Rok zázraků

Rok zázraků https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302923/bmid_rok-zazraku-1rR-302923.jpg 4 59 25

Téměř devadesátiletá Marvellous žije samotářsky v malebné přírodě Cornwallu. Jednoho dne se u ní objeví zubožený voják... Mladík hluboce poznamenaný válkou i smrtí dávné lásky a prazvláštní stařenka se sblíží a vznikne mezi nimi pouto. Díky Marvellous a jejímu podmanivému vyprávění dokáže Drake opět žasnout nad obyčejnými i neobyčejnými okamžiky života a nachází v sobě sílu jít dál. A zrovna tak přínosné je jejich přátelství i pro ni – teprve díky Drakeovi může Marvellous uzavřít některé kapitoly ze své minulosti.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

A Year of Marvellous Ways

elzajan
10.11.2017 5 z 5

Tato kniha mě naprosto okouzlila, přestože při jejím výběru stála náhoda. Magický příběh, který vnese špetku svého kouzla do šedých listopadových dní. Za sebe rozhodně doporučuji

Sireen
16.02.2017 4 z 5

Velice zajímavý styl psaní. Poetický a natahující a zmatečný a také plný metafor. Těžko se to popisuje slovy, protože celá kniha je jako ze sna. Jako neuchopitelný pocit. Člověk se mnohdy ztrácí a ani neví, co čte a přesto to tak nějak zvláštně chápe...
Řekla bych, že určitě nesedne všem, ale pokud máte alespoň trochu rádi podobné typy knih, určitě ji zkuste a doporučuji číst víckrát. Sama bych si ji nejraději hned, co jsem skončila, přečetla podruhé - věřím, že mi mnoho věcí uniklo.

MartinaF
08.01.2017 4 z 5

Dočteno. Kniha byla zajímavě napsaná, ale nejsem si úplně jistá, jestli se mi kniha až tak moc líbila. Hezká byla, ale četla jsem mnohem hezčí. Příběh neurazí ani nenadchne.

AnnaAm
03.09.2016 5 z 5

hneď v úvode by som rada zdôraznila že autorka má originalny štýl až poetický takže to nieje ľahké čítanie.občas som sa v tých dlhých poetických vetách strácala.Knizku je potreba čítať viackrát aby ste pochopili celý jej význam obsahuje plno metafor a životných právd.do kopy sa tam nič krkolomneho nedeje nemá to žiadnu veľkú zápletku ale myslím že jej to ani nechýba. rozprávanie starej dámy o prežitom živote a vojaka o vojne a svojej minulosti chytí každého za srdce.nádherné popisky prírody a zvierat.určite knižku doporučujem ak chcete niečo iné než klasické romány či detektívky.

bookcase
28.08.2016 5 z 5

Krásné, téměř snové vyprávění plné metafor.