Falešná manželka

Falešná manželka https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404504/bmid_falesna-manzelka-lm9-404504.jpg 4 317 76

Rokesby série

Cecilie Harcourtová se ocitá v nelehké životní situaci. Její bratr je těžce zraněn ve válce v koloniích a ona se najednou musí o sebe postarat sama. Zdá se, že má jen dvě volby: zůstat sama a stát se starou pannou, nebo se výhodně vdát. Cecilie si překvapivě vybírá třetí možnost – vydává se přes Atlantik, pevně rozhodnuta najít svého bratra a vyléčit jej. Nenachází však bratra, ale jeho nejlepšího přítele, hezkého důstojníka Edwarda Rokesbyho. Je v bezvědomí a nutně potřebuje její pomoc. Cecilie přísahá, že s ním zůstane a zachrání mu život, i kdyby to znamenalo malou lež. Když se Edward po šesti měsících probere, je více než zmatený. Jeho vzpomínky jsou velmi mlhavé, a když mu všichni tvrdí, že Cecilie je jeho žena, tak tomu věří. V okamžiku pravdy však může mít Edward pro novou paní Rokesbyovou několik překvapení.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl With The Make-Believe Husband , 2017

Gilnien
07.07.2022 5 z 5

Za mě asi nejlepší kniha Rokesby a jedna z nejlepších od autorky celkově. Sympatičtí hrdinové, napětí, zajímavá zápletka.

Knihožroutka23
19.04.2022 4 z 5

Jeden z nejlepších dílů ze série Bridgetonovi. Kniha krásně plyne, hlavní hrdinové nemají žádné ty svoje psychické bloky a křivdy. Cecilie mi byla zatím nejsympatičtější ze všech hlavních hrdinek co jsem zatím četla. Určitě tahle kniha stojí za přečtení.

Jenny3
17.04.2022 3 z 5

Tento díl z Ameriky mě moc nenadchl, víc mě to baví v Anglii. Cecilie tomu taky nepomohla, docela mě rozčilovala, jak pořád hledala výmluvy, aby nemusela jít s pravdou ven a otrava jahodou - to byla poslední kapka...občas mi její uvažování přišlo totálně mimo. Zachránil to až závěr, snad bude příští díl lepší.

alzbeta4340
15.04.2022 4 z 5

Celá série Rokesby, včetně Falešné manželky, kterou jsem měla možnost číst jako poslední, je napsaná jednodušeji než Bridgertonovi. Příběh Cecilie a Edwarda běží po jedné hlavní lince přímo bez odboček. Ale stále zůstává pro autorku typický styl nadhledu i mírného humoru. Příjemné odpočinkové čtení.

Ivusak7
04.04.2022 4 z 5

na tento díl jsem se těšila, nezklamal mě :) bylo to pěkné, příjemné, oddechové čtení jako první díl :)

terezarath
02.04.2022 4 z 5

Trochu skok od klasických Bridgertonů. Příběhová linka byla čtivá, poměrně pekně napsaná. Uznávám, že občas se příběh malilinko vlekl, ale nebylo to nic, přes co by se člověk rychle nedostal. Tenhle díl měl hezky našlápnuto na příjemný, lehký humor. Škoda, že ho tam ve výsledku bylo tak málo. Šťastný konec byl myslím předvídatelný. I přes všechny tyhle malé mínusy jsem si knihu velmi užila.

Sabča92
31.03.2022 5 z 5

Vloni jsem stejně, jako většina z vás i já zkusila knižní sérii Bridgertonových s dílem Vévoda a já. Ovšem nezamilovala jsem se do série tak, jak jsem zprvu čekala, a jak se tomu stalo u většiny z vás.Falešná manželka se odehrává několik desítek let před Vévodou a já a jedná se o velmi zajímavý příběh s neotřelou hlavní hrdinkou. Cecilia je na svou dobu nesmírně odvážná. Ach nebesa, jestli je nějaká kniha od autorky, kterou si zkrátka musíte přečíst, pak je to právě Falešná manželka. Jedná se o jiný příběh, než jaký jsem od autorky doposud četla. Je plný odvahy, dobrodrzžství, ale také vášně a lásky. Mezi Edwardem a jeho ženou neženou Cecilií to jiskří a dívka se ocitá v pasti vlastní klece, kterou si sama postavila.Není tu žádné namlouvání, nucený sňatek, hrdinové jsou spolu od začátku do konce. Pravda, ten sňatek v uvozovkách, se vlastně neodehrál, ale hrdina tomu věří a Cecilia je do Edwarda zamilovaná hned od začátku. Pokud jste si stejně jako já nezamilovali ani seriál, ani první díly série, a máte rádi romantiku, pak sáhněte po Falešné manželce.

padajicidvere
24.03.2022 4 z 5

(SPOILER) V příběhu se moc akce a drama neděje, kromě menší amnézie a spletitosti lží. I přesto je příběh velice čtivý a knihu jsem slupla jako malinu. Moc mě bavil Edward a jeho myšlenkové pochody při zjištění, že je vlastně tak trochu ženatý. A hlavně s kým.

Myslím, že se ve většině shodneme, když řeknu že sarkastické a ironické rozhovory mezi protagonisty - ANO! Mělo to krásný náboj. K tomu všemu Edward nebyl jen ješita, který si chce prosadit svou pomocí sexu, jako už mnoho takových před ním. Ne, on je prostě sarkastický, někdy až krutý, ale hlavně mluví a reaguje, nestojí jen jako tvrdé Y.

Trochu mě zarazilo s jakou samozřejmostí vzali vyšší důstojníci Edwardovo chování a vyžadovanou protekci..sice je příbuzný šlechtice, ale že by i plukovník, při jeho žádosti sklapl podpatek..?

Knihy_nad_zlato
20.03.2022 4 z 5

Prostě další Bridgertonovi, takže jasně, že jsem si čas strávený s touto knížkou moc užila.
Rozhodně oceňuju, že je tohle jedinej (minimálně zatím, z toho co jsem četla) díl, kterej se neodehrává v Anglii, ale v Americe. To prostředí se mi moc líbilo, bylo skvěle popsaný, takže i když je to první knížka, kterou jsem četla, která se odehrává na takovým místě, dokázala jsem si přesně představit, jak to tam vypadá.
Nesnáším, když si lidi zamlčujou důležitý věci. Takže lhaní hlavní hrdinky mě neskutečně vytáčelo. Ale chápu proč lhala. A chápu proč to bylo v příběhu nutný. Kdyby říkala pravdu na rovinu, tak by tenhle příběh vůbec nebyl. Trochu mě iritovala naivita a přílišná důveřivost hlavního hrdiny, ale jsem ochotná mu to odpustit, jelikož jinak byl výbornej.
Vývoj jejich vztahu se mi moc a moc líbil. Bylo pěkný jak se znali už předtím. I to, jak o sobě smýšleli ještě předtím než se prvně viděli.
Každopádně zajímavá zápletka, postavy, které sice nebudou moje nejoblíbenější, ale mám je ráda a vztah, o kterým mě fakt bavilo číst.

brectanka
18.03.2022 1 z 5

Nuda. Od začátku do konce nuda. Snad jen poslední kapitola něco málo zachránila. Chyběl humor. Chyběly slovní přestřelky, které tak příjemně lechtají bránici v předešlých knihách (především ve Vikomt, který mě miloval). Snad další kniha bude lepší.

lena.o.knihach
18.03.2022 4 z 5

Tohle mě tak moc bavilo!

Cecilie byla skvělá, i když jsem na ni v hlavě stále křičela, ať už mu to tajemství prozradí.
Nastoupit na loď přes Atlantik, i když nevíte, co přesně čeká na druhé straně, chce odvahu a kuráž. Cecilie se s ničím nemaže, je pohotová, chytrá a já jsem si ji moc oblíbila.

Ani kapitán Edward Rokesby ale nezůstává pozadu. Čestný muž, který si po probuzení v nemocnici nepamatuje pár měsíců, a tak snadno uvěří, že se oženil se sestrou nejlepšího kamaráda.

Mezi Edwardem a Cecilií to prostě a jednoduše fungovalo od začátku až do konce. Zatím tuhle sérii mohu s klidem doporučit a těším se na zbylé dva díly.

Medasek
13.03.2022 4 z 5

Velmi vtipné a čtivé. Knihy od autorky jsou prostě ideální na relaxaci. Jediné co bych knize vytkla je to, že Cecilie nebyla schopná přiznat Edvardovi pravdu hned na začátku.

Andynka
11.03.2022 5 z 5

Ježiši jo! A jsme zpátky na koni !
Po předchozích Bridgertonech jsem se začala u knižek od autorky nudit.
Ale tahle kniha mě zase nakopla a ukázala mi proč jsem si její knihy tak zamilovala.
Změna prostředí knize velmi pomohla. Za mě jedno velké ano ! Tohle mi přesně sedlo. A namotivovalo na další knihy.

Luccinda
09.03.2022 4 z 5

Falešná manželka byla opět perfektní oddechovkou pro chvíle, kdy chcete při čtení vypnout, odpočinout si a na nic nemyslet. Tahle kniha mě bavila nejen díky skvělému námětu, ale také proto, že se odehrává ve stejné době jako můj milovaný seriál Cizinka. Dokonce se tu objevila postava Williama Tryona, v té době guvernéra státu New York, kterého jsem znala už z páté série Cizinky. A příběh byl také fajn, taková autorčina klasika.

Kikina182
09.03.2022 5 z 5

Julia Quinn je pro mě královnou historických románků. Její knihy jsou krásně oddechové, ale zároveň dokážou člověka zaujmout a pohltit. Jinak to není ani případě Falešné manželky. Série Rokesby je stejně úžasná, jako série Bridgerton a tenhle díl je asi mým nejoblíbenějším, protože autorka zpracovává moje oblíbené téma falešného manželství takovým způsobem, že to vyznívá nově a svěže, ale zároveň u toho má člověk jistotu, že ví, jak to dopadne a může se úplně v klidu ponořit do nádherného příběhu. Knihu stejně tak jako cokoli od autorky moc doporučuji všem fanouškům historických románků.

tyrkysoveknihy
05.03.2022 4 z 5

klíčová slova: NA romance, New York, dopisy, americká válka za nezávislost, předstírané manželství, ošetřování, sex

Falešná manželka mě hodně bavila! Cecilii zemře otec a tak před slizkým bratrancem, který si ji chce vzít, uteče přes Atlantik. V Americe chce totiž najít svého zraněného bratra, přičemž místo toho najde jeho přítele a kterým si prostřednicvím bratrových dopisů psali. Edward je v bezvědomí v nemocnici, a aby se k němu dostala a mohla ho ošetřovat, prohlásí, že je jeho manželkou. Veškerá sranda pak začíná, když se Edward probere a byť se diví, protože si nepamatuje posledních pár měsíců, tak mu to vlastně vůbec nevadí.

Ano, můžete mít během čtení pocit, že chcete hrdinku nakopat a řvát na ni, aby řekla pravdu, protože i když má pro lhaní dobrý důvod - chce najít bratra – tak to od ní fakt není hezké. Příležitostí na to má v příběhu dost. Navím si myslím, že Edward by jí pomohl tak jako tak. Dost možná by to hrál s ní. Je to fakt sympaťák a pan správňák. Nu což, bez toho by to nebyla zábava, že? Proč? Protože jsem pořád čekala, kdy to praskne a co můj miláček kapitán Edward Rokesby udělá. Naštve se a zmizne to někam vydýchat? Naštve se a bude trvat na tom, že se okamžitě vezmou? S verzí bez naštvání sem ani na chvilku nepočítala, protože i když to je chlap na svém místě, tak kdo by tohle lhaní přešel bez pocitu zrady a vzteku, že ho podvedla, místo aby věřila v jeho dobré srdce, že?

No, jedno vím po dočtení jistě… zatím mě prequely baví víc jak některé díly Bridgertonových – ten s Eloise (celkem katastrofa) či s Penelope (čekala jsem asi víc). Vážně doufám, že i Rokesbyovi se dočkají seriálového zpracování. Zasloužili by si to! Je to fajn oddechovka a přesně to, co jsem teď potřebovala. Kdy už vyjde další???

Za výtisk knihy k recenzi děkuji Knižnímu klubu.

Lutzinka
21.02.2022 3 z 5

Začátek super. Bavilo mě to. Druhá půlka ovšem nastavenou laťku neudržela.
Neuspokojilo mě vysvětlení Thomasova zmizení a jeho dalšího osudu. Od Edwardova návratu paměti jsem taky čekala o hodně víc, ale bohužel...
I tak je to samozřejmě super jednohubka, která se čte sama.

ariel platto
17.02.2022 5 z 5

Moc se mi líbil námět i jsem věřila, jak do toho spadla. Jen od půlky knihy už jsem s ní nesouhlasila. Ale přesto krásné čtení.

preny
31.12.2021 4 z 5

Nádhera,odpočinková romance.

narisa
09.11.2021 5 z 5

Tato série mi opravdu sedla. Čtení jsem si moc užila. Druhý díl je napínavější, a také skvělý. Tentokrát je děj zasazen do americké války za nezávislost, ale z pohledu anglického vojáka. Edward byl skvělý a moc sympatický. Rokesbyovi jsou skvělí kluci. Jediné, co mě mrzelo, bylo to, že jsme se v epilogu nedozvěděli, jestli se Edward s Cecily pak vrátili ještě na zbytek války do Ameriky.
Jinak opravdu krásné čtení, postavy velice sympatické.
Spoiler
Celou dobu jsem věřila, že je Thomas naživu. Ale autorka mě překvapila.