Rok vdovou

Rok vdovou https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1055/bmid_rok-vdovou-tTE-1055.jpg 4 636 86

Rút a Eddie – dva prolínající se příběhy se spoustou peripetií a komplikací; z obou vyrostou spisovatelé, z ní slavná a úspěšná, z něj téměř neznámý autor, ale o to úspěšnější milenec starších dam; zážitky z dětství však na oba tragicky působí celý život.

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Odeon

A Widow for One Year , 1998

Dreisii
05.01.2014 5 z 5

Moje první knížka od Irvinga. Jsem nadšená :)

sioux
19.12.2013 5 z 5

I já se přidávám. Nejlepší Irvingova kniha. Zůstává ve mně ještě dlouho po přečtení. Jako druhou Irvingovu knihu v pořadí oblíbenosti mám Pravidla moštárny.

Daffodila
24.11.2013 5 z 5

Irving je prostě má srdcovka. Na Garpa nemá žádná z jeho knih, přesto jeho styl prostě zbožňuji. Pro mě vynikající čtení.

Šárka_D
19.11.2013 3 z 5

Rok vdovou mi připadalo trochu jako "splácanina" jiných Irvingových knih, chyběl mi silný příběh, který autor obvykle umí. Nejlepší část byla první polovina, dětství hlavní hrdinky a tragický příběh smrti jejích bratrů. Potom už neslaný nemastný, takže spíš zklamání.

Lemurka
18.10.2013 1 z 5

Od knihy jsem dle hodnocení čekala více, zklamala mě. K přečtení třetí části jsem se musela už přinutit. Styl, jakým byla kniha napasná , se mi nelíbil. Snad jiné knihy od tohoto autora budou lepší.

monniques
14.10.2013 3 z 5

Jako kdybych v polovině knihy začala číst úplně jinou knihu. Připadalo mi to, jako dva nesouvisející příběhy v jedné knize. Jako dva příběhy...dobrý. Jako celek...nikoliv. Takové rozpolcené a já jsem byla docela zklamaná.

servus
07.10.2013 5 z 5

Přečteno jedním dechem, další skvělá Irvingova kniha.

hiresm
19.08.2013 5 z 5

Ačkoliv jsem doufal, nemyslel jsem si, že některé dílo tohoto autora se přidá do mé síně slávy vedle "Svět podle Garpa" a zvláště pak "Pravidla moštárny". Rok vdovou mile rád přiřadím ke svým oblíbeným knihám!

kota
12.06.2013 5 z 5

Irvingu, jak ty to děláš.. za svůj život jsem z 80ti knih brečela u dvou.. obě jsou od Irvinga. Tahle je řadí mezi moje nej tituly. Děj mě vtáhl od začátku po konec. Příběhy hlavních i vedlejších postav mají spád a jsou zajímavé, drobné náznaky budoucího děje motivují číst dál.

giselka
05.06.2013 5 z 5

Typický Irvin: smrt, láska, hraničící se zneužitím, sexuální výstřednosti, složité rodinné vztahy, osudovost, svět amsterdamských protitutek a univerzitní prostředí ,vražda atd. ...vše zážitek...ale bonus navíc: nevím, kdo mu z ženských radill, ale imitace ženského pohledu, se kterým je příběh sledován či skoro vyprávěn, mi přišel jako jeden z nejzdařilejších, co jsem četla.

Grejsi
06.05.2013 4 z 5

Kniha Rok vdovou je poutavá a velmi zajímavá kniha, jako každá Irvingova věc je dějově poměrně složitá. První zhruba polovina byla zfilmována pod názvem Dveře v podlaze, mě osobně více vtáhla do děje polovina druhá.
Rok vdovou je moderní a čtivá literatura, proto hodnotím velmi pozitivně.

pietroaretino
05.05.2013 2 z 5

120 stran. Připoutat jsem se nedokázal. Pro popisované události a postavy v knize jsem nenalézal porozumění. U některých pasáží jsem měl docela protivné pocity. Irvingův styl mi nevyhovoval. Čtenář a kniha se minuli a nepodařilo se jim navázat spojení.

Drobi
11.04.2013

nic moc, nedo

Elye
29.03.2013 5 z 5

...čtení této knihy pro mě bylo opravdovým zážitkem.... I po letech se mi vybavují různé pasáže z knihy, jak kdybych ji četla včera....

roro
06.03.2013 1 z 5

Knihu jsem přečetla.ale dnes už ani nevím,o čem byla...bohužel mne nezaujala

Hovy
17.08.2012 4 z 5

SPOILER: Musím se přiznat, že dokud neuškrtil tu kurvu, moc mě to nebavilo...

Froola
01.08.2012 5 z 5

jeden z Irvingových nejlepších románů

Clarisima
17.05.2012 5 z 5

Krásná kniha, další z těch, které si určitě přečtu znovu

Miru
14.11.2011 5 z 5

Zde netřeba sáhodlouhých litanií - ÚŽASNÁ!!!

Baobab
27.08.2011 5 z 5

Nádherně propracované příběhy a vykreslené postavy, na konci mi dojetím ukápla i slza.