Rok na vsi I – Podzim, zima

Rok na vsi I – Podzim, zima https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234231/bmid_rok-na-vsi-i-podzim-zima-HiY-234231.jpg 4 16 6

Po měsících mapují oba autoři život na vesnici, chlonologicky ty nejzajímavější události, ale život a projevy jednotlivých občanů.

Evina.Cetba
21.04.2021 3 z 5

Klasický příběh z moravské vesnice s častým líčením lidových tradic. Poslouchala jsem jako četbu na rádiu Vltava. Tentokrát jsem se zpracováním méně spokojená. Uvítala bych, kdyby tam bylo víc děje než časté prokládání textu lid.písněmi, jejich množství mi přišlo až nadbytečné.

Kate72
09.11.2020 3 z 5

Nějak jsme si s knihou nesedli, hlavním problémem bylo nářečí. Pro mě to byl docela boj a knížku jsem si tak nedokázala naplno užít.

VeruRomanská
24.06.2020 5 z 5

Jako rodačka z Moravy jsem si knihu opravdu zamilovala. Má přes 500 stran ale už po přečtení prvních 100 jsem si objednala pokračování jaro, léto. Tak nádherné popisy přírodních cyklů způsobují, že naprosto přesně cítím, co autoři popisují. Někdy mám pocit, jako by mluvili přímo z mého nitra. Proložení příběhy obyčejných venkovských lidí a jejich zobrazení nelehkých životů jen dokresluje nádheru a skutečnost této knihy.

Marekh
03.04.2018 4 z 5

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Vlní se ten život jejich jak v celém světě nahoru i dolů a zase nahoru -- Jen o to tu jde, jakým směrem pohybují se ty vlny - vrší-li se stále k větší a větší dokonalosti, nebo klesají stále v hlubší a hlubší propasti. Věřím ještě v dobrou hvězdu Habrůvky. Snad zasvitne jednou i čistějším leskem, ale kde je jaká záruka, že nepadne zas, a ještě hloub?

Nemůže být vinen opilec jako člověk slabomyslný, ale prodavač jako člověk plně hříchu vědomý.

Pišingr
12.01.2014 4 z 5

Krásně se to četlo po kapitolkách - tak akorát. Trochu se vžít do nářečí a už jsem se od jednotlivých osudů nemohla odtrhnout. Někdy dost kruté. Ale na druhou stranu ohromné líčení atmosféry a přírody. Doporučuju přečíst a nenechat se odradit autory staršího data narození.

WEIL
20.06.2011 4 z 5

Je to lehké psaní, z dnešního pohledu, před pár lety mi to přišlo ještě úsměvné, jak je to řídké psaní, ale asi jsem tehdy nepřihlížel k pohledu autorů a jejich touze zachytit život, a že tehdy nebyla k dispozici žádná jiná technika, lépe mapující život druhých - než psaní.

venkovské romány zima podzim

Autoři knihy