Rok v čarovnej krajine

Rok v čarovnej krajine obálka knihy
Mé hodnocení:

Zdravím vás, moji milí! Volám sa Ježibaba a som veľmi rada, že ste ma navštívili. Baladinova lampa vás ponúkne čarovným čajíkom a chutnou polievočkou. Určite ochutnajte aj Babulienkine dobroty, zahrajte sa s Dobroduchom a s Vodníkom sa ponorte pod hladinu. Napadlo vám niekedy, ako by mohol vyzerať život v čarovnej krajine? Býva tam Červená čiapočka, kúzelník, vlk, trpaslíci, drak a princezné? Čo robia po celý rok? Vyberte sa s nami na fantastickú cestu plnú prekvapení a nezvyčajných stretnutí s rozprávkovými hrdinami: pážaťom Kratochvíľom, vílou Kvetomilou, Chobotníkom a drakom Ohnivákom. Rok v čarovnej krajine obsahuje dvanásť dvojstrán so všetkými mesiacmi v roku. Na prvej dvojstrane sa vám predstavia hrdinovia knihy a na konci knihy si zahráte interaktívnu hru. V knihe môžete listovať celé hodiny. Na detailných obrázkoch si deti precvičia vnímavosť a schopnosť rozprávať príbehy, ale predovšetkým sa výborne zabavia pri podrobnom skúmaní farebných ilustrácií. Pre deti od troch rokov....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402516/rok-v-carovnej-krajine-R5G-402516.jpg 57

Rok na…

Literatura naučná, Příroda, zvířata, Pro nejmenší
Vydáno, Ikar (SK)

Rok w krainie czarów, 2017

Kniha Rok v čarovnej krajine

theale

Naprosto geniální knížka pro děti! (A určitě i pro mladší 3 let.)
Knížka, která baví dítě i rodiče opakovaně, protože obsahuje tolik drobností, kterých si člověk může všímat a které ani není schopný na jediné "přečtení" všechny obsáhnout. Podporuje fantazii, soustředění, kreativitu... Prostě velice všestranná knížka.

maminkoutek

Jak už je u této série zvykem, každá dvojstrana je věnovaná jednomu měsíci a můžeme sledovat, co zde postavy dělají. Co je ale trošku jiné - v knize Rok v pohádce nenajdeme reálné situace, nýbrž pohádkový svět plný fantazie a kouzel...

blackoutzuzi
21.12.2020

Už autorčiny předešlé knihy (Rok v lese, Rok na venkově,..) mi učarovaly. Jsou nádherně graficky zpracované a když jsem uviděla tuto novinku - Rok v pohádce, věděla jsem, že ji potřebuju "číst" :) Tohle je přesně ten typ knihy, kterou bude chtít každý rodič prožít společně se svými mrňousky (je vhodná pro ty vyloženě nejmladší děti, co ještě neumí číst) :) Moc moc doporučuji.

newtory
09.02.2019

To musíte zažiť, ohňostroj farieb a nápadov. Príbehy rozprávané bez slov, ideálna kombinácia pre vnímavé detičky a rodičov, ktorí si pre ne radi vymýšľajú. Príbehy sú rozdelené tematicky podľa mesiacov v roku a rozprávkové a sem tam aj hravo strašidelné postavičky sa objavujú na každej stránke v nových situáciách.
Skrátka už dávno som sa nestretol s tak nádhernou knižkou pre deti tak od 1,5 roka do 4,5 v pohode. Len tak listovať a snívať, alebo slovami oživovať dej. Na každej strane sa toho deje veľmi veľa, detailne "vymazlená" kresba, plná žiarivých tónov. Kniha má väčší formát a je to leporelo s tvrdého kartónu, ktoré sa nerozkladá, ale sa v ňom listuje. Navyše vyzerá, že niečo vydrží (testované naším Kazisvetom I.)
Kniha pre najmenších ktorá sa vidí "raz za život".
P.S. Ideálne pre deti na obidvoch stranách hranice, dokonca by som odporúčal do daru aj do tretích krajín.