Rok na trhu

Rok na trhu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401430/bmid_rok-na-trhu-MVt-401430.jpg 4 11 3

Rok na… série

Velkoformátové leporelo ve stylu oblíbeného Roku v lese dětem tentokrát představí barvitý život prodejců na trhu a jejich zákazníků. Zjistí, jak místní slaví svátky, jak se vypořádávají s rozmary přírody nebo jak se mění nabídka na stáncích v jednotlivých ročních obdobích. Vítejte na trhu v Dobrotíně! Každý týden tady můžete nakoupit zdravou zeleninu, řemeslné výrobky a další věci, které s láskou vypěstovali nebo vyrobili místní lidé. Dýňový baron nabízí vegetariánská jídla. Když vás honí mlsná, můžete si zajít ke stánku manželů Vanilkových. Mariana zase šije neobyčejné hračky a Anežka oblečení. Bylinkářka Boženka připravuje léčivé směsi a nejkrásnější květiny najdete u Violky. Nemáte chuť se u nás zastavit?... celý text

Pro nejmenší

Vydáno: , Host

Rok na targu , 2018

ZůzaSomolka
ZůzaSomolka
08.11.2023 2 z 5

Tak tenhle Rok nás moc nebavil. Osobně jsem se v ilustracích ztrácela - kdo je kdo, kde je a co dělá ... styl ilustrací mi vůbec nesedl. A ani ty příběhy mě moc neoslovily. Je to teda městský styl - co se děje v městě, městské příběhy. Měsíc za měsíce sledujeme příběhy postav. I tříleťák, který tyhle publikace má moc rád, to po pár dnech odložil a už ho to tolik nebavilo jako jiné knihy z této řady.

Hoshi
Hoshi
26.09.2020 4 z 5

Rok na trhu je další ze série leporel, kde s dětmi můžeme sledovat, co se děje po celý rok. Bohužel tato kniha si díky své zvláštní kresbě u nás nezískala takovou oblibu jak Rok v lese a Rok ve školce.

blackoutzuzi
blackoutzuzi
14.05.2020 4 z 5

Podobně jako Rok v lese, i v tomto případě sledujeme, jak se během roku mění nějaké to místo - v tomto případě je jím trh. Sledovat život na trhu mě nebavilo tolik, jako ten v lese, nicméně je to velmi propracovaná kniha s krásnými ilustracemi. Seznamujeme se se životem prodejců a zákazníků, s tím, jak se během roku mění sortiment na stáncích, jak se přizpůsobují počasí apod. Pro malé děti ideální kniha.

Autorovy knížky

2019  76%Rok na trhu