Román pro muže

Román pro muže https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108/roman-pro-muze.jpg 3 658 93

Rafinovaná kompozice, rychlý dějový spád, slovní a situační humor a v neposlední řadě i autorova schopnost empatie jsou už tradiční zárukou čtivosti jeho knih. Tentokrát je k přednostem Vieweghova psaní nutno přičíst i nekompromisní ráznost, s níž v románu otvírá dveře „třinácté komnaty“ mužského světa. Dobovou kulisu románu tvoří autentické výroky bývalých i současných českých politiků a nejvyšších státních činitelů, které z této fiktivní „pánské jízdy“ chtě nechtě dělají trpký příběh nás všech… Román pro muže je dvacátou knihou Michala Viewegha. Možná proto je nejen knihou o ženském zklamání ze světa řízeného přestárlými kluky, ale také bilancující, mnohdy až sebeironickou reflexí úspěšného spisovatelství. ... celý text

Ewinky
05.03.2014 2 z 5

Nic zvláštního. Myslela jsem, že bude lepší než film, ale bohužel. Nakonec je i ten film lepší.

Wilik
22.01.2014

Dala se číst, některé pasáže jsou i vtipné, ale jinak žádné super umělecké dílo.

Jihorka
22.01.2014 odpad!

Snažila jsem se tuto knihu dočíst - bohůžel patří k těm pár nedočteným, a to ani není nijak rozsáhlá. Plytký děj, povrchně zpracované jalové postavy - nemohla jsem se začíst. Naštěstí byla pouze půjčená, takže mě stála pouze ztracený čas.

Martinka 135
07.01.2014 odpad!

Nejhorší kniha, jakou jsem kdy četla. Myslím, že pan rádobyspisovatel Viewegh by si měl uvědomit, že co další nová kniha, to větší brak a s grácií odejít z literární scény (nebo spíše bez grácie, protože ten správný moment už dávno prošvihnul). Nechápu, jak může být někdo, kdo píše takové hrůzy bez příběhu, tak úspěšný. Populace hloupne, jiné vysvětlení neexistuje.
Neustálé vulgarity, plytký příběh, naprosto triviální kompoziční i jazyková stránka díla.To už je mnoholetý standard autora.

Ankavi
22.11.2013 1 z 5

Považuji ji za nejhorší autorovu knihu. Vulgární, bez příběhu, ... téměř škoda času na to ji číst...

nikajeptiska
02.09.2013 4 z 5

Krátce- prostě hrůza.......

Tinnka
16.08.2013 odpad!

Jedním slovem otřes, kdy jsem snad nečetla horší knihu. Skoro žádný děj a tolik sprostých slov, kdy nemůžu uvěřit tomu, že to napsal stejný spisovatel, co napsal Román pro ženy, protože kdybych měla srovnat tyhle dvě knihy, tak to je nebe a dudy, kdy tato kniha mě velmi zklamala.

Terry11
17.07.2013 1 z 5

A tím jsem s Vieweghem skončila. Tolik vulgarit, vágních míst, sexu za každou cenu muselo vadit i mužům. Pan spisovatel už nemá, co by psal.

Folleta
29.06.2013

Nevím asi jsem trochu nechápající, ale autora jsem prostě nestíhala. V knize jsem se ztrácela a vlasně jsem ani nevěděla o čem pořádně je. Tohle byla od autora opravdu slabota doufám, že už nic podobně hrozného nenapíše.

Skjaninka
09.06.2013 1 z 5

Veľmi zlé.....nezaujímavá, bez šmrncu, plná autorovej nesympatie voči Klausovi, žiadny dej, zápletka úplne jednoduchá až trapná a veľmi nevhodné vulgarizmy, ktoré sa nedajú označiť inak, než jeden veľký gýč a nevkus. Nechcem nikoho odrádzať, ale pre mňa je čítanie takýchto kníh veľká strata času.

pocketka
22.05.2013 4 z 5

asi jedna z mála knih, kdy je filmové zpracování mnohem lepší než právě ta kniha samotná. přečteno, ale vracet se k ní asi nebudu.

Diorissimmo
25.03.2013 1 z 5

Velmi slabá kniha, děj v podstatě o ničem, spousta sprostých slov. Nijak mě to nenadchlo a nezaujalo, film je stokrát lepší než kniha. Takže kdo viděl film, kde to víceméně zachrańuje pan Donutil, knihu už číst snad ani nemusí, o nic nepřijde.

iresim
12.02.2013 2 z 5

Myslela jsem si, že ani nečtu Viewegha. Možná dobrá myšlenka, ale ty vulgarismy všechno zazdí.

Melanka
08.02.2013 2 z 5

Nepravděpodobné, vulgární, zbytečná kniha. Za každou cenu plete autor do příběhu své politické názory, případně své nazory na mladé dívky. Zklamání.

v-andrea
20.01.2013 3 z 5

Jak to u Viewegha bývá, román je čtivý a má spád. Příběh je zajímavý. Celá kniha mi ale přijde nedopracovaná, je to přesně ten typ knih, u kterých si nikdy nepamatuji konec, protože vlastně žádný konec ani pořádně nemají... Spíše mi to přišlo jako část příběhu, který se snaží nalákat na přečtení celé knihy.

kika 13
05.11.2012 4 z 5

Také jsem do přečetla bez dechu jako rychle,ale film a pan Donutil to bylo lepší.

AnnaSk
13.09.2012 3 z 5

Přečetla jsem to jedním dechem, to je fakt. Občas sem se i zasmála. Ale pak to skončilo a mně to bylo úplně jedno.

Darf...
14.02.2012 2 z 5

Ač mám Viewegha ráda, tak tentokrát musím dát pouze dvě hvězdy. Autor nikdy není dvakrát slušný, ale v tomto románu si myslím, že je to až přehnané...prvoplánově vulgární. Sprosté na efekt...nejsem žádná citlivka, ale čeho je moc...

Jiitush
14.01.2012 2 z 5

Chlapy možná téma sexu a politiky osloví, mě však neoslovilo. A tolik sprostých slov pohromadě, jsem snad ještě nikde neviděla!

JankaFialova
16.10.2011 2 z 5

Michal Viewegh je můj oblíbený spisovatel, a proto jsem si tuhle knihu koupila hned jak byla k mání. Kdybych ale věděla, že ji málem ani nedočtu do konce, tak bych pro ni určitě tak nespěchala... Všechno je individuální a spousta lidí může být z tohoto počinu nadšená, já mezi ně ale bohužel nepatřím. A filmová verze mě v tom jen utvrdila. Škoda.