Za vším hledej Bridgertonovy

Za vším hledej Bridgertonovy https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324722/bmid_za-vsim-hledej-bridgetornovy-Idw-324722.jpg 4 355 69

Rokesby série

Oblíbená série o rodině Bridgertonových se vrací v čase na konec 18. století a k mladé Billie Bridgertonové, jejíž temperament se později projeví v mnoha dalších generacích. Billie je umíněná, nechová se jako dáma a celé dětství strávila potloukáním se po venkově s bratry Rokesbyovými. Předpokládalo se, že jednoho z nich si nakonec vezme. Jen ten třetí, nejstarší, pro ni není vhodný, a ona by ho stejně nechtěla, ani za nic. Vždyť George je tak upjatý a nudný. Když se postupně začnou poznávat, vidí se vzájemně v čím dál příznivějším světle, ale než si cokoliv stačí říct, hrozí rodině tragická ztráta – Edward Rokesby se v americké válce pohřešuje a dost možná je mrtev…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Because of Miss Bridgerton , 2016

Audrina
08.08.2022 4 z 5

Příběhy Julie Quinn mám moc ráda. Jedná se o oddechové čtení, ideální na léto. Občas mám ale trochu problém s tím, že je tam až málo toho romantička a erotiky. Přece jenom, stále čtu historickou romanci a ráda bych se jí dočkala dříve než na úplném konci knihy.
Jinak jsou ale Bridgertonovi sázka na jistotu, takže pokud hledáte příjemný romantický příběh, nebudete zklamaní

Luccinda
02.08.2022 4 z 5

Bridgertonovi jsou pro mě už takovou sázkou na jistotu. Ať už autorka vymyslí jakýkoliv příběh, vím, že to bude mega čtivé, prakticky neodložitelné, a že se u knížky skvěle pobavím. Prequely navíc mají to štěstí, že v sobě pokaždé mají něco, co třeba od téhle autorky úplně nečekáte, ať už je to originální prostředí, vážnější téma nebo zajímavé postavy. A přesně to jsem dostala i tentokrát.

I když je od začátku úplně jasné, jak tahle kniha skončí, užívala jsem si každou stranu. Romantické napětí mezi hlavními hrdiny by se dalo krájet a přesně takto si představuju dobře napsanou romantickou linku.

padajicidvere
01.08.2022 3 z 5

(SPOILER) Souhlasím s tím, že úroveň oproti sérii Bridgertonovi je úplně někde jinde. A nejde o kompliment. Když knihu srovnám s např. 3 dílem série B., pak tady se děj hrozně táhne a vleče. Kniha není úplně nudná, ale že by nešlo nedočíst rozečtenou kapitolu před spaním, se také říct nedá.

G. je sice kousavý, ale ne moc, je také suchar, ale ne moc..atd. Je něco mezi, což také není plus. B. je zase ztřeštěná, uznávám, že příjemně, ale není to úplně ono. Doufala jsem, že nenávist mezi oběma bude odbourávána pomaleji, a ne už na prvních stránkách.

I když dějem upřednostňuji Anglii před Amerikou, tak i přes to je pro mě Falešná manželka nejlepší knihou z této série.

Petra186
31.07.2022 4 z 5

Pěkný díl, příběh měl spád a hezky se četl.

PetkaS.
24.07.2022 5 z 5

Tak tohle mě bavilo ze všech knížek které jsem od autorky zatím četla nejvíc. Skvělé slovní výměny, příběh kde sice člověk od prvních řádků ví kdo s kým se dá dohromady, ale přesto jsem knížku nemohla odložit. Úžasná oddechovka u které jsem opravdu litovala že už končí.

tyrkysoveknihy
19.07.2022 4 z 5

klíčová slova: romance, regentská éra, Anglie, period drama

Bridgertonovi a jejich prequely jsou pro mě jednoznačně feel good sériemi, kde většinu dílů přečtu na jeden zátah. Je totiž strašně příjemné se jednou za čas ponořit do světa regentské Anglie plné společenských událostí, aristokratických dramat, slovních přestřelek mezi hrdiny a vášní bublající pod povrchem.

Julie Quinn prostě ví jak si mě získat. Podařilo se jí to i u knihy Za vším hledej Bridgertonovy se kterou jsem strávila velmi příjemnou sobotu. Baví mě historické romance skládající se z chytrých, nekonvenčních žen, svižných dialogů, spousty humoru a pomalu rozhořívající se vášně.

Billie Bridgertonová si mě jako žena vymykající se tehdejším standardům naprosto získala. Billie je přesně ten typ hlavní hrdinky, o kterém ráda čtu. Je chytrá, nezávislá, tvrdohlavá, a možná může působit jako hubatá, ale je jednoduše velmi přímá a vše říká tak, jak to vidí.

Stejně tak si mě okolo prstu omotal okouzlující George Rokesby. Prostě mě strašně baví číst jak je hrdina zblázněný do hrdinky jako první.

Chemie mezi nimi rostla a rostla přesně tak jak mě to baví. Zamilovala jsem si jejich interakce a také interakce mezi nimi a jejich rodinami. Nesmírně mě bavilo jejich škádlení, jemné pohledy, diskrétní gesta. Vychutnávala jsem si jejich cestu k happyendu.

Maximálně jsem si Za vším hledej Bridgertonovy užila a teď budu nedočkavě vyhlížet další knihy od Julie Quinn.

Za výtisk knihy k recenzi děkuji Yoli a Knižnímu klubu.

whiolet
15.07.2022 4 z 5

Super, milá oddechová knížka.
Tahle autorka pro mě znamená jedno a to fajn čtení na cesty. Jedno vím jistě ať sahnu po jakékoliv jeji knížce vzdy v ní najdu sympatické postavy a humorné situace.
Billie byla vtipná, a fajn holka s drzou povahou, možná bych jí dala i více prostoru. George nebyl typický hrdina, kterému hned propadnete, ale společně tvořily báječnou dvojici. Za mě skvěle čtení.

Gilnien
05.07.2022 3 z 5

Bavilo mě to, akorát mi George nějak nepřirostl k srdci a celkově to byl zatím nejméně akční Rokesby - příběh, co jsem četla.

Knihy_nad_zlato
30.06.2022 5 z 5

Tak už mám přečteny všechny prequely k Bridgertonům, a tenhle je za mě druhý nejlepší, předčí to už jen Trochu jiná slečna Bridgertonová.
Billie je výborná hlavní hrdinka, odlišná od většiny. Pravda u Bridgertonů není snad žádná, kterou by zajímaly jen šaty a plesy, ale přesto žádná hlavní hrdinka z ostatních dílů nezastávala na panství mužskou práci, to tu bylo nové, jedinečné. Líbilo se mi, jak byla vždy naprosto upřímná a nelámala si hlavu s tím, že co si kdo o ní pomyslí. Nikdy se nepřetvařovala, vždycky byla svá.
George byl… no krapet zvláštní. Moc nevím co si o něm myslet, ale rozhodně byl zajímavý.
Bylo pěkný sledovat, jak si ti dva k sobě hledají cestu. Ne, že by se na začátku přímo nenáviděli, ale nechápali se navzájem a oba tak trochu tím druhým opovrhovali. Bylo zajímavý sledovat, jak se pomalu začínají chápat, vidět v sobě něco víc.
Prostředí, mě už dávno známé, se mi opět líbilo. Na ten venkov bych se opravdu ráda podívala, musí tam být krásně.
Děj byl zajímavý, napínavý, ale ocenila bych větší konec, jestli to dává smysl. Prostě jsem z toho konce neměla pocit, že by to byl konec, jako by to prostě bylo blízko konce useklý.
Každopádně prostě další Bridgertonovi/Rokesbyovi, co čekat jinýho než výbornou romantickou oddechovku, že?

brectanka
20.06.2022 4 z 5

Skvěle jsem se bavila. Nádherné slovní přestřelky mezi Billie a bratry Rokesbyovými. Billie je nespoutaná, upřímná, živá a nezkazí žádnou zábavu. Krásně se mi její příběh četl až do jejího prvního plesu v Londýně. Pak autorce došel dech, nápady.... škoda. Nebýt divného konce, bylo by to lepší než Vévoda a já.

Medasek
15.06.2022 4 z 5

Další hezká oddechovka od autorky Bridgertonů. Jedinou výhradu bych tady měla k sexuální scéně. Tohle byla jedna z těch nejhorších co jsem kdy četla.

Ivusak7
01.04.2022 4 z 5

Hezké, nenáročné, oddechové čtení, jsem zvědavá na dalsí díly z této série.

johana3160
07.03.2022 4 z 5

Myslim, ze i kdybych nevedela, kdo je autorkou, JQ bych poznala podle jejiho osobiteho stylu, ktery mam moc rada. Serii Bridgetonovi mam moc rada (serial stoji za prd), a tohle navazani je super. Krasne popsana vzrustajici naklonost a veskere pocity “necekaneho” paru. Zivy pribeh a silne lakadlo na dalsi dil. Ja si nestezuju. Teda max na to, ze jsem v knihovne zapomnela 2.dil:)

Damonka12
08.01.2022 4 z 5

4,5 Nádhera přesně jak to mám ráda, knihu jsem přečetla za jedno odpoledne, nejde ji odložit.

lucie3944
25.11.2021 4 z 5

Mně se to moc líbilo. Bylo to vtipné, milé, příjemné to plynulo. Není nad dobrý historický román, a ty Julia Quinn umí. Oba hlavní hrdinové byli kouzelní, objevování toho druhého, kdy zjišťovali, že ten druhý je vlastně jiný než si mysleli.... A pak to uvědomění, že se zamilovali... Jo, moc povedená kniha, těším se na další díl.

narisa
28.10.2021 5 z 5

Tak toto byla parádní kniha. Příběh Billie a George se mi opravdu moc líbil. Pohodové čtení, které bylo prodchnuté humorem a romantikou. Trochu mi to připomínalo knihu Jako v ráji od této autorky a ta se mi také moc líbila. Nebyl tam žádný velký zvrat, ale krásně propracovaný příběh dvou lidí, co se sice znají, ale nikdy k sobě neměli tak blízko, a přesto se stane, že se zamilují. Billie byla super divoška. George byl také skvělý, ale přišlo mi, že rodinou krapet nedoceněný a přehlížený.
Rozhodně doporučuji.

mishka1976
16.05.2021 4 z 5

I když bylo hned od začátku jasné s kým nakonec Billie skončí, byl to strhující příběh. Už od začátku tak nějak přirozeně a příjemně plynul. Bylo zajímavé sledovat vývoj vztahu hlavních hrdinů. :-)

Maruš.D
12.03.2021 5 z 5

Už jsem přečetla pár knih od této autorky, ale tahle u mě vyhrává na plné čáře. Krásný, romantický příběh, který pohladí na duši. Billie byla divoška s krásnou povahou, byla zábavná a chytrá. George gentleman každým coulem. Andrew byl velmi charismatický a už se těším na jeho příběh. I na posledního bratra. Ráda se k této knize vrátím. :-))

1v8na
06.02.2021 5 z 5

Pokud chcete jasnou romantickou knihu, pak Julie Quinnová je jasná volba. Příběh byl čtivý, poukazoval na to, jak to fungovalo ve společnosti v 18. století, kdy žena byla brána jako udržitelka rodinného krbu a muž zajišťuje ten zbytek. Byla zde obdobná zápletka jako v knize Čekanka, ovšem na kvalitě a parádní porci lásky a romantiky to ničemu neubralo. Jsem velmi zvědavá na další knihy v sérii.

Lee7
16.01.2021 4 z 5

Jestli máte rádi sérii Bridgertonových, nová linie Vás nezklame.. sice mě mrzelo, že rodiče všude oslovovány jen matko, otec (musela jsem šátrat v paměti). Přesto hlavní hrdinové perfektní špičkování, skvělé načasování a nástin druhého dílu za dveřmi...