelisi

Už během hodin literatury jsem si říkala, že by mohlo stát za to, přečíst si nějaké romaneto. Příběhy to jsou na dnešní dobu nádherné a ještě i poměrně čtivé (sice se v textu objevuje přemíra popisu a přechodníků). Popisují dobu svého vzniku, politické problémy, bitvu u Hradce Králové. Udělala mi radost informace, že se přítel studenta ze Svatého Xaveria, vídeňský malíř, stal učitelem kreslení korunního prince Rudolfa a jeho sestry Gisely.
Nejvíce mě zaujalo romaneto Ukřižovaná.

maltinka
18.03.2017

Jsem moc ráda, že se mi podařilo sehnat k přečtení romaneta právě v tomto vydání, protože se mi asi nejvíc líbil Sivooký démon a Zázračná madona, což jsou romaneta, která nejsou natolik známá jako Svatý Xaverius a Ukřižovaná. Za mě 5 hvězdiček :) ..... P.S.- Svatého Xaveria můžete zařadit do výzvy v kategorii: Kniha jejíž děj se odehrává v Praze ;)

MartinaP1984
16.03.2017

Chvílemi hodně čtivé, chvílemi hodně nudné. Ale úžasně tajemné. Přišlo mi to ale na čtení hodně složité, musíte se opravdu pekelně soustředit.

Skip
23.12.2014

Tři příběhy (Svatý Xaverius, Ukřižovaná, Newtonův mozek), které jsou místy skoro poeovsky tajemné. Sem tam bych sice něco proškrtal, protože slušně rozjetý děj byl zbytečně zbrzděn přílišnou popisností, ale to je jen malá vada na kráse jinak velmi dobré knihy.

Rup
25.10.2013

Jaksi mi chybí poselství i pointa. Zachytil jsem pouze jakousi auru tajemna, ale to je pro mě málo.

WEIL
20.08.2011

Moc hezký žánr a kniha povídek.