Roky na Downing Street

Roky na Downing Street https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155498/bmid_roky-na-downing-street-155498.jpg 5 8 3

Autobiografie lady Thatcherové je věnována jedenácti a půl letům její činnosti v úřadu ministerské předsedkyně Velké Británie

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Naše vojsko

The Downing Street Years , 1993

ZuzziŠ
24.06.2017 5 z 5

První půlku jsem přečetla poctivě slovo od slova, druhou už metodou kapitolárního eklektismu.
K naplnění účelu "CO jsou zač?" to stačilo.
MT byla dáma. Tvrdohlavá. Sebevědomá. Cílevědomá. Obdivuhodná.

ondra2
24.01.2017 5 z 5

Výborná knížka, která je v některých partiích, jak uvedl komentář níže, méně přehledná - finanční politika např. Zajímavý je popis vztahů autorky s některými vrcholnými politiky či spolustraníky i její názor na ně.

matab
31.05.2016 4 z 5

Velice podrobné paměti zaměřené na vládnutí úspěšné britské premiérky. Zajímavé záležitosti ze zákulisí národní i zahraniční politiky. Podnětné příspěvky k fungování Konzervativní strany. Za menší negativum vnímám příliš podrobné technické parametry a záležitosti týkající se britské zemědělské politiky, daňového systému apod. Ty jsou pro nezasvěcené čtenáře naprosto nepřehledné.

politika Velká Británie Margaret Thatcherová, 1925-2013 konzervatismus euroskepticismus autobiografie

Margaret Thatcher
britská, 1925 - 2013