Rok v lese

Rok v lese https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353325/bmid_rok-v-lese-PHE-353325.jpg 5 187 50

Rok na… série

Jak vypadá život v lese na jaře, v létě, na podzim a v zimě? Bohatě ilustrované dvoustrany zachycují proměny jednoho místa v průběhu celého roku. Děti mohou pozorovat chování zvířat během jednotlivých ročních období, za různého počasí a v různou denní dobu. Rok v lese podněcuje zvídavost, rozvíjí postřeh, podporuje představivost i logické myšlení. Ale především je skvělou zábavou pro celou rodinu.... celý text

Příroda, zvířata , Pro děti a mládež

Vydáno: , Host

Rok w lesie

Abulafia
10.12.2023 5 z 5

Tohle je srdcovka pro nás i pro děti. Doma máme ještě i další "Roky", ale ten lesní, je nejlepší.

potesenicist
07.09.2023 3 z 5

Dcerám se moc nelíbí, je tmavá, ale mě se nápad moc líbí.

Petra1323
30.08.2023 5 z 5

Krátké představení, kdo je kdo, hned na prvních listech a pak už jen můžete sledovat svého oblíbence v průběhu celého roku. Jak žije, kdy spí, kolik má dětí, s kým se kamarádí, kdo je jeho nepřítel, co rád mlsá, jaký má dům. My máme favorita lišku, vlka a losa.
Nejsou tam jen zvířata a stromy, ale i hajný v domku na kraji lesa a další lidé jako občasní návštěvníci lesa. A všichni vydáni napospas počasí a stále se měnící přírodě i sami sobě.
Kniha beze slov, ale přesto nad ní můžete vyprávět tisíce různých příběhů, dávat nepřeberné množství otázek a dostávat ještě více odpovědí. A pokaždé najdete něco, co vám při minulém prohlížení knihy uniklo.
Roztomilým obrázkům, se skvěle zvládnutou neverbální komunikací všech obyvatelů lesa, porozumí i ty nejmenší děti.

Tamirai
14.04.2023 5 z 5

Krásna knižka. Ilustrácia a prevedenie pohladí oči nielen deťom, ale aj nejednému dospelákovi.

86_luca
30.09.2022 5 z 5

Řekla bych taková dětská klasika, která by neměla chybět v žádné knihovničce. Pro nás už to jsou roky v lese (začínali jsme se synem v roce a půl, teď má 4 roky). Nejdříve jsme jen prohlíželi obrázky, pak se učili zvířátka, pak jsme oťukávali přírodu, příbytky, pak roční období a teď jedeme měsíce. Myslím, že pár let zde ještě strávíme. :-) Kniha má krásné, půvabné ilustrace, plno detailů, mnoho možností vyprávění různých příběhů. Můžeme sledovat třeba i jen příběh jednoho zvířátka od ledna až do prosince. Super je předsádka knihy, kde jsou představena jednotlivá zvířátka z knihy. Jedním slovem fantastická.

Cinón
03.02.2022 4 z 5

Pěkná kniha, ale dvouletého syna zatím moc nezaujala. Dřív se seznámil se sérií Roční období - obrázkové příběhy a ta je přeci jenom barevnější. U některých zvířátek si nejsem sama jistá původem, ale ilustrace jsou líbivé.

Stephanie92
23.01.2022 5 z 5

Krásné ilustrace.

Cechratka
13.01.2022 3 z 5

Na první pohled vypadá knížka úchvatně, ale když se díváte pozorně, zjišťujete velké nedostatky. Díky dost nerealistické ilustraci se synovi některá zvířátka, která už uměl, začala zbytečně plést. (zubr v některých měsících silně připomíná divoké prase, krtka snadno zaměníte za rejska. A kdo poznal mouchu má u mě palec nahoru, protože u nás v rodině to nepoznal nikdo). Je to krásný nápad, ale chtělo to propracovanější ilustraci.

MilackovaN
15.11.2021 5 z 5

Nádherně ilustrovaná kniha, která umožňuje dětem rozvíjet fantazii a zároveň se seznámit s životem lesních živočichů.

Mrňous1
04.10.2021 5 z 5

Kniha je úžasná
Měli jsme ji půjčenou z knihovny a myslím, že to je skvělý dárek. Moc jsme si čtení užili. Obrázky jsou nádherné.

TerJac
13.05.2021 5 z 5

K téhle knize není co dodat. Se synem ji milujeme a je to jedna z knih, kterou prohlížíme neustále dokola. Úžasné ilustrace a celý rok ve všech barvách. Pro mě TOP!

Hanina61
04.05.2021 5 z 5

Tak tahle knížka, to je nádhera... miluju les, žiju prakticky vedle něho, srnky mám na zahradě denně... a ač už mám na krku docela dost křížků, to dítě ve mně se při pohledu na ty úžasně nakreslené kance, srnky veverky, jezevce, lišky, mravence, žížaly, sojky, datly a další lesní živočišstvo a jejich malé i velké životy během celého roku tetelí radostí... :-)

Chillia
27.04.2021 5 z 5

Knížku jsem koupila jako dárek k narozeninám pro dceru mé kamarádky. Musím říct, že předčila mé očekávání. Wau, je fakt úžasná. Nádherné ilustrace! Knížka může být skvělá i beze slov, určitě nebude chybět ani v knihovničce našeho synka :-)

Sandalkar
03.03.2021 5 z 5

Krasna kniha vhodna jako darek pro maleho prcka. Snad ani rodice minimalisti vas s ni nevyhodi ;-) Moc pekne zobrazuje cely rok v prirode, da se pekne ptat, delat zvuky, hledat zvirata...

sandratea
31.12.2020 5 z 5

Moc pěkné ilustrace, kde lze pořád něco objevovat.

Runkyna
09.12.2020 5 z 5

Nádherně ilustrovaná knížka. Bezvadně zobrazuje chování známých lesních zvířátek v průběhu roku v Polské přírodě. Českého čtenáře překvapí mýval (invazivní druh, kupodivu J. Morava), jeřáb (v ČR ojediněle) nebo zubr. Knížka ukazuje třeba kdy se páří pavouci. Trochu nešťastné je zobrazení spícího zajíce v prosinci, což trochu připomíná zvířátka v zimním spánku, mezi která zajíc nepatří. Jinak bezva.

zandu
07.11.2020 5 z 5

Úžasná knížka. Dcera ji miluje.

marti7729
09.08.2020 5 z 5

Nádherná kniha s nádhernými ilustracemi. Dá se s ní pracovat hned na několik způsobů, ani po půl roce neomrzela a čte se u nás prakticky nonstop, ještě stále objevujeme něco nového. Dá se díky ní hodne vyprávět a ve vyprávění se stridam s dcerkou. Naprosto úžasná kniha, mela by byt v každé knihovně.

blackoutzuzi
14.05.2020 5 z 5

Jak se mění během roku les? To zachycuje právě tato nádhernost. Jaro, léto, podzim, zima a jeden les, ve kterém sledujeme jak se v něm během roku žije - jak se chovají zvířátka a také příroda. Kniha je bez jediného slova, ale o to je to větší zážitek :) Za mě velice povedená kniha a pokud máte doma mrňouse, ve kterém chcete probudit zájem o přírodu, je tohle ideální knížka.

muchomurka
02.05.2020 5 z 5

Další skvělá velkoformátová knížka. Líbí se mi, že i přes reálný les jsou sem tam vtipné nadsazené vsuvky. :) A naší malé se knížka moc líbí, učíme se a hledáme zvířátka, pana Hajného a co dělá a povídáme si o lese.