Skandál na spadnutí

Skandál na spadnutí https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468105/bmid_skandal-na-spadnuti-KbH-468105.jpg 4 262 49

Rokesby série

< 4. díl

Pověst Georgiany Bridgertonové je v troskách. S mužem, který ji unesl kvůli věnu, strávila nějaký čas bez gardedámy a nikdo nevěří, že si uchránila svou nevinnost. Teď má jen dvě možnosti – buď si toho ničemu vzít, nebo se nikdy neprovdat. Kmotr Georgiany, hrabě Rokesby, soused rodiny Bridgertonových, poručí svému nezadanému synovi Nicolasovi, aby Georgianu požádal o ruku. Ten je nejdřív v šoku, ale nakonec to pro mladou ženu udělá. Ona ho nejprve odmítá, nakonec však se sňatkem souhlasí a oba odjíždějí na líbánky do Skotska. Může však v manželství z rozumu vzplanout osudová láska?... celý text

Literatura světová

Vydáno: , Ikar (ČR)

First Comes Scandal , 2020

cérka
cérka
30.05.2022 3 z 5

Problémem této knihy je, že autorka popsala příliš krátký životní úsek hlavních hrdinů zbytečně velkým množstvím slov. Místy to bylo už nad mé síly a já musela několik odstavců přeskočit a i tak jsem o nic nepřišla.
Jinak samotná zápletka i plánovaný děj měli velký potenciál a hlavní hrdinové měli mé sympatie.
Jelikož čtu tuto sérii na přeskáčku a začala jsem posledním dílem, mám velkou naději ve stoupající tendenci dalších dílů ;).

Ivusak7
Ivusak7
19.04.2022 3 z 5

Za mě jeden z nejslabších dílů... Začátek byl celkem dobrý a zábavný, ale pak se to začalo táhnout a už jsem se spíše začala nudit a už jsem jenpřeskakovala stránky očima a né vše podrobně četla.

kacenka6144
kacenka6144
11.04.2022 3 z 5

Už jsem to psala dřív. Tohle je zbytečné natahování. Vracíme se do doby, kdy byly Anthony, Benedickt a Colin ještě malí chlapci. A příběh není žádná velká pecka.

Ála1968
Ála1968
11.04.2022 3 z 5

Miluji Julii Quinn,ale myslím,že série Bridgertonových je o mnoho lepší.Rokesbyovi mi moc nesedli.

preny
preny
03.04.2022 5 z 5

Nádhera,knihu jsem slupla za den a půl,opravdu moc čtivé. Bylo zajímavé nahlédnout do společnosti lidi,kteří se neřídí tím,co udává společnost,i když jí jsou donuceni k rozhodnutí,které ovlivní jejich život. Ne všechna rozhodnutí z rozumu jsou špatná...

LimedkaMikki
LimedkaMikki
21.02.2022 2 z 5

(SPOILER) Píšu to nerada, vážně nerada, protože Julia je moje oblíbená autorka, a její příběhy nejsou na červenou knihovnu hloupé, ale tahle kniha nebyla dobrá. Je to fajn počtení, ale zdaleka nedosahuje svého standardu. A přitom to má takový potenciál.
Příběh začíná celkem dobře, je nám předložen chudák Nicholas, kterého otec nutí, aby si vzal Georginu. Zprvu odmítá, což je logické chování, ale najednou dojde k tomu, že ji má vlastně i rád a ne jen jako kámošku. Pak požádá Gí o ruku, která logicky odmítne. Později na to přistoupí, což se od ní dá očekávat, neboť je zde popsána jako vysoce logická osoba, která si sepíše pro a proti a podle toho se zachová. A najednou zjišťujeme, že k němu taky chová vřelé láskyplné city. I když u ní se to dá ještě svést na to, že se zamilovala do (představy) hrdiny.
Další věc, která by mě vážně zajímala, tak kde se rodí chlapi jako Nicholas. Být dokonalý milenec, navzdory tomu že je to jeho poprvé, tak to je něco. Znám dost chlapů, kteří mají za sebou víc postelových zážitků a zdaleka nejsou takoví světaznalí perfektní milenci. Jistě, tuhle dokonalost jim jsme v červené knihovně obecně schopni odpustit, ale u někoho, kdo to nemá nastudovaný ani teoreticky, to působí poněkud... nedůvěryhodně.
Třetím velkým hříchem vnímám pokrokovost Georgiany. Jako by někdo vzal ženu z 21. století a poslal ji do 18. století. A taky pokrokovost Nicholase, který je tam zasazen z 20. století. Mám ráda silné ženské osobnosti, které nejsou jen putičky v rohu, ale tohle bylo i na mě trochu moc. O to víc bylo fascinující, že jí to všechno bez problému procházelo. Julia by neměla zapomínat, že tohle je prequel, ne sequel. V sequelu by se to i dalo pochopit.

mina_harker
mina_harker
05.02.2022 2 z 5

Jak by řekl klasik: "Nuda, nuda, šeď, šeď." Od svatby se tam téměř nic zajímavého neděje, popis cestování s kočkami byl únavný.

avalonek
avalonek
26.12.2021 5 z 5

Krásné.Zase jiné pojetí lásky,která nevznikne jako náhle vzplanutí,ale tím,že se lidé pomalu poznávají a zamilovávají.Oba byly moc milí a já si čtení naprosto užila,jako zatím vždy u autorky

padajicidvere
padajicidvere
23.12.2021 2 z 5

(SPOILER) A je to horší a horší. Po přečtení anotace jsem očekávala větší a delší nenávist obou protagonistů. Bohužel se mi dostalo nehynoucí lásky po 50 stránkách. Tak nějak přijali svůj osud, no co, tak se vezmeme a je to.. Stejně jako Čekanka, je i tady sousedská láska až teď! Protože dříve tam nebylo něco, někdo, kdo ví co..ale my rozhodně ne. Takže od svatby je to vlastně jedna velká nuda, bez zápletky a smyslu. Ten jediný tam snad dodávaly pouze kočky..

narisa
narisa
10.11.2021 5 z 5

I poslední díl mě velice potěšil. Celá série se mi velmi líbila. Příběh Georgiany a Nicholase byl moc pěkný, na to, že má nižší hodnocení. Hodně jsem se nasmála u cestování s kočkami v kočáře. To byla tedy cesta. Trochu mě mrzí, že tam nebylo více z Nicholasovy lékařské praxe. Co mě moc potěšilo, byla Georgianina pokrokovost a přítomnost Violet a Edmunda a jejich třech synů. Opět bylo vidět, že Colin je autorčinou milovanou postavou. Super romantické a zároveň úsměvné čtení. Hodnotím 4,5*.

biki
biki
03.11.2021 4 z 5

Po velkém zklamání z minulého dílu jsem se zařekla, že už další knihu z této série nekoupím. Po přečtení úvodu ještě v knihkupectví jsem však neodolala a nutno podotknout, že toho vůbec nelituji. Je roztomilá, vtipná, s opravdu sympatickými hrdiny. Souhlasím, že k páté * ještě něco chybí, ale stejně se mi tento příběh z dosavadních čtyřech dílů zatím líbil nejvíc.

LilianaFalcon
LilianaFalcon
03.11.2021 4 z 5

Roztomilé a úsměvné, místy zdlouhavé. Mezi hlavními hrdiny to skvěle fungovalo a líbil se mi Georgiin zápal :-)
Na pátou hvězdičku tomu ale něco chybělo.

havrmoni
havrmoni
23.10.2021 5 z 5

Tohle je prostě Quinová. Její knihy mě baví. Baví mě prolínání serií, jako tady. Setkání s mladou Violett a Edmundem, kterého už v sérii Bridgertonovi nepotkáme. Jinak příběh se mi líbil a taktéž hlavní postavy. Tady není co dodat.

Luccinda
Luccinda
12.10.2021 4 z 5

Asi nebude žádným překvapením, když řeknu, že jsem si čtení opět užila. Tahle série mě neskutečně baví a ačkoliv jsem se trošku bála romantické linky od přátelství k lásce, která nepatří k mým nejoblíbenějším, nakonec to bylo boží. Nejvíce mi ovšem utkvěla v paměti scéna s kočkami v kočáře na cestě do Skotska, ta byla perfektní a hodně jsem se u ní nasmála. Zajímavé byly také scény z univerzitního prostředí, jelikož hlavní hrdina Nicolas studuje medicínu. A i samotná romantická linka se mi ve výsledku dost líbila.

Andynka
Andynka
29.09.2021 5 z 5

Asi nikoho nepřekvapí, že i z toho perquelu jsem nadšená.
Bylo docela příjemné na chvíli vykolejit z rozjetých románků Bridgertonů. A vrátit se zpět a poznat trochu jíné prostředí a Bridgertoni s Rokesby. Těším se až vyjde s novou obálkou celá tahle série.

Medasek
Medasek
26.09.2021 3 z 5

Nelíbila se mi to tolik, jako série Bridgertonových, ale pořád to byla velmi čtivá knížka. Ocenila jsem, že jsme se setkali s postavou Edmunda a malého Antoniho a Benedikta.

tyrkysoveknihy
tyrkysoveknihy
23.09.2021 4 z 5

Skandál na spadnutí se mi vážně líbil. Opět jsem se hodně nasmála a nechtěla knihu odložit.

Na to, že většinou nefandím linkám od přátel k milencům, tak Georgiana a Nicolas mě moc bavili. Podle mě mezi nimi nechybí ta správná jiskra a svými výměnami názorů bravurně dokázali udržet mou pozornost. Myslím, že hlavnímu páru a celkově příběhu dost prospělo, že jde tentokrát o mladé lidi z vyšší třídy, kteří mají kromě pohybu ve vyšší kruzích také nějaký cíl, poslání.

Georgiana Bridgertonová, teta našich 8 známých sourozenců, je vážně bezvadná. Velmi jsem si jí oblíbila díky jejímu nově objevenému zápalu pro medicínu. Připomněla mi tím mou milovanou Audrey Rose Warsworth (Po stopách Jacka Rozparovače), což je v podstatě také mladá žena fascinovaná fungováním lidského těla. Mám ráda, pokud hrdinky smýšlí na svou dobu moderně a chtějí od života víc než se jen starat o domácnost a děti. A taková přesně Georgie je. Stejně tak si mě získal její mužský protějšek Nicolas Rokesby, který studuje na lékařské fakultě v Edinburgu.

Byť se toho v knize v podstatě až tolik nestalo, nenudila jsem se. Úplně nejlepší v ději byly scény majodromem rodiny Bridgertonových a majordomem od Rokesbyů. Ti dva a celá cesta na sever do Skotska s vřeštícím kocourem mi vynahradila nepřítomnost lady Whistledownové, která v prequelech přirozeně ještě nevíří vody londýnské smetánky.

Skandál na spadnutí je prostě další bezvadná odpočinková knížka, kterou můžete slupnout za jedno odpoledne a zpříjemnit si tak třeba podzimní deštivý den. Už se těším na další prequely.

Za výtisk knihy k recenzi děkuji společnosti Euromedia.

alzbeta4340
alzbeta4340
18.09.2021 5 z 5

Jednoduché, ale mě se to líbilo. Osobně mám pro Bridgertonovi slabost, a tady máme jejich oblíbenou mladou tetu Georgianu, která hlídá malé uličníky Anthonyho a Benedicta. Kromě toho má také Georgie zničenou pověst, což se musí napravit urychleným sňatkem.

Calwen89
Calwen89
08.09.2021 3 z 5

Tento díl mě bohužel už tolik nezaujal. Asi za to můžou hlavní postavy, které jsem si prostě neoblíbila ale taky možná děj, který měl akci a spád jen na začátku knihy. Stále jsem pak čekala na nějaký zvrat, či překážku a ono nic. Autorka prakticky utvořila fungující pár hned zkraje a poté se všechno až do konce neslo na bílém obláčku. Jediný vtipný přínos v tom za mě měly kočky s nimiž jsem si scény opravdu užívala.

romca4180
romca4180
03.09.2021 4 z 5

I když víte, že to dopadne jak to dopadne, tak se pobavíte, protože je kniha psaná opravdu velmi vtipně :)